Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever? Alapfelszere...

Golden retriever? Alapfelszerelések?

Figyelt kérdés

Csináltam egy kis listát hogy miket fogok venni a tavasszal hozzánk kerülő goldinak.Az alapfelszereléseket bemutatom és légyszi arra válaszoljatok hogy megéri-e vagy ha nem akkor miért?


-nyakörv: [link]


-egy kis medál(igaz ez nem alapfelszerelés): [link]


-póráz: [link]


-kong játék: [link]


-kutyasampon: [link]


-2 tál (1itató-1 etető): [link]


és persze kutyaház ami házikészítésű és szigetelt


2010. dec. 24. 12:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én a pórázzal nem vagyok kibékülve. Szerintem ennél egy egyszerű bőr póráz is jobban meg teszi. Persze ha te ilyen költségesen választod a dolgait akkor csak nyugodtan.


Honnan veszed egyébként a kutyádat?

2010. dec. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Hát vagy A From Frawles Carriens

Vagy a Shining-Gold

Vagy Glamour Gold

2010. dec. 24. 14:12
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges ilyen drága dolgokat venni. A nyakörv túl keménynek, merevnek tűnik, szerintem jobb egy sima bőr vagy textil nyakörv, amik ennek a töredékért beszerezhetők és ugyanúgy tartósak. Pórázból is megteszi egy erősebb textil póráz. Nincs szükség ilyen speciálisra.


Én a helyedben fém tálat vennék. Egy nagyobb áruházban nem sokkal drágábbak, de tartósabbak. Míg egy műanyag eltörhet, megrághatja a kutya.


Ja és kutyasamponból sem kell 5000 Ft-osat venni. Nem azt mondom, hogy 300Ft-os sampont kell venni, de egy Héry márkájú simán megteszi. Jó minőségű és ennek a feléért megkapod.


Ami fontos, hogy szerezz be neki egy jó minőségű bolha/kullancs elleni nyakörvet . Pl. kiltixet. Ez sokkal fontosabb, minthogy "hiperszuper" samponja legyen.


Ja és a megfelelő minőségű tápról is gondoskodj. Az nagyon fontos.

2010. dec. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2010. dec. 24. 15:01
 5/17 anonim ***** válasza:

Én a Shining Gold Kennel-t nagyon ajánlom, én is onnan kaptam a golden retrieverem :) Nagyon meg vagyok a kennellel elégedve, nagyon szép, okos kutyám van!


Nyakörv: Szerintem ez nagyon drága, és ráadásul nem is jó anyagből készül, ez a non-toxic anyag nekem nagyon nem szimpatikus. Egy sima textil nyakörv sokkal jobban megtenné, és ráadásul az ára is kedvezőbb :) Nem azt mondom, hogy olcsót kell venni, mert én is sokat költök a kutyámra, minőségi cuccai vannak, de azért sz*rt én sem veszek neki drágán. Egy textil, vagy bőr nyakörv sokkal jobb lenne a kutyusnak, és ráadásul tartósabb is :) Az is létezik már mindenféle színben, nekünk pl zöld nyakörv + pórázunk van.


Medál: Ez meg tök fölösleges. Nem szabad a kutyánkat mindenféle ostobasággal felruházni, semmi értelme. Egy csont alakú mintát a kulcsmásolósnál tudsz neki csináltatni, amibe beleiratod a neved, címed, telefonszámod, a kutya nevét, és ez sokkal hasznosabb, mint pl ez a medál :)


Póráz: Ez a legjobb póráz, ami létezik :-) Nekünk is ilyen van kékben, de mi nem 5 ezer forintért vettük, mi 3500 ft-ért vettük a ZooDom-ban. Nagyon tartós, mióta meg van a kutyus teljesen jó, semmi baja, és tök jól bírja a strapát. Mi kutyaiskolába is ezt hordjuk magunkkal.


Kong játék: Ez tök jó játék, a kutyusok is szeretik. Mi nagy KONG fanok vagyunk, nekünk frizbink is KONG, nekünk is van ilyen játékunk, csak az extra nagy méretű fekete. Megéri az árát is, és tartós gumiból készülnek.


Kutyasampon: Na ez az amit nem szabad. A Héry sampon köztudottan árban, és minőségben is a legjobb. Pl Zsuzsi, a Shining Gold Kennel tulajdonosa is Héry samponokat használ a kutyáin, és látod a végeredményt - gyönyörűek. :-) Nem az ár számít, az olcsóbb termékek sokkal jobbak lehetnek. Nem azt mondom, hogy ezek nem jók, de nem érik meg az árukat. Maracuja illatú? Minek?


Tálak: Minden máson lehet spórolni, de a tálon nem szabad. Csakis fém, gumizott szélű tálakat szabad venni. Ez elcsúszik miközben a kutyus eszik, és még szét is rághatja.


Apropó! Evés. Nagyon fontos, hogy prémium minőségű száraztápot etess a kutyáddal: Orijen, Acana, Hill's, Eukanuba, Happy Dog, Pro Plan, Trovet, Trainer, Taste of the wild, Royal Canin.

Az én kutyám Orijen 6Hal-at eszik, de mi is a Royal Canin-nel kezdtük, mert Zsuzsiéknál is azt evett. :)

2010. dec. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Akiteki ***** válasza:

Alpha Zooban szoktam retriever pórázt venni. 2 ezer forint alatt van és ahhoz nem kell nyakörv. Ez a póráz nagyon brutál, a hatalmas karabiner lehúzza a nyakát szegénynek.

4-500 Ft. a fém tál a Freshapfban. Azt nem rágja szét, mint a műanyagot és könnyebb tisztán tartani.

Az ilyen webáruházak sokkal drágábbak mindig.

2010. dec. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:51

Köszi a választ


Előzőnek: lehet hogy egy bichon frise nyakát lehúzza ne de egy goldiét :)

2010. dec. 26. 20:32
 8/17 A kérdező kommentje:
Ja és SZOKTÁL (!!!) akkor az elég sokszor elromlik
2010. dec. 26. 20:33
 9/17 Akiteki ***** válasza:

Csak tanácsot adhatok.

Igen, szoktam. Mert nem egy kutyám van. A retriever póráz egyébként nem tud elromlani.

Azt veszel, amit akarsz, legfeljebb rájössz hogy nem jól választottál.

2010. dec. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

[link]


Ez jobb nyakörv???

2010. dec. 27. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!