Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tacskó mennyire jó első...

Egy tacskó mennyire jó első kutyásnak?

Figyelt kérdés
Mi tudtok mondani a tacskóról? Mennyire tudja jól "kezelni" az, akinek ez lesz az első kutyája?
2010. dec. 24. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem tacskóm volt. Lengyelországból kaptam, a legnagyobb testű, gyönyörűen barna, eszméletlen nagyfülű kutyus volt. Imádni való fajta. Nagyon okos, igaz barát, könnyen nevelhető, de kiskorában sok kárt csinált. Lépcsőztetni nem lehet, mert a hosszú gerince nem bírja. Első kutyusnak kiváló választás. Könnyű nevelni, nagyon okos. Az enyém már meghalt, de ha újra kutyust akarok (most egy csöves, hajléktalan macsek él velünk, mellé kutyát nem lehet hozni) biztosan tacskót fogok választani.
2010. dec. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jó választás első kutyának, viszont tájékozódj sokat, és jó tenyésztőtől vegyél kutyát. :) Jó kutyázást, és boldog karácsonyt :D
2010. dec. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem körülmény és gazdi függő:

Olcsókutya.uw.hu szerint kezdőkutyásoknak:

mivel vadászkutya, behívása nem mindig stabil, néha önfejű, ezért átgondolandó


Semmiképpen sem szálkás szőrűt válassz terrier vére miatt, a hosszú szőrű spániel vére miatt nagyon önálló.

Milyen körülmények közé viszed a kutyát?

2010. dec. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ez most hülyén fog hangzani, de hogy érted, hogy milyen körülmények közé?
2010. dec. 25. 12:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nagyon hama el kell kezdeni tanítani de amúgy nagyon jó kutyák okosak ügyesek.
2011. jan. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy lakásba vagy kertes házba. Esetleg van otthon gyerek vagy magányosan élsz stb. Mennyi szabadidőd van a kiskutyára? Ha viszonylag sokat vagy otthon távol (6-8 óra), akkor ne kiskutyát vegyél, hanem egy felnőttet fogadja örökbe. Kevesebbe kerül, és tudsz köztük válogatni sajnos. A futrinka egyesület foglalkozik a tacskómentéssel. A körülményeket ők is - mint mindenhol- meg fogják kérdezni, örökbefogadás esetén szemre is vételezik. Kutyalánc, szét szaggatott vagy lyukas kerítésnél megtagadják az örökbe adást.
2011. jan. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!