Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most kaptam egy kiskutyát...

Most kaptam egy kiskutyát nagyon fontos?

Figyelt kérdés
Sziasztok tegnap kaptam egy westie kiskutyát és spániel kutyám morog rá ha kiviszem de csak akkor hogyha a kiskutya nagyon közel megy hozzá hogy kellene össze szoktatni.
2010. dec. 25. 09:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%

Szia

Tavaly szereztem egy kislabradort, és az idős kutyánk vagy fél éven keresztül morgott rá, de nem bántotta.

Külön adtam nekik enni, hogy nehogy összevesszenek, vagy a kicsi el akarja venni az idősebbtől. Sokat nem tudsz tenni ez ügyben, rájuk kell bízni. Szerintem hozzá fog szokni a spánieled, hogy van egy új lakó:)

2010. dec. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
szia köszi csak az a baj hogy westie az szobakutya és így nem tudom kivinni pisilni mert nem hagyja a spániel pisilni a kiskutyát
2010. dec. 25. 09:45
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor morog a spáni a westire akkor szólj rá erősen, ha kell akkor lökd meg (de csak figyelmeztetőleg egy picit a spánit), hogy tudja hol a helye. Elvileg te felette vagy, ha te úgy ítéled meg, hogy a kiskutyának helye van a családban, akkor a másik kutyádnak is el kell fogadnia
2010. dec. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozzatok sokat a spániellel, ne érezze úgy, hogy a kiskutya miatt el van hanyagolva, ez a legfontosabb. És adjatok nekik időt, nem leszek fél óra alatt jóbatárok.
2010. dec. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

szia én is kb 2 hónapja kaptam kiskutyát, és az idősebbik mindig ugatta, mikor kivittem a kicsit éls morgott rá, a kicsi nagyon félt.

De ez függ a kicsi kutyától, nállunk a kicsi odament a nagyhoz lefeküdt előtte, olyan sunyin ment, a nagy megszagolta, rátette a lábát, ilyenkor volt amikor a kicsi megijedt, de aztán visszament a nagyhoz, és ez az ismerkedés így ment pár napig. Mostmár a kicsi megy a nagyhoz és együtt játszanak.

Hagyd hogy ismerkedjenek, de (ez rosszabb eset:) ha a nagy bántani akarja, akkor kiabálj réá és vidd el onnan a kicsit

2010. dec. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy a spániellel is ugyanannyit foglalkozz, mert könnyen féltékennyé válik.
2010. dec. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Féltékeny....mivel ő kint van a kicsi meg bent, észreveszi, hogy többet vagy a kicsivel. Én is most hoztam kiskutyát a spanimhoz, első két nap morgott rá, kétszer bele is kapott. Viszont mivel mindketten bent vannak, már megszokták a helyzetet. A kutyák észreveszik a megkülönböztetést....és azt sem szeretik, ha az ő területükre egy új eb kerül, mert eleinte ellenségnek veszi. Nem hiába a mondás: irigy kutya....
2010. dec. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Ha a gazdi a falkavezér,nincs olyan,hogy ellenség az új kutya!

Egy jól működő falkába azt hoz a vezér,akit csak akar,a többi nem tehet ellene semmit.

Vedd át a vezérséget mielőbb.

2010. dec. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
a krédező gazdi ő és 2 kutyája 1 csoportot 1 falkát alkotnak össze kell őket szoktatni ugyan ugy foglakozni mind kettővel
2010. dec. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
ma 12:59 Ez azért nem fog menni, mivel a spani kint van, és azt hiszi büntetésből van kizárva a falkából! Emiatt mindig is irigy lesz, esetleg ha félni fog, nem fogja kimutatni. Nem kellene kivételezni a két kutyával, akkor sokkal könnyebb lenne. Vagy mindkettő bent, vagy kint.
2010. dec. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!