Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sicu kiskutyám van 11. hetes....

Sicu kiskutyám van 11. hetes. Mikor játszunk, úgy bevadul, hogy fáj mikor harap. Már sikítottam, mondtam hogy nem de reménytelen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 25. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez a fajta már csak ilyen... tapasztalat :/

Az én drágám már 1 éves, és mindenféle tanítás, "fenyítés", bünti mellett ugyanúgy harap.

Ráadásul vadászik is, a heti átlag 2-3 galamb... és fogalmam sincs hogy csinálja XD

2010. dec. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha megharap, azonnal vess véget a játéknak. Amikor abbahagyta kezdhetitek újra, de ha megharap megint akkor hagyd abba újra, és ne is játsz vele többet. Mindíg csináld ezt, majd ha 2-3 napig nem játszatok megtanulja, hogy nem éri meg harapni :) Sok sikert és jó kutyázást ^^
2010. dec. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első, ezek szerint a kutyád carik a fejedre és nem ismer el falkavezérnek, azért harap!

Nekem 2 éves a shih-tzu-m, a nagybátyáméké 5 éves, szinte én neveltem fel őt is. Egyik sem harap és soha nem is harapott még játékból sem!

Mivel még pici és jönnek a fogai, ill a fogváltás is eléggé rágcsálós lesz, ezért harap. Egy dolgot tudsz tenni. Ha vadul és harapni úgy, hogy az fáj neked, akkor kiálts fel hangosan és hagyd ott. Ne törődj vele, ne érdekeljen, hogy megy utánad, állj fel és hagyd abba a játékot. Amint megnyugodott folytassátok újra.

Ill én már ilyen kicsi korában is adtam neki préselt csontot. Ilyen rágócsont, ami kemény és nem tudja olyan könnyen szétrágni, de ehető. [link]

Sok sikert!

2010. dec. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
nekünk is ilyen kutyánk van.mi a következő képpen neveltük meg: anyu olvasta,hogy a kutya azt érzi,hogy ő a falkavezér,ezért amikor valami rosszat csinál,egyszerűen csak tagadjátok ki a falkából,vagyis egyáltalán ne szóljatok hozzá,ne játszatok vele(kaját azért kaphat:D),de a lényeg az,hogy érezze,hogy nem ő a falkavezér,hanem pl. te,de fontos,hogy egyszerre csak egy ember parancsoljon neki,különben nem fogja megérteni,tehát ha legközelebb megharap,vagy rosszat csinál 2-3 óráig ne foglalkozzatok vele,és ne beszéljetek hozzá.biztos,hogy beválik :) remélem segítettem
2010. dec. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
-előző vagyok- látom az előttem szóló is a falkavezéres módszerről beszélt,csak én jobban kifejtettem.amúgy meg igen,sajnos amíg jön a foga,addig harap.A miénknek van saját párnája,úgyhogy azzal játszik.Dobálja,meg ilyenek.Nagyon édes.*.* :)
2010. dec. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Hülyeség, amit első írt. Ha egy kutya túl erősen harap (még játékból is), akkor ott nagy baj van.

Ez persze egy 11 hetes kutyára nem vonatkozik. Ő még csak játszik, és nem tudja, hogy hol a határ. Ez lehet amiatt is, hogy esetleg korán került el az anyja mellől (6-7 hetesen) de egyébként ez a legtöbb kölyökkutyánál probléma.

Ha erősen harap, akkor szólj rá határozottan, hogy nem, és hagyd ott. Persze ez a legtöbb esetben nem nagy segítség:) de idővel elhagyja ezt a rossz szokást.


Nekem is kistestűm van, aki ugyanezt csinálta kölyökként. És van egy másfél éves unokaöcsém, aki már számtalanszor tenyerelt, vagy lépett rá a kutyára.

Ő ilyenkor morogva ugrik fel (nyilván megijed és fáj neki) és odakap a gyerkőc felé. Az elején mindig frászt kaptunk, de rájöttünk, hogy nem fogja megharapni. Soha egy karcolást nem ejtett még rajta, pedig olyan is volt már, hogy egy hirtelen mozdulattal a szájában volt a gyerek keze. De tudja, hogy mi az a határ, amit nem léphet át. Szerintem azt is megbánja, hogy odakapja a fejét, mert 1 pillanattal később már nyalogatja is a gyerek kezét.


Hidd el, a Te kutyád is meg fogja tanulni, hogy meddig mehet el. De Te azért mindig szólj rá, és ne keseredj el. Ez még eltarthat néhány hétig. A legrosszabb az, hogy Te minél szigorúbb vagy, ő annál jobban be fog vadulni.

Még gyerek, de majd megtanulja. Kitartás!

2010. dec. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

ez a cikk nemrég volt a kutyaújságban, nagyon találó lett szerintem..

találsz benne a nevelésükről is pár szót, ha van kedved olvasgatni.

Helyes cselekedetet jutalmazó, a helytelent figyelmen kívül hagyó, vagy verbális figyelmeztetést alkalmazó nevelési stratégia kiválóan működik. Bizonyos esetekben persze szigorúan rá lehet és kell is szólni, de fizikai kényszerre a legritkább esetben van szüksége. ha nagyon rossz fát tett a tűzre az enyém, akkor elkülönítéssel "jutalmaztam" ez volt a legerősebb fegyvere, mert állandóan a központban akart lenni..

2010. dec. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!