Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy boxernak hány cm-es...

Egy boxernak hány cm-es nyakörv kell?

Figyelt kérdés
A számadatra vagyok kíváncsi, hogy mekkora a nyaka egy több mint fél éves kutyunak :)
2010. dec. 25. 21:03
1 2
 1/12 Akiteki ***** válasza:

Attól függ, milyen fajtát veszel.

Ha bőr, csatos, akkor legalább 40 cm-es kell. (Inkább kicsit nagyobb legyen, legfeljebb fúrsz rá még egy lukat)

Ha láncot, akkor olyan, hogy a fején is átférjen, kb. 60 centiset.

2010. dec. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
van egy vastag 45 cm-es fém amit csatolni lehet...az jó lenne rá?
2010. dec. 25. 21:44
 3/12 anonim ***** válasza:
érdemes megmérned a nyak kerületét, és így egy teljesen pontos számadatot kapsz:)))
2010. dec. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ez nekem is eszembe jutott de sajna nincs nálam a kutya :D
2010. dec. 25. 21:46
 5/12 anonim ***** válasza:

Hülyeség, abba semmi izgalom nincs. :D

Nincs valami viszonyítási alapod? Azért egy boxernek nincs vastag nyaka, szerintem is elég rá a 40 cm, de az maximum (bőr), fémből én nem vennék nagyobbat a kutyára, mert lehet, hogy elveszti, ha a nyakába hagyjátok. Én a fojtót mindig leveszem a kutyáról, amikor elengedem a mezőn és itthon is. Csak a sima nyakörv van rajta állandóan.

2010. dec. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
van itthon egy régi pórázom amiből szeretnék nyakörvet csinálni...nem a legvastagabb lánc, de ha duplán venném szerintem elég lenne...hogyan állnátok hozzá a "nyakörvgyártáshoz"?
2010. dec. 25. 22:15
 7/12 Akiteki ***** válasza:

Fémből 45 centiből nem hiszem hogy meg tudod csinálni.

Ha fojtónak csinálod, akkor nem fér át a fején.

Ha átrakod a nyakán, ahogy a bőrt, akkor csak úgy tudod, ha a végére akasztod a pórázt. Akkor viszont kell egy karikát hegeszteni a végére. Másképp nem jó, mert kinyílik. Próbáltam már marhaerős kulcstartót belefűzni, de az is kinyílt. Egy boxer meg igen nagyot tud rántani, tehát erős kell. Szerintem vegyél egyet inkább. :))

2010. dec. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem jó ha te magad csinálod otthon a fojtót, mert amelyik szemet egyszer szétpattintottad, az már nem fog ugyanúgy fogni. Tapasztalat. :D

Viszont fressnapfban van jó fojtólánc, egy soros. Én 45 cm-eset vettem egy hete és az volt 650 Ft. Szerintem az bagatel összeg. :)

2010. dec. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

08:32-es vagyok. :)

Jut eszembe, ez nagyon vastag szemű lánc volt, de szerintem boxernek elég a vékonyabb szemű (szebben is mutat rajta és az is tudja fogni), azt meg olyan 400-500 Ft körül láttam. :)

2010. dec. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
majd körülnézek! Amúgy forrasztani tudnék!
2010. dec. 26. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!