Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell megfürdetni a...

Hogyan kell megfürdetni a kiskutyát?

Figyelt kérdés
Kiskutyámat szeretném megfürdetni a fürdőkádban.Milyen meleg legyen a viz és utána mivel takaritsam ki,hogy a család is tudjon fürdeni utána ?
2010. dec. 26. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem nagy a kutyus, én biztosan inkább egy lavórban fürdetném...Kellemesen langyos vízben, hogy a hasánál ne érjen feljebb.

A kádat? Domestossal.

2010. dec. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kézemeleg vízben fürdesd, és ne legyen túl sok víz. Inkább locsolgasd a vízzel, mint a zuhanyrózsával öblítsd, mert nem szabad, hogy a fülébe, szemébe víz kerüljön. Samponnak tökéletesen megfelel a WU2 sampon, a lényeg, hogy öblítsd ki alaposan. Ha érzékeny a kutya bőre, akkor egy kis ecetes vízzel leöntheted fürdés után, mert az helyreállítja a kutya bőrének PH-ját. Fürdés után domestossal mosd át a kádat alaposan, kicsit hagyd állni rajta, majd alaposan öblítsd át.


A kutyát puha száraz törölközővel töröld át. Én a hajszárítót nem ajánlom, helyette inkább huzatmentes, meleg helyen száradjon meg rendesen.


Fürdés előtt vidd le sétálni, hagy végezze el a dolgáta, és a következő séta előtt ellenőrizd, hogy teljesen megszáradt-e, mert ha kicsit is nyírkos maradt a bundája, könnyen megfázik. Ez séta ne legyen hosszú, csak addig tartson, míg elvégzi a dolgát.


Nem kell túl gyakran fürdetni a kutyát. Szerintem havonta egyszer elegendő.

2010. dec. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én kádban szoktam fürdetni, olyan meleg legyen a víz, hogyha a csuklódra folyatod, akkor neked is kellemes legyen, és se túl meleg se túl hideg. :)

Én baba samponnal (gyereknek valóval)fürdetem a kutyákat, de a szemébe és a fülébe vigyázz, hogy ne menjen bele, mert begyulladhat.

Inkább az arcát hagyd ki, csak a feje búbjáig mosd. Jól dörzsizd be samponnal, de előbb a kezedre tedd, mert ha nagyon hideg, a kutya nem szereti. :) Aztán zuhanyrózsával, nem túl erős sugárral öblítsd ki belőle mindenhol (poci, hóna alja, mellénykéje, háti, stb.). :) Aztán töröld meg türcsivel, amennyire csak tudod, utána hagyd a lakásba minimum 3 órán át, addig nehogy kimenjen, mert tüdőgyuszit kaphat. :S

Legjobb ezt este elvégezni, pisi-kaki után, mert akkor már biztos nem megy ki a kuty. :)

2010. dec. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 rockyy ***** válasza:

Valami csemegével csalogasd be a kölyköt a zuhanyfülkébe, vagy ültesd be a száraz fürdőkádba. Várj pár percet, hogy a kölyök megszokja a szokatlan helyet, ültesd le, és ha leült kapjon falatot. Utánna kimehet a kádból. Ezt gyakoroljátok addig, amíg a kölyök örömmel megy be a kádba.

Nyisd ki óvatosan a csapot, de csak úgy hogy csöpögjön, és így nedvesítsd be a kutyát, játékosan fröcsköld le vízzel. Fokozatosan nyisd meg jobban a csapot, és közben folyamatosan jutalmazd, ha nyugodt. A fejét a zuhanyzásnál hagyd ki, a legtöbb kutya nem szereti, elég ha a végén áttörlöd törülközővel. Kevés kutyasampont nyomj a kezedre, és alaposan dörzsöld bele a kutya szőrébe, maszírozó mozdulatokkal. Használj kevés sampont, inkább higítsd fel vízzel, és fürdés után alaposan öblítsd ki a kutya szőréből. Elég egyszer átmosni.

Amikor kész vagy, kapjon nagy jutalmat a kutya, mondjuk egy kolbászdarabkát vagy sajtot. Nem ajánlom, hogy hajszárítóval szárítsd meg a szőrét. Külön erre a célra használt törölközővel itasd fel a vizet a szőrről, alaposan töröld át a kutyát, majd fektesd be a helyére, vagy a radiátorhoz, fontos a nyugalom neki ilyenkor, esetleg takard is be. 1-2 órát hagyd pihenni, hagyd hogy megszáradjon. Amikor teljesen megszáradt a szőre, utánna már leviheted sétálni, de csak rövid időre, könnyen megfázhat.


A kádat először zuhanyozd ki, majd önts rá Domesztoszt, rá egy kis vizet, és hagyd állni kb. 5 percig, aztán újra zuhanyozd ki. Érdemes kefével is átsikálni többször.

2010. dec. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Kádban fürdesd, hogy a sampont alaposan le tudd öblíteni róla. Kézmeleg vizet engedj kb. a hasáig. És nagyon fontos, h kutyasampont használj!!! Ne Wu2-t, hanem kutyasampont!!! A szőréről alaposan mosd le a sampont, ne maradjon. Vigyázz, h ne menjen e fülébe és a szemébe víz vagy sampon. Utána törölgesd meg, és langyos hajszárítóval is megszráítgathatod. Este fürdesd, h utána már ne kelljen kivinni sétálni, nehogymegfázzon. A kádat Domestossal, Flóraszepttel mosd ki.
2010. dec. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!