Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes-e Shar-pei kutyát...

Érdemes-e Shar-pei kutyát tartani? Hűséges, Megbízható, Barátságos, esetleg lusta, vagy nagyon energiás (sok energiája van? )? Köszi a válszt előre is! Tina

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát már akinek. Számomra nem lenne "érdemes", mert nagyon nem az esetem ez a fajta. Eddig mindegyik, amelyiket ismertem, nehezen kezelhető volt, agresszív és kiszámíthatatlan. Persze nevelés kérdése, de mégis megvolt mindegyik általam ismert shar-peiben ez a tulajdonság.
2010. dec. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem sok kutyáról mondom ezt, de szerintem ez egy felettébb önfejű, makacs kutya. Igaz, hogy jó őrző-védő, de nem hallgat a gazdájára, ha nincs megfelelően nevelve, sőt ez esetben szökőssé válhat. Aranyos meg cuki, meg miegymás, de kemény kezekbe való. Viszont ha megvannak a kellő feltételek, (következetes nevelés, sok mozgás és nagy tér) akkor jó kutya válhat belőle. Remélem segítettem.
2010. dec. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én másik oldalról közelíteném meg: Te milyen életet élsz, milyen a családod, mennyire vagy társaságpárti?


A wikipédián ez található a jelleméről:

A shar pei mozgékony, barátságos és játékos kutya, de olykor akaratos és hatalmaskodó is lehet. A gazdájával és családjával szemben odaadó, de az utasításoknak nem hajlandó szolgai módon engedelmeskedni, és arra sem hajlandó, hogy a gazdájától függőnek mutatkozzon. Figyelmes és szükség esetén megvédi a családját, de nem agresszív és nem is eltúlzottan éber. Általában nyugodt, józan, kiegyensúlyozott kutya benyomását kelti. Nem ugat sokat. A shar pei általában az ismeretlenekkel is barátságos, bár eleinte kissé tartózkodó lehet velük szemben. Jól kijön a gyerekekkel, ha azok tisztelettel bánnak vele. A jól szocializált shar pei békésen együtt tud élni a macskákkal és más háziállatokkal, de a más kutyákkal való együttlét olykor gondokat okozhat – ez azért van, mert a fajta alapvetően harcias természetű.


Az én tapasztalatom a kutyaiskolán velük az, hogy nagyon nehezen kezelhető kutyák, rengeteg munka, elhivatottság kell hozzájuk.

Remélem, tudsz a sorok között is olvasni:

Akaratos, és hatalmaskodó - vagyis nehezen kezelhető, határozott, következetes gazda kell neki :)


Az utasításoknak nem hajlandó szolgai módon engedelmeskedni, és arra sem hajlandó, hogy a gazdájától függőnek mutatkozzon - vagyis nem éppen a hűség mintaképe, és a szófogadás sem éppen az erénye.


Jól kijön a gyerekekkel, ha azok tisztelettel bánnak vele. - vagyis előbb tanuljon meg viselkedni a gyerek, mielőtt a kutya közelébe mehet :)


A más kutyákkal való együttlét olykor gondokat okozhat – ez azért van, mert a fajta alapvetően harcias természetű. - igazából harci kutya volt, dominanciára hajlamos, és kötözködő.


Ha szeretsz kutyás társaságba járni, vannak ennél jobb jellemű kutyák is, akikkel kevesebb küzdelem árán lehet "normális" kutyás életet élni.


Én akikkel eddig találkoztam, nagyon szerették a kutyájukat, de nem tudtak olyan határozottak lenni velük, mint kellett volna,(tisztelet a kivételnek) és így magányosan sétálgattak. Ez is egy megoldás.


Persze vissza lehet térni ahhoz a kérdéshez, hogy Te milyen vagy, és ehhez keresni fajtát. Persze a reklámban tündibündi a kölyök, de nagy hiba lenne ragaszkodni egy fajtához, mert az cuki, és semmibe venni az intő jeleket.

2010. dec. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat,ebből nagyon sokat megtudtam.Nem akarok tarnani,csak gondoltam rá,mert nekem már van egy kutyám,az terelő puli,nagyon barátságos néha csintalan ,de nem élném azt a pillanatot nem lenne többé az életem része,mint a családomnál .

na mégegyszer köszi!


Tina

2010. dec. 28. 11:16
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocs. de nem élném meg azt a pillanatot*
2010. dec. 28. 11:17
 6/6 A kérdező kommentje:
bocs. ha nem lenne többé az életem része*
2010. dec. 28. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!