Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi éves kórától lehet...

Mennyi éves kórától lehet kezdeni edzetni?

Figyelt kérdés
egy amstaffom lessz remélhetőleg jövőre és aszt akarom hogy azért erős legyen és kigyurt erős mint pl ők: [link] vagy [link] vagy [link] ilyenekhez nagyon hasonló erős kutyát szeretnék az érdekelne hogy mennyi idős korába lehet elkezdeni futtatni meg edzetni betanitani és ezekhez miylen mennyiségü kaja kell neki ft és kg.előre is köszi.
2010. dec. 26. 19:52
 1/9 A kérdező kommentje:
bocsi az első link nem jó ez akart lenni. [link]
2010. dec. 26. 19:53
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit az jön le, hogy kérkedni akarsz azzal a kutyával.

Én a helyedben átgondolnám még ezt párszor, mert amstaffnak rendes gazdi kell, aki szeretetre neveli és nem a meg nem lévő erejét fitogtatni a kutyával....

2010. dec. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem kérkedni akarok vele csak végre ennyi sok év után végre lessz egy okos szép erős kutyám és azért én úgy tudom hogy kell futtatni meg minden és ez is edzés mondjuk én csak azért adni akarok a nevére nem kínozani.meg szép jó kutyát akarok belőle nevelni meg azért edzés kell neki merz ez olyan kutya nem egy kis szobakutya:Sés nem akarok vele semmi rosszat.
2010. dec. 26. 20:15
 4/9 anonim ***** válasza:

A legfontosabb az, hogy tenyésztőtől vegyed a kutyát, mert ha egy gyenge minőségű, törzskönyv nélküli, bizonytalan származású kutyát veszel az biztos nem lesz ilyen ha fejre állsz akkor sem.

Egy éves koráig nem szabad edzeni, futtatni, mert azzal csak az ízületeit teszed tönkre. Ebben a korban sok játék, rövid séták, kutyaiskola és szocializáció, nevelés kell.

Egy éves kora után el lehet vele kezdeni futni, túrázni. Súlyt húzatni csak szakértő felügyelete alatt, de ez egy jól lemozgatott kutyánál nem szükséges, mert enélkül is izmos lesz.

Ami nagyon fontos még, az a megfelelő, prémium táppal történő etetés. Enélkül sem fog úgy kinézni a kutya, ahogy szeretnéd.

2010. dec. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is amerikai staffordshire terrierem van :)


A legfontosabb dolog az, hogy minőségi, szűrt szülőktől származó kutyát vegyél. Rendes, lelkiismeretes tenyésztőtől kell venned, ami bizony nem két forint lesz, ez biztosan meghaladja a 100.000 forintot is. És nem a vételáron kell spórolni, mert egy szaporítótól vásárolt 30.000 forintos kutyát nem fogod tudni az örökölt betegségei miatt súlyhúzásra, edzésre hordani, nem fogja bírni! Nem szabad a vételáron spórolni.

Néhány kennel, ahonnan nyugodt szívvel vehetsz kiskutyát:

[link] Dark Dragon Kennel

[link] Goodheart Fighter Kennel

[link] Hörcsögfalvi Kennel

[link] Markov Kennel

És nem is a távolság számít. Én pl Németországba utaztam a kutyámért, és nem számított milyen messze van, csak jó kutyák kapjak.



Amikor otthon van a kiskutya, el kell kezdeni a következetes, határozott nevelését. Ha nem engedelmes, a fejedre nőhet, és így nem fogtok tudni együtt dolgozni. Mindennek az alapját a kölyökkorban kell letenned. Kutyaiskola, kutyaovi, foglalkozások, sok ráfordított idő, határozott, következetes nevelés. Ez mindennek az alapja. Aztán 1 éves korában el kell kezdeni terhelni. De csak nagyon kicsivel, könnyű dolgokkal stb.

2 éves korára már teljesen kialakult a mérete, és már nem nő többet, így akkor már fokozatosan el kezdheted terhelni. Én ugyan nem járok súlyhúzásra a kutyámmal, de azért tudok egyet s mást. Kell egy jó kutyaiskola, ahol az alapokat segítenek neked letenni, és a súlyhúzásnál is segítenek.



A táplálása is nagyon fontos a kiskutyának. Kölyökkorában, kb 1 éves koráig kölyöktápot kell ennie, én az Orijen Puppy-t ajánlom, felnőtt korában pedig az Orijen 6hal-at. De persze ez csak nálunk vált be. A lényeg az, hogy prémium minőségű száraztáppal etesd, ilyenek az: Orijen, Acana, Science Plan Hill's, Happy Dog, Royal Canin, Pro plan, Eukanuba, Trovet stb.

2010. dec. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

az alapokat már megírták a többiek, jó tenyésztő, megfelelő táp, kutyasuli, hogy jó legyen a kettőtök közti kapcsolat.


amivel viszont vitatkoznék (nem a levegőbe beszélek, aktívan sportolunk a kutyáinkkal, a tapasztalataimat osztom meg):

először is, a képen látható kutyák közel sem kigyúrtak, egyszerűen csak kövérek.

másodszor, sima futtatással, labdázással sosem lesz egy kutyának olyan szépen kidolgozott izomzata, ahhoz bizony kell a célirányos felkészítés és a megfelelő (nagy energia- és fehérjetartalmú) eledel, izületvédők.


ahogy a embereknél, a kutyáknál is meg lehet különböztetni szemre, hogy milyen jellegű sporttal foglalkoznak, hosszútávfutó filigránabb felépítésű, a sprinternek pedig kidagadnak a combjai. ugyanígy egy hosszútávra edzett (pl bikejöring, canicross) kutya vékonyabb, szálkásabb, egy súlyhúzó pedig dagad az izomtól.

ha már a külalaki felkészítésre időt és energiát szánsz, akkor én javaslom, hogy ne csak a látszat kedvéért dolgozzatok, hanem készítsd célirányosan valamilyen sportra is, nagyszerű érzés, mikor versenyen együtt dolgozol a kutyáddal! - és még nagyszerűbb, mikor nyertek :)

az edzést magát, a fokozatos terhelést el lehet kezdni már 10 hónapos kor körül is, egyre nagyobb séták, ha húzás mellet döntesz, akkor a hámmal már kezdhet ismerkedni - persze súly nélkül. aztán vízzel töltött pillepalackot szoktunk rákötni, hogy szokja a zörgést a háta mögött, majd éves kora körül meg már kisebb autógumit is hagyunk húzni. no először még nem sokáig, a távot itt is fokozatosan növeljük.

erősítő edzésekhez szoktak használni ólommal nehezített hámot illetve nyakörvet, ezekből a nehezék kivehető, tehát a súly állítható. a magweb.cz oldalról lehet rendelni.

ha inkább a biciklizés tetszene jobban, akkor a bringához szoktatást is lehet már 8-10 hónapos korban kezdeni, először még póráz nélkül javaslom (azt is tanácsos megtanítani neki, hogy ha a kerék elé kerül, akkor el lesz ütve - inkább lépésben tanulja meg, mint 40km/h-s száguldás közben :S), utána nyakon rögzítve (úgy könnyebb irányítani), és ha rájött, hogy húzni kell, akkor utána hámról.

a különböző edzési módokat hasznos vegyíteni (anaerob és aerob edzési formák együttes alkalmazása a legcélszerűbb), okosan adagolva persze. mindezt az idő és a kettőtök viszonya, a kutya egyénisége és a rendelkezésre álló eszközök (pénz és társai) határozzák meg.


és nem szabad elfelejteni azt a bosszantó körülményt, hogy az izmot sajnos könnyű lefogyni... nem jó a kutyát egész évben toppon tartani, megterhelő a számára, viszont hosszú szünetekkor (egy téli pihenő még nem számít annak) nehezebb újra elkezdeni.

2010. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha rendesen mozgatod és jó minőségű táppal eteted, (Acana, Orijen, Dog Chow) a staffid izmos és kondicionált kutya lesz. A tápról pedig annyit, hogy az oldalán fel van tüntetve, hogy a kutyádnak súlya szerint milyen mennyiségben ajánlott.

Lehet bicikli mellett futtatni, illetve vannak kutyás sportok, melyek jól fejlett izomzatot adnak a kutyának. A staffordshire terrierek köztudottan erős kutyák, lehet vele súlyt húzatni, ám ez költséges sport, ( maga a súly, súlyhúzó hám, miegymás) meg nem is elterjedt Magyarországon, ennek ellenére tényleg a kutya is élvezheti.

Az őrző-védőzés egy kifejezetten jó sport, megbízható és erős kutyád lesz a kiképzés végére. Ennek nyugodtan utánanézhetsz, sok helyen lehet őrző-védőzni, jó kikapcsolódás és a kutyának sikerélménye lesz tőle.

Lényeg a lényeg, egy csomó sport által lehet izmos, jól kondicionált kutyád. A staffordok egyébként alapból erős kutyák, de ha tényleg izombombát akarsz, napi/heti szinten sportolj vele. Sok sikert!

2010. dec. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valamint javasolt lesz akkor a sport táp, amikor már edzésre jártok, a megfelelő energiabevitel érdekében. Tudom ajánlani az Acana Sport & Agility-t, nagyon szépen gyarapodott is tőle a kutyusom, és jó erőben volt/van :)
2010. dec. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek.
2010. dec. 27. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!