Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy bemenjen a...

Mit csináljak hogy bemenjen a kutyaházba?

Figyelt kérdés
a 6 hónapos berni pásztoromnak csináltunk egy kutyaházat, de a közelébe se akar menni. hogyan szoktassam rá hogy be menjen?
2010. dec. 26. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Eddig hol, min aludt? Ha volt valami alvós-szőnyege azt tedd neki oda, jutalomfalattal csábítsd be, és simizd agyon, ha benn van. Esetleg tedd be a kajáját. Az én kutyám benti, de ha sok időre megyünk el (több óra), vettünk egy ólat neki, de nem akart bemenni...mikor labdáztunk direkt bedobtam a labdát, és jutalomfalattal becsábítottam, most már szereti, bár ritkán kell használja.
2010. dec. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia,nekem egy Bernáthegyim van és ő se akart bemenni a szép nagy kutya házba amit vettünk neki mindig ott feküdt az ajtó mellett és ázott az esőbe,de egy ismerősöm mesélte :valakinek a családból akire figyel a kutya vagy "jobban" szereti annak az illetőnek egy ruha darabját pl.pizsama felső,régi póló de nagyobb legyen és ne legyen kimosott tiszta, azt fogod és bele rakod a kutya házba, oda adod hogy meg szaglássza és ott hagyod ill. meg parancsolod neki(az az illető akinek beleraktátok a ruháját) hogy maradjon ott,nekünk bevált de akkor a kutyán már 4 éves volt,ezért a ti helyzetetek könnyebb mert még fiatalabb a kutyusotok ezért úgy mond kis kora óta hozzá szoktatjátok a házikóhoz,sok szerencsét.
2010. dec. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, hol a ház? Az ajtaja jó, ha a ti ajtótók felé van, mert akkor a kutya a házából is tudja figyelni, mikor jön ki valaki.
2010. dec. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősünk, aki télire szalmát tesz a kutyusok házába, mert könnyebben kiszárad, és melegen is tartja az állatot. még a fresiben is lehet kapni. ettől természetesebbnek is érzi a kutya. amúgy meg a berni pásztor okos kutya, ha fázni fog, nem kell félni, bemegy!

A barátnőméké 10 hónaposan fészkelt be először :)

Iszonyatosan nagy, és vastag a bundájuk, nem kell annyira félteni, ha rendesen van etetve, gondozva, minden rendben lesz, ne aggódj!

2010. dec. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sehogy ne akard rászoktatni. Fiatal még. Majd jövőre már be fog menni magátol is, de idén még ne eröltesd. Símán kibírja a telet. Lemerem fogadni hogy szívesen kifekszik a hóesésbe és hagyja, hogy betemesse a hó. Tapasztalatból mondom, semmi baja sem lesz!
2010. dec. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

-A ház úgy legyen elhelyezve, hogy rálát a kapura és a bejárati ajtóra

-Elférjen benne mindenhogy

-Szélvédett helyen legyen

Ha ezek megvannak és ennek ellenére sem megy be, akkor lehet, hogy nem fázik. Az én kutyám sem akart bemenni, de utána jöttek a kemény minuszok és rájött, hogy ott jobb idő van. Próbáld becsalogatni kajával, kedvenc játékkal. Vagy amit a többiek javasoltak, gazdi pólója, ahol eddig aludt párna vagy ilyesmi, azt berakni a helyére. Előbb vagy utóbb rá fog jönni, hogy jó az neki:)

2010. dec. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyet értek az utolsó válaszadóval. A kölyökkutyák hajlamosak ügyet sem vetni a kutyaházra, emiatt nem kell kétségbe esni. Az én német juhászom se ment még csak a közelében sem amikor kölyök volt. Aztán egyszer csak magától belefeküdt és onnantól kezdve bent alszik. Szerintem ne erőltesd Te sem, majd odaszokik magától. Viszont az elhelyezése tényleg fontos és segíthet, az uralkodó széliránynak háttal,esetleg oldalt legyen és minél közelebb a bejárati ajtóhoz, úgy,hogy a kutya rálásson az ajtóra.
2010. dec. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Még lenne egy dolog. Ha kint vagy vele és játszotok és mondjuk felkapja a játékát és bemegy a házába, lefekszik és ott rágcsálja, akkor dicsérd meg nagyon meg örülj stb :) Legalábbis én ezt csináltam, így egyre többet bent volt:)
2010. dec. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
valószínűleg nem fázik, csak ennyi a nyitja a dolognak. nagy szőrű kutya, jól bírja a hideget. nem hülyék az állatok, ha tényleg fázni fog, akkor majd bemegy :)
2010. dec. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!