Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet kibékíteni két...

Hogy lehet kibékíteni két szuka Golden Retrievert? Külön-külön mindegyik aranyos dögönyözni való, de ha a fejük 1 méternél közelebb ér megbolondulnak.

Figyelt kérdés
A fiatalabb kb 2 éves, az idősebb kb 5. 1éve került hozzánk az idősebb. Első pillanattól harcolni akartak, de mi egyből közbeavatkoztunk... és azóta sem rendezték le. De muszáj szétszedni őket, mert egyből torokra támadnak, fülekből szájból pár pillanat alatt folyik a vér. Sétálni lehet kettővel egyszerre, csak tényleg 1méter közelség már veszély zóna, elég egy rossz rossz mozdulat először morgás aztán ugatás és támadás ilyenkor alig lehet szétszedni őket (ha sikerül időben elhúzni őket habzik az öregebb szája és vicsorognak meg erősen ugatnak). Izomból ráharapnak egymásra. Egyik sem enged, vajon tényleg megölnék egymást? Kéne valami jó ötlet, mert a félelemben élés szerintem egyiknek sem egészséges. Az a cél, hogy hidegbe összebújjanak és ha elvannak engedve játszanak egymással (erre van még remény?)
2010. dec. 27. 17:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás!Nekem 2 kan Amtaffnál bevált!:)
2010. dec. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás biztos, hogy javítana a helyzeten, az is elképzelhető, hogy meg is oldaná.


A gazdinak pedig mindkét kutyával tisztáznia kellene a viszonyát, külön-külön, akár a Fennel tanácsok ( scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia ) alapján, vagy a domináns egyed 3 kiváltsága alapján.

1. "Privát terület határa”, azaz a dominánsabb egyed közelébe, vagy az általa birtokolt helyekre a másik csak engedéllyel jöhet be.

2. „Ez az én dolgom”: a magasabb pozícióban levő egyed bármit tehet a többiek zavarása, beavatkozása nélkül, például ehetek a földön, locsolhatok a kertben, felvehetem a cipőm, stb. anélkül, hogy a kutya ott lábatlankodna.

3. „Közös akció vezetése”: bármit is csinál közösen két vagy több tag a csoportból, mindig a vezető dönti el, hogy mit, mikor, merre, stb. Például a gazdi dönti el, hogy mikor sétálunk, merre, milyen tempóban, stb.


Ha már egyértelműen a gazdi a domináns a hármasból, akkor elvileg a két kutya kevésbé fog rangsorvitákat bonyolítani, de ha mégis, a gazda letilthatja azokat egyetlen szóval.


illetve ha már a gazda a csapat vezetője, akkor a gazdának fel kellene állítania egy általa preferált sorrendet a két kutya között, ami lehetőleg passzoljon a kutyák által felállított sorrendhez is. A dominánsabb kapjon először enni, vele foglalkozz először, őt simizd meg a hazaérés után először.

2010. dec. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Jó az ötlet, de nem szeretnénk ivartalanítani, kis kutyusokat szeretnénk.
2010. dec. 27. 17:23
 4/18 anonim ***** válasza:
-.-
2010. dec. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Két agresszív kutyát nagy ötlet szaporítani, még ha az agresszió egy másik kutyával szemben alakul ki....főleg ha Goldikról van szó, akiket azért vennének, mert nem dominánsak, hanem családi kutyák. Lepontozhatsz....
2010. dec. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Egyik Jan Fennel könyben olvastam ezt a módszert. Kicsit hosszú, de leírom. Igaz ott is 2 kutya volt, de mind1iknek más volt a gazdája. Ott úgy csinálták, hogy volt két kifutó, egyik az egyikbe másik a másikba volt, a gazdi bement a kutyájához (mind2) megdögönyözte őket, játszott velük, aztán elmentek és a két kutya magukra maradt, nem volt más társaság így előbb-utóbb elkezdtek társalogni a maguk módján, mivel már unatkoztak. Namost ezt ismételgették pár napig, ameddig jobb lett a helyzet, aztán már egy kifutóba voltak a kutyák, mindegyiknek volt külön alvós helye, meg tál. A gazdik bementek hozzájuk és csak ott voltak, rájuk se néztek, csak voltak. Aztán elmentek, és másnap amikor mentek vissza már azt látták, hogy a két kutya egymás mellett fekszik. Te is próbálj meg valami hasonlót és amikor már egymással játszanak meg egymással vannak akkor dicsérd meg őket és mind2re egyforma odafigyelést meg szeretet szánj :) Remélem tudtam segíteni!
2010. dec. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Te csak ne akarj kiskutyusokat! :) Törzskönyves, szűrt, tenyészszemlés kutyáid vannak? Ha igen akkor nem szóltam, de ha ezek közül 1re is nem a válasz akkor felejtsd el a kiskutyázást! Ha a mostani kutyáid egyáltalán fontosak neked akkor ivartalaníttasd mindkettőt! Egy ilyen instabil falkába életveszély lenne egyáltalán kiskutyákat hozni.. Nyilván mindkét szuka domináns és még ha te is leszel egyszer a falkavezér mindig is ölni fogják egymást mert egyforma az erejük és egyik sem enged. Ivartalanítással orvosolható lenne ez a probléma nagy valószínűséggel, de e nélkül biztos hogy nem.
2010. dec. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én sem hiszem, hogy jó ötlet lenne két olyan Goldent szaporítani, akiknek a jelleme ellentétes a fajtajelleggel.


Az ilyen feelőtlen döntések teszik tönkre teljesen a fajtákat. Apport után bután bámuló vizslák, agresszív labradorok és goldik, birkától rettegő pulik, futóbolond bulldogok, és még sorolhatnám... Tele van az ország a fajtajellegüket teljesen elveszítő igénytelen módon szaporított kutyákkal. Nem igazán értem miért érzed úgy, hogy kell még néhány.

2010. dec. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A fiatalabb tökéletes kutyus. Az idősebbiknél már mikor ránk sózták mondták, hogy az állatorvosuk szerint baj van a kutya jellemvonásaival. Azt hiszem legjobb lesz ha kicserélem az öreg szukát egy fiatal kanra. Az öreg nem zárta magát a szívünkbe, hogy minden áron ragaszkodjunk hozzá.
2010. dec. 27. 18:19
 10/18 anonim ***** válasza:

Jézusom...


Ne haragudj, de egészen megdöbbentő ez a gondolkodásmód... Mi az, hogy rátok sózták? Mi az, hogy elcserélni? Könyörgöm ezek érző élőlények, akikért felelősséget vállaltál!


Elcseréled valakivel, aki vénségére szintén agyonelleti, te meg hazaviszel egy kant, és te is kizsigereled teljesen a saját szukádat?

A fiatal szukának van törzskönyve, tenyésszemléje, szűrése? Vagy mégis miből gondolod, hogy annyira tökéletes?


Komolyan mondom, imátkozom, hogy eljöjjön az a nap, amikor a felelőtlen szaporítás is állatvédelmi törvénybe ütközik majd, és lesz is aki betartatja a törvényt.

2010. dec. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!