Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudom a kutyám izomtömeg...

Mivel tudom a kutyám izomtömegét növelni?

Figyelt kérdés

Főként a nyakát és a hátizmokat, de a hátsó combizomkat is fontos lenne. Nagyon fontos lenne :(

Nem bull-típusú, egy közepes termetű keverék szuka, 4 éves.

Nagyon idegesít, hogy egy csomó kutya kihasználja az erőfölényét, és bántják játék közben, mert némelyik gyakorlatilag úgy tudja dobálni, ahogy akarja, persze szegény próbálkozik, de annyira elszomorító, hogy nem tud érvényesülni. Ő mindenkihez hozzá méri az erejét, nem él vissza vele, a kicsikkel különösen finom, de a nagyobb kutyáknál is kerüli a fájdalom okozást. Szeretném, ha állva tudna maradni, és egyenrangú félként tudna velük is játszani, mert úgy, hogy könnyen le tudják dönteni a lábáról, nagyon k....ök vele. Pedig németjuhász méretű, nem tudom, miért nem elég erős hozzá...


2010. dec. 28. 17:48
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
18%

Egész egyszerűen elképesztő, hogy itt verekedtetni akarod megtanítani a kutyád és ehhez akarsz kondit.

A kutyát szocializálni kell és nem verekedtetni.

A kutyák különben is birkóznak, ami nem megy vérre. Ha szégyelled, hogy a kutyád nem bajnok, menj el egy kutyaviadalra és ott éld ki a perverziódat.


Egy jól szocializált kutyának semmi baja nem lesz, ha nem győzi le az összes többi kutyát. Olyan ebekkel járjatok össze, akik szépen tudnak játszani.

Mert a kutyatartás erről szól.

A kutyaviadalt meg ne itt szervezd, mert nem fog összejönni!

2010. dec. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
Mondd csak, nem olvastál itt-ott olyan szót, hogy játék? :DD
2010. dec. 28. 17:55
 3/49 A kérdező kommentje:

Egyébként pont azért írtam le, hogy nem bull-típusú, szóval véletlenül sem pit vagy stafford, hogy ne gondoljon senki viadaloztatásra.

Csak nagyon megszenvedi. Ahhoz a kutyához tudom odaengedi játszani, ami van, azzal kell beérni. Arról nem tehetek, hogy nem vették a fáradtságot a gazdái hozzászoktatni, hogyan kell náluk kisebb állatokkal bánni...

2010. dec. 28. 17:59
 4/49 anonim ***** válasza:
0%

Akárminek is nevezed, játéknak is becézheted, de amire te akarod edzeni a kutyádat, azt úgy hívják, hogy kutyaviadal, és a törvény bünteti. Ez lenne a kisebbik bajod, a nagyobb az, ha a szigorúbb állatvédők meglátogatnak.

Fogadd el, hogy a kutyák játszanak, és nem mindig az erősebb kutya van felül.Ha nem, viseld a következményeket.

2010. dec. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
0%

Előző vagyok.

Nem szocializált kutyákkal pedig nem kellene összeengedned a tiedet, mert ha ők nem tudnak játszani, abból csak a baj van. Nekem tacskóm van, de a játszótársai közt van nj és vizsla és belga j. meg az ő súlycsoportja, és tudnak együtt birkózni.

2010. dec. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
0%

Ha játékról van szó, nincs tétje, nem kell senkinek győzni.

Győzni csak a viadaloknál kell.

Vagy ha terrorizálni akarsz más kutyákat/embereket.

2010. dec. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Mi van??!! Mert edzeni akarom az izmait? És akkor a vizslákkal mi van, ők meg születésüktől viadalra kellenek, mert fajta adottság az izmos test?


Érti itt egyáltalán valaki a problémámat?


Azzal nevelem harcra, hogy ezentúl nem állandóan a nyüszítését hallgatom játék közben, mert a bazi nagy kutyák kikészítik?

Az a bajotok, hogy azt akarom, hogy ne kényük-kedvük szerint vágják hozzá a falhoz, az oszlophoz meg a fához, hanem rendesen tudjanak egymással játszani, ugyanúgy, ahogy a 20 kilós kutyákkal??

Az a bajotok, hogy amikor egy 70 kilós dög rajta ácsorog a hasán, akkor ne visítson, hanem ki tudja szabadítani magát, és folytatódhat ugyanúgy a játék?


Mert most állandóan nekem kell odamennem lerángatni róla a kutyákat (3 ilyen nagy van), mert nincs annyi ereje, hogy kiszabaduljon.

Utána folytatódik ugyanúgy a játék, csak épp viszonylag gyakran kell a segítségére sietnem, és szerintem az normálisabb megoldás, hogy ő maga állja a sarat, nem?

2010. dec. 28. 18:07
 8/49 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a kutyád?

Állóképességet dombra fel-le labdázással, úszással, kerékpáros ,lassú, egyenletes tempójú futással tudsz erősíteni- Ajánlatos pl marhahús kiegészítés az ételében.

2010. dec. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
0%

Miféle kutyák közé engeded?

Én húsz éve kutyázom, de sosem volt ilyen gondom, pedig sok kutyás ismerősünk van, sok kutyabarátja van az ebkéimnek.

Nem kell győzni, mert a kutya nem agresszív, ha nem hergelik!

2010. dec. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy azért kell, hogy győzzön? Basszus, ahhoz 30 kiló izmot kéne magára szednie! Gondolkodjatok már!


Miért, ti mit csinálnátok, inkább bezárjátok az udvarba, aztán szarjam le a szocializációt, vagy mi?

Csak azt akarom, hogy ne állandóan nekem kelljen kimenteni, ha durván bánnak vele, és ENNEK SEMMI KÖZE A DOMINANCIÁHOZ, MERT AZ A TERMÉSZETE A KUTYÁNAK, NEM AZ EREJE.

AZ ENYÉM MEG BAROMI JÓFEJ, ÉS BEHÓDOLÓ, A NÁLA SOKKAL KISEBBEKET IS PÁRTOLJA, GONDOLJÁTOK, EZZEL MAJD EGY IDEGBETEG ÁLLAT LESZ, HA ELKEZDEK VELE EDZENI?

2010. dec. 28. 18:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!