Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4hónapos labrador kiskutyám...

Noja82 kérdése:

4hónapos labrador kiskutyám amikor nem tetszik neki valami, akkor ugat és harap, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kap rágókát, de ez sem segít. Sok játéka van, és nagy játéktér.
2010. dec. 28. 19:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Ez a viselkedés egyáltalán nem vall labira!Nekem is az van,most 7hónapos és egy észvesztő eleven szörnyeteg,de csak akkor ugat ha nagyobb kutyát lát mint Ő maga,vagy macskát.Szerintem a legszeretnivalóbb jószágok a labradorok,és nemcsak azért mondom mert az enyém is az.
2010. dec. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Hogy érted azt, hogy nem tetszik valami? Téged ugat, vagy kint pl a járókelőket? Milyen rágókát kap és mikor kapja? Akkor amikor ugat-harap? Ha ezeket a kérdéseket nem tisztázzuk nem tudok tanácsot adni. :(
2010. dec. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kint a szabadban normálisan ugat, mint a többi kutya. Amikor a lakásban van, és éppen nem alszik, vagy eszik, akkor agresszív, ugat, ugrál az emberre, és amit ér harap. Igazából rágókát tényleg akkor kap, amikor harapdál, de nem minden alkalommal. Általában játszani próbálok vele, de még a játékot is eldobja, és folytatja tovább.
2010. dec. 28. 20:40
 4/15 anonim ***** válasza:
20%

Húha, hát ez nagyon nincs így jól. Ez tipikusan az az eset, amikor azt javaslom, hogy irány egy jóféle kutyaiskola!


A kutyát időnként az ugatásért és harapásért megjutalmazod némi figyelemmel, játékkal, aztán csodálkozol, hogy folytatja?


Ha egy 7 hónapos labi ennyire a fejetekre nőtt, akkor valószínűleg valamit nagyon nem jól csinálntok, és ha nem tanuljátok meg hogy kell csinálni, akkor elég kellemetlen lesz az együttélés nektek is, és a kutyának is.

2010. dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%
Jajj, ráadásul csak 4 hónapos? Akkor kutyaovi, még nagyon időben vagytok, de tényleg kéne kicsit tanulni kutyául, mert a következő pár hónapban rohamosan romlani fog a helyzet :(
2010. dec. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hidd el végső elkeseredésemben adom a rágókát. Amikor elkezdte váltani a fogát, akkor kapott először, de akkor megnyugodott, és el volt vele. Most is megnyugszik tőle. Ez a viselkedés kb. 3 hete kezdődött. Most akkor jó lenne találnom a környéken ilyen kutyaovit. Székesfehérvár környékén tudsz esetleg ilyet?
2010. dec. 28. 21:03
 7/15 A kérdező kommentje:
Hidd el próbáltam már mással is megnyugtatni, tehát nem a rágóka és a játék volt az első ötlet. Csak amikor nem foglalkoztam a kutyussal, hogy ne kapja meg a figyelmet, amikor ilyen, akkor simán beleharap a lábamba, egy idő után felörli az ember idegeit. Egyébként egy nagyon okos kutyus. Nagyon hamar szobatiszta lett, a vezényszavakat is hamar megtanulta. Ezt a helyzetet most nem tudom kezelni, és a családom sem. Ötletekre lenne szükségem, hogy mit tegyek ilyen esetben, mert a verést nem tartom semilyen szempontból megfelelőnek egy kutya fegyelmezésére.
2010. dec. 28. 21:07
 8/15 zsuzsabazsa ***** válasza:
A kutya 4 hónapos. " Amikor nem tetszik neki valami" Tehát amikor legelőször nem tetszett neki valami (netán elvettél tőle valamit)ugat, harap. Utána visszaadtad a valamit neki. A kutya követel, és te nem vagy következetes. Ehhez nem kell kutyaiskola. Példa: odaadom a kutyának a labdát. Játszik vele. Egy idő után elveszem tőle és hiába ugat akkor sem adom vissza. Ha ugat és harapdál a játék részemről befejeződött. Csak akkor kaphatja vissza amennyiben csendben van.
2010. dec. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

Lakótelepi lakásba labradort venni felelőtlenség volt.Ha előbb elolvastad volna róla hogy milyen és csak azután döntesz biztosan nem vállaltad volna be.Szerintem mihamarabb,mig gyerek a kutya cseréld le valami olyan fajtára ami tűri a bezártságot.A Labrador szabadságra született!!Kár ráerőszakolni ami nem neki való!Tudom durvának hangzik,de ez az igazság.

Próbálj meg valakit találni aki tudja neki biztositani az egésznapos mozgást!

2010. dec. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy Zsuzsa írta, egész biztos, hogy többször előfordult, hogy célt ért az uatással, különben nem próbálkozna ezzel. Nem tudod ilyenkor egész egyszerűen bezárni valahova? Nekem mikor kicsi volt a kutyám és hisztizett, bezártam. Nagyon szar volt hallgatni, de ráhangosítottam a tévét, és megvártam míg elmúlik. Hamar rájött, hogy csak a csenddel lehet elérni valamit. Persze mikor kiengedtem akkor se borultam a nyakába, hanem fapofával kiengedtem, és kicsit még hagytam lenyugodni. Csak a nyugodt, kedves viselkedést jutalmazd a figyelmeddel.

Megütni tényleg felesleges, már csak azért is, mert úgysem ütöd meg annyira, hogy neki fájjon, tehát felesleges csapkodás lesz csak belőle.


Az energiái mennyire vannak amúgy levezetve? Mennyit mozog? Van lehetősége kutyákkal is játszani?


Itt vannak fehérvári sulik:

[link]

[link]

[link]


Nem ismerem őket, ezért nem tudok tippet adni, hogy melyik jó, de csörögj rájuk, kérdezz rá az ovira.


És lehet labradort lakásban tartani, bármilyen kutyát lehet lakásban tartani, ha meg van neki a szükséges kifáradása. Fizikailag, szellemileg, és ösztönszinten is ki kell fárasztani, akkor nincs semmi gond a lakásban semelyik kutyával.

2010. dec. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!