Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bennem van a hiba? Ha igen,...

Bennem van a hiba? Ha igen, mit tehetnék? Egy boxer tulajdonos

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves kan boxerem. Megbízható, jó kedélyű kutya. Szépen sétál mögöttem pórázon, azonnal reagál a "keres", "mellettem", "gyere", "hozzám", "ül", "fekszik", "marad" stb. parancsokra. Egyáltalán nem agresszív. Lehetőségeimhez mérten minden nap igyekszem kielégíteni mozgásigényét. Naponta többször átmozgatom és ismételjük a tanultakat. Rettentő kíváncsi, a többi kutyát kitörő lelkesedéssel fogadja.

A probléma tehát nem vele van. Mikor 5 hónapos volt, séta közben 2-szer harapta meg szabadon engedett/kiszökött kutya. Mindkétszer (német juhászkutya) a kóborló állat támadt rá a kutyámra.Pár éve, hazafelé tartva engem is megtámadott egy németjuhász.

Mára egy majd 40 kilós izomgolyó lett belőle, és tudom, hogy elég tekintélyt parancsoló állat lett belőle ahhoz, hogy megvédhesse magát hasonló esetben. Azonban ezek a múltbeli esetek és a környékünkön szabadon kóborló kutyák látványa oda juttatott engem, hogy minden séta alkalmával folyton azt lesem, hogy honnan jöhet esetleg egy gazdátlan eb. Szorongok, ami nyilván a kutyám is megérez. Na most, itt nem palotapincsikre, vagy tacskókeverékekre kell gondolni! A német juhászkutyák mindennaposak, de rendszeresen feltűnik egy moszkvai őrkutya és egy rottweiler... Valószínűleg mindnek van gazdája, csak egyes kutyatartók úgy gondolják, hogy kutyájuk szabadon engedése abszolút elfogadható dolog. Előfordult olyan is, hogy egy amstaff tulajdonos - látva, hogy nekem is őrző-védő kutyám van -, letette a pórázt a földre és rálépet, tudatosítván bennem, hogy lényegében bármikor ráengedhetné a kutyáját... Ekkor az én kutyám 6 hónapos volt... Végül elsétáltunk, de megdöbbentő élmény volt.


A séta élményétől semmiképpen sem szeretném megfosztani, de rettenetesen féltem és nem biztos, hogy kezelni tudnék egy összetűzést. Unom már, hogy minden séta előtt és alatt félek egy esetleges összetűzéstől. Szeretném tanácsotokat kérni! Köszönöm, hogy elolvastátok!


2010. dec. 28. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Meg értelek teljes mértékben!Nekem Amtaff szukám van akivel sétálni járok és velünk is meg esett már ilyen de szerencsére nála kisebb volt a kutya és én eltudtam kergetni. Mert a kutyusom ugyan is olyan szelíd mint a kezes bárány és ha rá támadnak sem támad vissza!

Nem tudom mi lehetne a helyes megoldás,az semmi kép hogy te foszd meg a kutyádat a sétáktól más felelőtlen emberek miatt!:S

2010. dec. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

Hordj magaddal valamit, amivel el tudod riasztani az esetleges kutyát. Ha jókor vágsz oda egy kaviccsal teli flakont, vagy kulccsomót a földre, azzal tuti kizökkented az esetleges támadót. De hordhatsz magaddal paprikasprayt, vagy gázsprayt is. Igazából nem az eszközön van a hangsúly, hanem azon, hogy olyan eszköz legyen, ami téged megnyugtat, ne ragaszd át a kutyádra a feszkót, mert a másik kutya is látni fogja, hogy nem vagytok elég magabiztosak, és így jobban ki vagytok téve a támadásnak.


Én sokáig hordtam (más miatt) kavicsos flakont, aztán arra lettem figyelmes, hogyha nálam van, akkor vagyok olan magabiztos, hogy sosem kell használnom, megoldok mindent anélkül, mert tudom, hogyha gáz van, ott a titkos fegyverem :) Mikor észrevettem, hoyg csak akkor lenne rá szükségem, mikor nincs kéznél, akkor jöttem rá, hogy ez az egész csak rám hat :) Tehát a lényeg, hogy keress egy olyan eszközt, ami megnyugtat ha nálad van.

2010. dec. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csakkitinek jó ötlete van, használd valamelyiket, ha nem vagy elég biztos a dolgodban. :)

De még egy jó tanács, sose úgy indulj el, hogy mikor, hol fog rátok támadni egy kutya. Nálunk is sok kóbor kutya mászkál az utcán, de általában ura vagyok a helyzetnek. :) Két "gyerekre" is vigyáznom kell, egy kölyök németjuhászra, és egy csivavára (bár ő már felnőtt de mégis apró). :)

Akármikor közeledik egy nagy kutya eltudom kergetni, mert bízok magamban és mert féltem a kutyákat. :)

Amíg élt a németjuhász-stafford keverékem, addig ő is nagy bátorságot adott nekem mert tudtam eltudjuk kergetni a másik kutyát ketten. De sajnos ő már nincs.


Szóval bátorság, nem azon stresszelni, hogy mikor jön újabb kutya oda, és ha már látod, hogy közeledik, akkor mérgesen üvölts rá: "nem takarodsz"!!!!? Ez általában hatni szokott. :) De biztonság kedvéért hordj magadnál paprika sprayt.


tudom, nálatok rotik és társaik mászkálnak kint, de én is elijesztettem már dobermannt és németjuhászt, csak az üvöltözésemmel. :) Nincs a falkájával, tehát nem is olyan magabiztos. :)

2010. dec. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21:40-es vagyok, csak hogy még nagyobb bátorságot öntsek beléd, 158 cm vagyok, és nő! :D:D:D:D
2010. dec. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
Én úgy gondolom hogy ne sprayz mert nem a kutyus tehet arról hogy nem nevelték meg és hogy szabadon engedik.Ha van lehetőséged vidd el magadhoz vagy valamelyik ismerősödhöz az egyik kutyust pár napra és ha van gazdija keresni foglya a kutyusát. Remélhetőleg meg ilyed a gazda és nem foglya többször kiengedni a kutyáját.
2010. dec. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Catz ***** válasza:

Kedves utolso!

Ugye te sem gondoltad komolyan, hogy hazavinnel egy akar agressziv, kiszamithatatlan 40kgos ebet?


En ölnek is, ha ramtamadna egy ilyen kutya. Hidd el, ö sem fog rajta gondolkodni, ha nincs szocializalva es ti betertek a területere.


Javaslom en is a flakont, sprayt esetleg gazpisztolyt.

Vigyazz a kutyadra, a "masik gazda" meg vigyazzon az ö kutyajara.

2010. dec. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!