Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtó szögecses nyakörv...

Fojtó szögecses nyakörv megfelelő használata?

Figyelt kérdés

Sziasztok hogyan használjam a fojtó szögecses nyakörvet úgy hogy a kutya ne "sérüljön" meg.

Ma úgy sétáltattam hogy rá a fojtó sz. meg a hámot 2 pórázt használtam a hámmal húztam magamhoz a fojtóval pedig "fegyelmeztem" a hámos az egész végig szorult.

Így jó vagy csináljam másképp?

A válaszokat előre is köszi.


2010. dec. 28. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is használom a kutyámra a fojtó nyakörvet,de biztonsági szempontból, mert el tudna rántani.

Az biztos, hogy csak azzal nem tudsz nevelni. A kutyámat teljesen hidegen hagyja fájdalom, ha kutyát lát, csak könnyebben vissza tudom rántani. Amúgy ha nagyon nem bírsz vele, vegyél haltit (szájra kell tenni, te irányítod a fejét). Én még nem próbáltam, de kutyás műsorokban látom, hogy nagyon hatékony.

Én úgy használom, hogy befelé fordítva pont ráilleszkedik a nyakára, és nem használom fojtóként, hanem a két karikába akasztom a pórázt. Szerintem a fojtás kegyetlen.

2010. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, az elején a szöges-t akartam írni (fojtó helyett).
2010. dec. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Akiteki ***** válasza:

Elképzelni is rossz.

A hámmal arra ösztönzöd, hogy húzzon. A szöges nyakörvvel meg visszatartod.

Ha folyamatosan húz a hámban, akkor nem fogja érteni, miért nem akarod.

Mondjuk bicepszerősítőnek beválhat.

2010. dec. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Hallod..sürgőssen menyj kutyasuliba vagy ha jársz akkor válts iskolát...mert így nagyon el lesz abszva a kutya :S

Szöges naykörvvel fegyelmezni nem lehet/szabad...már csak nagyon tapasztatl kutyakiképzők használják fullos munkakutyáknál pl:rendőrkutyák

A szöges nyakörv agresziót szül a kutyában.

A hám pedig húzásra ösztönzi ahogy az előttem szoló írta.

Rakj rá egy sima vagy fojtó nyakörvet és amikor húz állj meg vagy indúlj el az ellenkező irányba addig amíg szépen nem megy.Így gyorsan emgtanúlja hogy ne húzzon.

Bár ne mtudom fegyelmezés allatt mit értesz,de ha pl másik kutyának akar neki menni akkor ne visszaránzsd a nyakörvvel ha nem inkább ültezsd le jutalomfalattal majd ha megnyugodott add oda neki...

2010. dec. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nem tudom mekkora a kutyád de hámot én csak kis termetű kutyákon tudok elképzelni, habár én még arra sem tennék. Én is szoktam hámot rakni a kutyámra de csak abban az esetben mikor kimegyünk a határba nyomkövetést gyakorolni.Egyébként ha fegyelmezni akarod a kutyádat elég neki egy végtelen fojtó nyakörv is. A szögest nem ajánlanám én sem mert azt tudni kell használni. Ha rosszul használod egyik véglet az, hogy semmit sem érsz el vele, a másik meg, hogy a kutyádban kárt is okozhatsz.
2010. dec. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor az eddigi módszeremet vagyis amit csak tegnap alkalmaztam :) abbahagyom.

Úgy döntöttem hogy veszek egy "végtelen" fojtónyakörvet amit irtatok. A haltit már próbáltam mindegyiket :D de a kutya könnyedén le tudja szedni magáról.

2010. dec. 29. 13:15
 7/9 Mazsi kutyi válasza:
Úgy használd, hogy dobd ki a kukába... Felesleges ilyen eszközökkel "fegyelmezni" a kutyát.. amúgy sem a fegyelmezés a legjobb módszere az oktatásnak hanem a jutalmazás.. szerintem olvass utána inkább, hogy hogyan neveld megfelelően a kutyád, mert nagyon rosszat teszel így neki, főleg ha rosszul használod, de én spec még a megfelelő alkalmazását is elítélem
2012. jún. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mazsi kutyi válasza:
Mondjuk ennyire már nem értek hozzá, de nekem egy tacsi keverékem van és hámot használunk rá, és úgy is tökéletesen sikerült megtanítanunk rá, h ne húzzon séta közben, mert am nyakörvvel is ugyanúgy húzott sztem ez nem mérvadó, de ezt csak a saját kutyámon tapasztaltak alapján írom
2012. jún. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mazsi kutyi válasza:
meg am is gondold már el a fojtó nyakörvvel is állandóan fojtogatod szerencsétlent, kárt tehetsz benne elég könnyedén vele.. te dolgod de én betiltanám az ilyen eszközöket.. főleg meg azt, hogy mindenkinek eladják akik nem tudják használni.. gondolom nem rendőrkutyát akarsz kiképezni szal csak ismételni tudom, hogy tegyél le ezekről a cuccokról és olvass inkább olyan módszereket amiket a kutya is jobban élvez és te is nagyon sok ilyen módszer van
2012. jún. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!