Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket zavar (na), ha a...

Titeket zavar (na), ha a kutyusotokat kerítésen keresztül simogatnák?

Figyelt kérdés

Pont útbaesik egy ház hazafelé, aminél egy nagyon aranyos kiskutya él, amikor kinn van, néha meg szoktam simogatni. Mostanában jutott eszembe, hogy mi van, ha ezt a gazdik rossz szemmel nézik.

Ti mit szólnátok hozzá? Zavarna, örülnétek neki, esetleg nem nagyon izgatna titeket?

Válaszokat előre is köszi:)


2010. dec. 28. 21:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

Bizony, hogy zavarna! Egy idegen csak ne simogassa az én kutyámat. Ez olyanmintha az én kocsimat nézegetné idegen. És ha úgy tetszik neki?Kiveszi a kisállatot az udvarról...

NEM TETSZIK! Azért jó hogyha egy kutya bevan tanítva

2010. dec. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nem azzal van a bajom, hogy kedves emberek megsimogatják a kutyámat, szóval én amikor megkérem, hogy ne simogassa a kutyát, akkor nagyon nagy bűntudatot érzek, hisz én is szívesen megsimogatnék egy aranyos kutyát.


De inkább megkérem őket, hogy ne, mivel most még csak megsimogatja, aztán később ki tudja, mi lesz? Meg is mérgezheti, ha úgy alakul a helyzet. Senkiben sem lehet megbízni manapság.. A másik az, hogyha simogatni engedi mindenkinek magát, el is lophatják, csak kiédesgetik a kutyát az utcára, felkapják és el is mennek vele.. Remélem érted a problémámat. Nem azzal van a bajom, hogy megsimogatnák a kutyusomat, csak azzal ami a következménye lehet.


Szerintem ne simogasd meg a kutyát, ha nem beszéltél még a gazdákkal. Ha egyszer hazafelé mész, és kint van esetleg a gazdája is, kérdezd meg, hogy megsimogathatod-e. Sajnos manapság az emberek, ha nem engedtek meg valamit, képesek aljas dolgokat művelni.. óvd meg magad ezektől.

2010. dec. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Akiteki ***** válasza:
87%
Engem nem zavarna, de az agaramat erősen. Azért őrzi a házat, hogy nekem ne kelljen elmagyaráznom senkinek, miért nem nyúlunk be a kerítésen más kutyájához.
2010. dec. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A mi kutyáinkat nem simogatja senki. Ugrálnak, hörrögnek, ijesztőek a kerítésen kívüli emberekkel, de ha valakit beengedünk, akkor skizo-váltás, kezes bárányokká változnak, ismerkednek.

Szerintem a kutya döntse el, hogy simogathassák-e. :) Tenni ellene nem nagyon tudsz.

2010. dec. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos engem is eléggé zavarna, ha mindenki benyúlkálna simogatni a kölyköt. :( Pedig én ugyanúgy imádom a kölyköket, szét tudnám dögönyözni őket, de tiszteletben tartom, hogy én sem szeretem ezért nem teszem.

Sőt, még az utcán sem tolerálom, ha valaki simogatni akarja. Nagy ritkán megengedem, de húzom a számat. :S


Szerencsére, nálunk vannak felnőtt kutyák is, így biztos, hogy aki benyúl, az nem kiskutyát fog simogatni, hanem nagy harapást kap a kezébe.


Mondjuk ott vannak a szórólaposok, állandóan gügyögtek az előző kutyámnak (tudták a nevét), hátha sikerül összehaverkodni. De azzal nem lehetett. :) Pedig az utcán egy bárány volt, akárki szétdögizhette volna. :)


Más.. ha az a kiskutya nagy lesz, akkor nem biztos, hogy tolerálni fogja a simit és netán megharap. :S az meg nem jó! Én már jártam így! :D fájt.. de megtanultam! :D

2010. dec. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Doruss ***** válasza:
48%
Igazából nem. Valójában jobb, ha egy kutya házőrző, az a dolga, hogy ne engedje akárkinek, hogy benyúljon. De ha elég szelíd, és megengedi, hogy simogassák, akkor nem lehet mit tenni. Amúgy engem nem zavar, már csak azért se, mert magamból indulok ki. Legalább 10 kutyát fel tudnék sorolni, akiket mindig megsimogatok, mikor arra járok. Legtöbb esetben találkoztam is a kutya gazdijával, és sosem zavarta őket.
2010. dec. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

Úristen... O_O mindenki ilyen izé itt??? Én a buszmegállóból hazafele régen csomó kutyust megsimogattam, az állatok is szeretnek, ha a gazda épp ott volt, mind mondta, hogy persze, nyugodtan. Lehet, hogy én lakok túl idilli és mesebeli helyen? :D

Persze sose jutna eszembe, hogy elvigyem, etessem, vagy túlmenjek egy határon, házőrzőt se simogatok, mert azon látszik, meg nem is hagyja. De a kutya is szereti, ha foglalkoznak vele általában, és a legtöbb ilyen ember, főleg gyerekek csak szeretik az állatokat. Én pl nem tarthatok sajnos kutyát, de nagyon szeretem őket, és örülök, ha csak arra adódik lehetőségem, hogy a kerítésen át játszak vele kicsit. Volt kutyám, tudom mit szabad és mit nem, de ha valaki ennyire félti a kutyáját, akkor tegye lakat alá. A kutya is szociális jószág, amelyik meg nem, az úgyse hagyja magát.

Persze a gazdi akaratát tiszteletben szoktam tartani, ha meg olyan környéken laksz, ahol ellopnak egy kutyát, akkor ne hagyd felügyelet nélkül. O_o

2010. dec. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

jogosak a válaszok, azoknak jobban örültem, akik normálisan le tudta írni, aki meg felháborodott ő is érthető, de azért nem kellene rajtam levezetni a feszültségét. Úgy néz ki abbamarad a kutyasimogatás:)

Köszi a válaszokat!

2010. dec. 28. 22:17
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Én nagyon örülök neki :) Sajnos csak kevés ember csinálja, mert túl ijesztő a nagy, de a gyerekek (áldott tudatlanság) rajonganak értük, mindenhonna azt hallom, hogy "szia Lujza", stb., engem meg már észre se vesznek :D

Én is minden kutyával haverkodok kerítésen keresztül, és a magam érdekében nem mondok le erről a szoksáról, mert alig van normális kutya. Így viszont egy csomó "kis" pajtásom van, amelyik a legtöbb idegent elkapja, ha van rá lehetősége, nekem meg már messziről nyüszögnek. Ha legalább nem kerülnének ki az utcára, de így inkább barátkozok, akár tetszik a gazdának, akár nem. Különben meg meg lehet nevelni, vagy ne hagyják kijutni például.


Tudom, hogy sok hozzászólóra ez nem érvényes, én a saját esetemről beszélek.


Egyébként egy őrjöngő kutya UGYANÚGY felzabálja a bedobott kaját, mint egy agyon dögönyözött. Nem ezen múlik, hogy ez hülye kifogás. Akkor nem eszi meg, ha ki van rá képezve.

Nagymamáknak volt egy olyan kutya, amelyik valamiért elvből csakis a gazdájától fogadott el ételt, még földről se ette fel, ha nem előtte dobta neki a nagymamám vagy a nagypapám. Ennek ellenére nem volt egy vérmes házőrző, szóval a kettő nem függ össze ilyen egyértelműen, ritka, hogy párban van a két tulajdonság.

2010. dec. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Elsősorban én nem szeretem ha simogatják szó nélkül a kutyáimat! ( Például jó formán minden nyáron 2 kislány bejött és simogatta a kutyáimat, nem nagyon zavart addig míg a keverék kutyum nem tépte el a láncot és fellökte az egyik kislányt és ez végett akartak minket beperelni..! =/



Amikor elviszem sétálni a kutyáimat és megkérdezik én engedem nekik. Mert biztos jól esik nekik is! (=


Azóta engedem, hogy megsimogassák amióta egyszer suli után mentem barátnőmmel sétálni a városban és egy 40 éves körüli bácsi a lánya kutyáját ( Yorkit ) sétáltatott és látta, hogy mennyire megakarjuk simogatni és megengedte nekünk is jó érzés volt és már a Yorkin is látszott, hogy nagyon vágyott egy kis simogatásra! (= Nagyon jó érzés volt, hogy vannak még ilyen emberek! :)



De akkor sem díjjazom ha bejönnek az udvarba! =/



Majdnem kifelejtettem! Egyszer ellett a kutyuskám és akkor is bent volt a két kislány és hurculták a piciket az egyiket le is dobták és meg is halt. Picit ki voltam akadva! =/ Azóta minden nyáron az udvaron vagyok! (=

2010. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!