Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért szoktatja mindenki...

Mért szoktatja mindenki pelenkára a kutyáját? Úgy csak nehezebb szobatisztaságra nevelni nem?

Figyelt kérdés
Csomó kérdés van erről, hogy kell pelusra szoktatni a kutyát. Általában bichonok, yorkik meg ilyen kutyákat. Érdekes német juhászkutyát mért nem akarnak pelusra szoktatni? Nem értem én ezt az egészet. Akkor mért nem macskát tartanak akit alomra lehet szoktatni? Meg ha rászokik a kutyapelenkára akkor csomó idő amíg átszokik a rendes szobatisztaságra..
2010. dec. 29. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is hülyeség a pelenka, de tény, hogy könnyebb azt cserélgetni, mint mindent felpakolni, és egyfolytában takarítani.
2010. dec. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze könnyebb. Aztán meg szenvedhetnek mert nem válik szobatisztává a kutya... Elég nagy hülyeségnek tartom. Ha meg lusták takarítani akkor meg miért vállalnak kutyát?
2010. dec. 29. 10:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk sem vált be a pelenka.. nekem Bolognese kutyám van, és a pelust ajánlották. Sosem ment a közelébe, szóval kidobtam. És inkább kivittem mindig az előkertbe, ameddig nem voltak meg az oltásai, persze vigyáztam rá, de az előkertbe kivittem. Aztán amikor már ki lehetett vinni az utcára átszoktattam rá, hogy séta közben végezze el. De ha valami kell neki és nem megyünk sétálni, jelez az ajtónál, és kimegy az udvarra.
2010. dec. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 capsread ***** válasza:
A pelenka tök jó, ha kertes házban laksz. Egy barátom úgy nevelte a kutyáját, hogy mindig, amikor látta, hogy pisilni fog, alátolta a pelenkát. Amikor a kutya már csak arra pisilt, kirakta a kertbe, aztán elhagyta a pelenkát. Így lett szobatiszta a kutya. Meg azoknak is jó, akik egész nap dolgoznak, a kutya meg be van zárva a lakásba, és napközben ott végezheti a dolgát, mint a macska az almon.
2010. dec. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk szőnyegpadló van a lakásban. Ha nem lett volna az elején a pelenka, soha nem tudtam volna a szőnyegről felmosni, feltakartani a kakit meg a pisit, szóval nekünk nélkülözhetetlen volt. Nem mindenkinek van parketta vagy kő a lakásban, amit könnyen felmoshat.
2010. dec. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 LadyLoss ***** válasza:

Sziasztok!

Nos nekem bejött a pelenka. Skótjuhászom van és nem kertes házban launk. A 7 kutya 2 nap alatt rászokott. De a házunk belső udvarán, később az utcán is gond nélkül végezte a dolgát. Majd mikor már nagyonn lett, és ritkábban pisilt rá, igyekeztem mindíg levinnni, és 2 hét alatt teljesen elhagyta a pelenát, néha éjszaka előfordult még 1-1 baleset, meg amikor nagyon beteg volt, akkor még használta,de aztán már többet nem.

Véleményem szerint egyed függő, hogy melyik kuty hogyan használja a pelenkát. van aki hamar felismeri a lényeget, ismerek olyat aki folyton csak széttépkedte. És persze nem helyettesíti a sok leszaladgálást, csak megkönnyíti a gazdni munkáját.

2010. dec. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 LadyLoss ***** válasza:
7 kutya - 7 hetes kutya
2010. dec. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Felseleges, de lusta gazdiknak kényelmes. Nem kell lerohangálni félóránként. Szerintem aki kölyökkutyát vállal, annak ezeket a dolgokat is vállalnia kell. Utána meg jön az, hogy mindent szétrág.
2010. dec. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!