Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Még lehetséges, hogy beleegyezik?

Még lehetséges, hogy beleegyezik?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy szobakutyát.

Anyukámnak és apukámnak voltak szobakutyái mielőtt én még megszülettem volna. Mikor megszülettem kirakták őket az udvarra, mert féltettek, hogy esetleg beteg leszek. Aztán mikor harmadikos lettem már egy ideje volt nekik egy nagy testű kutyájuk az udvaron és én is szerettem volna egy kutyát. Megengedték nagy könyörgés után a nyárra. Úgy körülbelül mikor nagyobb lett elhanyagoltam, mert nem volt sosem kedvem kimenni játszani, mert kint volt tartva kistestű kutya és ezért azt hiszem két év múlva nyáron kértem mellé egy yorkit (nem igazi, kicsit hibás) és úgy voltam vele, hogy majd játszanak egymással ezért mindkettőjüket elhanyagoltam. Felelőtlenség volt. Aztán most nyárra kikönyörögtem egy tengerimalacot. Aztán nyár végén anyának lett új barátja és nagyjából hozzá költöztünk. Kaptam a malacom mellé egy másikat. Mivel velük nem igazán lehet játszani, és nincs is hogyan játszanom velük, elajándékozzuk őket. És most jöttem rá, hogy én igazából egy szobakutyát szeretnék. Mostanra megtanultam mi a felelősség és vállalnám teljes mértékben a gondozását. A nyárra szeretném, nem most, míg suli van. De mikor korábban még az első kutyánál könyörögtem azért hogy tarthassam a házban, de nem engedték a szüleim. Fogalmam sincs mivel vehetném rá, hogy megengedje, de még az ötletemről nem szóltam neki, mert félek, mit fog mondani. Január végén költözünk el. Hát ennyi lenne. Nem azt kérdezem, hogy vegyem rá, hanem egyáltalán érdemes-e megpróbálkozni vele, vagy már rég elvesztettem a bizalmát??? Nagyon sokat segítenétek a válasszal és előre is nagyon köszönöm!!!


2010. dec. 29. 12:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%

Ne haragudj , de én nem adnék neked egy kutyát ezek után.2 kutya és 2 hörcsög bánta a vágyakozásodat.Az meg sztem elég hülye ok , hogy kinti kutya és ezért nem foglalkoztál vele , sztem nem nagy dolog kimenni napi legalább 20 percre a kertbe játszani a kutyákkal.


Ha tényleg megváltoztál , először a most nálatok levő kutyákkal foglalkozz , lássák rajtad h törődsz velül , és csak később hozd fel az új kutya ötletét.

2010. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
74%

Most őszinte leszek, de ne haragudj meg érte!

Én anyukád helyébe semmilyen kutyát nem vennék neked!!!

Eljátszottad már sztem te anyukád bizalmát ebben a tekintetben. Volt már kiskutyád, de te nem is törődtél vele. Most meg kellene egy újabb, akivel ugyanúgy nem törődnél?

Azért mert pici és a lakásban mindenhol veled van, foglalkozni kell ám velük! Tanítani, játszani vele, etetni, sétáltatni, ápolni stb

Ez nem játék, hanem komoly dolog, mintha a gyereked lenne.


Én azt javaslom, hogy mondd el anyukádnak, hogy megértetted mi az a felelősség, tudnál gondoskodni egy kiskutyáról és engedje meg, hogy bebizonyítsd.

Esetleg fogadjatok örökbe egy kistestű cukiságot valamelyik menhelyről. Vannak fajtatiszták is, de olyan cuki keverékek is vannak, hogy csak na.

Sok sikert!

2010. dec. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
93%

Bakker, a yorki szobakuya -.-

meg kéne nevelni hogy ne pisilje le a szőnyegeiteket és bent lehet tartani... nem kell oda másik kutyu

2010. dec. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
1 kutya nem játék hanem 1 élőlény hű aranyos cuki társ meg kel nevelni tanitani előszőr szüleidnek mutasd meg hogy fellőség teljes vagy
2010. dec. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj, de a leírásod alapján én egy plüsskutyát nem adnék a kezedbe. Persze, megváltoztál... Gondolom minden kutya előtt ezt mondtad és miután meguntad kihajítottad az udvarra. Az ilyen embereknek nincs szükségük kutyára, csak felvágni kell, mi? Vagy esetleg megirigyelted valakitől a kiskutyát? A kutya 10-15 évi felelősséget jelent, nem csak addig kell vele törődni, amíg kölyök.

Inkább foglalkozz a most meglévő kutyáiddal. Neked tényleg semmi lelkiismeretfurdalásod nincs amiatt, hogy sosem törődsz velük? Azt akarod, hogy mégegy kutya szenvedjen miattad? Mert nyakamat tenném rá, hogy az is az udvaron fog landolni.

2010. dec. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak: mivel ideköltöztünk anyukám új barátjához így nem tudok a régiekkel játszani. És igen higyétek el megváltoztam! mind1!
2010. dec. 29. 15:05
 7/23 anonim ***** válasza:
47%

Mivel a kérdező gyerek még (legalábbis így ítéltem meg az írásodból) nem kéne leírni szegényt!

Melyik gyerek tud huzamosabb ideig foglalkozni egy állattal? Ilyenkor kéne a szülőknek foglalkozni vele, egy gyerek az gyerek, kell a kutya, de amikor már nagyobb elveszett a csoda, akkor már nem érdekes. Én is ilyen voltam.

Volt egy tacskó keverékünk, bár mikor idekerült hozzánk még csak két éves voltam. Sosem vittem sétálni mikor nagyobb lettem, nem játszottam vele (szüleim kutyája volt), aztán a tacskó keverék mellé lett még egy tacsi keverék (kb. 8-9 éves lehettem), érdekes volt, amíg meg nem nőtt (ő máig él, az első tacsi keverék 18 évesen meghalt), aztán hoztam melléjük egy németjuhász-stafford keveréket (ekkor 12 voltam), vele nagyon sokat foglalkoztam, jártunk kutyasuliba, sétálni, stb. Aztán jött a negyedik melléjük, egy csivava (ekkor voltam 17), vele már valóban úgy törődtem, ahogy kellett. Aztán meghalt az első tacsikeverékem, akkor maradtak hárman. Tavaly márciusban hoztam haza egy másik csivavát (bár ő 6 évesen került ide), konkrétan hiába próbáltam megszerettetni magam vele, inkább anyumhoz ragaszkodik, engem le sem tojik. :) Aztán meghalt a németjuhász-staff keverékem, és szeptemberben hoztam ide a németjuhász babámat, akit szintén nagy felelősséggel és sok szeretettel nevelek, mint a csivit (konkrétan gyermekeim).:)

Szóval attól, hogy valaki gyerekként nem tudja még mi az a felelősség valójában, attól még később meg tud változni. Most 23 vagyok.. egyébként. :)


Ha anyud megengedi a kutyust, akkor szupi! De most már tényleg bizonyítsd be, hogy alkalmas vagy rá! :)

2010. dec. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

17:06-os vagyok! :) Mielőtt kötözködés alapja lennék! A németjuhász és a csivava is járt/jár iskolába. :)

Vagyis a németjuhásszal januárba kezdünk. :)


Jelenleg négy kutyám van, de imádom őket, mindent megkapnak amit szeretnének és ami kell! :)

És mellettük még van két perzsa macskám, egy papagájom, 2 csincsillám és a halak. :)


Nah.. mi ez, ha nem felelősség?

2010. dec. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm utolsó válaszoló. Amúgy sejtettem, hogy a válaszok többsége ez lesz, mint az utolsó előttieké, és nem hibáztatom őket nagyrészt igazuk van. Amúgy, de igen van lelkiismeret furdalásom a két kutyusom miatt, de ők kölyökkorukban sem ragaszkodtak hozzám, jobban érdekelte őket a másik kutya. Ha kimentem velük játszani, hiába rohantam utánuk, csak egymással birkóztak (játékból).
2010. dec. 29. 22:41
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy anyukám megengedné -e, mert nem kedveli az állatokat, nemhogy azt amelyik a szobában van. De csak az én szobámban volna és megtanítanám mindenre. Kutyasuliba járnék vele, minőségi tápokat kapna, minden nap mihelyst hazaérnék lecke után minden időm az övé lenne megsétáltatnám, legalább egy fél-egy órát kint játszanék vele, utána folytatnánk bent, egészen fél tízig, mert akkor fekvés idő. És ha színötös lennék, ami nagy valószínűséggel sikerül, akkor kérném a kutyust, és azért választottam a nyarat is, mert ha új helyre kerül az hirtelen minden kutyának fura és legalább lenne bőven időnk megismerkedni egymással. De tökéletesen megértem mindenki véleményét énis ezt írnám magamnak, de 100%-ig tudom, hogy megváltoztam, most már tudom mi a felelősség. Rengeteg helyen olvastam már a kutyákról az alapvető dolgokat, de még olyanokat is, mint pl. mi az a klikkerezés.
2010. dec. 29. 22:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!