Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Méhgyulladás Amerikai Stafford...

Méhgyulladás Amerikai Staffordshire terrier! (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi!

Van egy Amstaff 8 éves szukám ás idén 3-szor volt méh gyulladása a doki az ivartalanítást ajánlotta az első után is de én nem mertem bevállalni!Akkor sikerült meg gyógyulnia de mindig vissza jött neki a 3.után azt mondta az orvos hogy ha legközelebb megint beteg lesz ivartalanítani kell!Már megint vissza jött!

Még csak holnap délelőtt viszem dokihoz!

Az oka annak hogy nem szeretném ivartalanítani az hogy 1.öreg 2.kicsit elvan hízva és így nagyon féltem!Szerintetek?


2010. dec. 29. 12:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A barátnőm kiskutyája is 8 éves. Elvitte ivartalaníttatni, mondván, hogy már úgysem lesznek kiskutyái és minek az oda. Kiderült, hogy ezzel a döntésével megmentette a kutyusa életét. Méhgyulladása volt. Az állatorvos sem tudta, hogy az van neki, mert ő idegrendszeri problémával kezelte (remegett a kutya ha rájöttek ilyen kisebb rohamok).


Én azt javaslom, hogy merd bevállalni! Ezzel csak megmentheted az életét. Fél óra az egész műtét és ha a méhgyulladáson kívül egészséges és erős a kutyusod, akkor semmi baj nem lesz!

Bízz az orvosodban.

2010. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha 7 évvel ezelőtt tetted volna meg az ivartalanítást, most nem kellene rettegned.

A sorozatos méhgyulladás rákmegelőző állapot.

Műtét, amíg nincs késő.

Jó állatorvosod van.

2010. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én az ivartalanítás mellett döntenék a kutya érdekében. Igaz van kockázat a műtéteknél, s hogy túlsúlyos és idős növeli picit a kockázatot, de szerintem az sem jó és komoly gondok lehetnek ha állandóan begyullad neki.

Nekem is van két staffom én biztos az ivartalanítás mellett döntenék.

2010. dec. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mindenképp ivartalanítás! Ennyi idősen még simán bevállalhatod, nem lesz semmi baja. Nemrég ivartalanítottak a szomszédban egy 12 éves tacsit és ő is kövér volt, méhgyulladás miatt. Ne hagyd szenvedni!
2010. dec. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A méhgyulladások tényleg veszélyesek.Én is félteném a kutyusomat-nem is műttettem meg 12 évesen)de ha 8 éves lenne és bizonyítottan méhgyulladásos megtenném,annyit hallottam már a kezeletlen fajtájáról...megkérdezhetem milyen jelekből jöttek rá,hogy ez méhgyulladás?
2010. dec. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindenképpen ivartalanítsd. A méhgyulladás nagyon veszélyes, ráadásul ha ebben az évben már háromszor volt, akkor tényleg nem gyerekjáték.


Bízz az orvosodban. Kérd meg, hogy magyarázza el, hogy milyen előnyei és hátrányai vannak az ivartalanításnak, és a méhgyulladás mivel jár.


Nagyon megviseli a kutyát. Az ivartalanítással pedig nagyon sok más betegség kialakulásának esélyét is csökkented.

2010. dec. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !Az ivartálanitástól azért félek mert a szomszédomnak volt egy tacsija őt nem a mi dokik műtötte de bele halt az ivartalanításba és ezért félek!:S

Amiből észre vettem: Sokkal többet iszik, gennyes váladék távozik belőle!

2010. dec. 29. 13:43
 8/13 anonim ***** válasza:
Itt nem kérdés, hogy ivartalanítani kell a kutyát. Igaz, hogy szukák esetén ez egy viszonylag nagyobb műtétnek számít és az sem segít, ha túlsúlyos a kutya, de ha nem teszed meg, akkor 100%, hogy hamarosan elpusztul, ez nem vicc. A méhgyulladás nagyon veszélyes és ha nem kezelik időben, akkor gyorsan elviszi a kutyát. Én a helyedben most felhívnám az orvost és minél hamarabbra kérnék egy időpontot. Minden nappal egyre súlyosabb lesz, ne halogasd.
2010. dec. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Milyen időszakonként indul be a genny és a sokat ivás?
2010. dec. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát most kb 4 hónapja nem volt ilyen baja!
2010. dec. 29. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!