Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt a pár problémát hogyan...

Ezt a pár problémát hogyan tudnám kiküszöbölni?

Figyelt kérdés

1.Egész jól sétál pórázon, de amikor kerítésen belül elkezd ugatni egy kutya aki neki nem szimpi elkezd veszettül menekülni /pórázzal együtt/.

2.Mikor megunja a sétát /a háztól 3 percre/ elkezdi emelgetni 2 lábát mintha nem is lenne neki és a maradékkal próbál jönni, hogy megsajnáljam. Ez már kicsit kellemetlen tud lenni mikor mindenki azt nézi, hogy "szegény kutya 2 lábú".

3.Este alig bírom lefektetni mert mindíg csak pörögne. Nem lehet lefárasztani.


Egyébként 3 hónapos a pici.


2010. dec. 30. 13:08
 1/9 abigél82 válasza:
100%

Szia,

szerintem keress fel egy kutyasulit a közelben.Télen is sokan nyitva vannak, de tavasznál tovább szerintem ne halogasd, mert a fejedre fog nőni a kis édes ..:)

Mindenféleképpen csak nyerhetsz vele, mert ott nem csak azt tanulhatod meg, hogy ne a kutyus vezessen téged a séta során hanem te őt, hanem sok más hasznos dolgot is.

2010. dec. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Akiteki ***** válasza:

Kölyök még. Mindegyik reakció teljesen normális.

Áruld el, hogy tud pórázzal együtt menekülni, ha pórázon van? Mi van a póráz másik végével? Ha nem a Te kezedben van, akkor nincs pórázon, csak rá van akasztva valami.

2010. dec. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1. Az egyik kutyám 8 éves, eddig falusi kutyus volt, és ugyanez a helyzet. Én ilyenkor megállok vele, nyugodt hangon szólongatom, leültetem, és beszélek hozzá amíg le nem nyugszik. Aztán megdícsérem,és megyünk tovább.

2. Érdekes...szerintem meg keress egy olyan területet (nagyobb tisztást, parkot, erdőt) ahol elengedheted, fusson kedvére. Neki erre van szüksége, hisz pórázon nem élheti ki magát. Ugyanez a megoldás a hármasra is.

2011. jan. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lábemelgetésről - nem sózott úton jártok, ami felmarja a talpát?
2011. jan. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként, amiket itt problémának hozol fel, azok teljesen életszerűek az korához képest. Aki kölyök kutyát vesz magához, mindezzel számoljon. Aki úgy véli, hogy könnyebb dolga van kölyökkutyával, mint felnőttel, az nevelgesse a kölyköt. Aztán ha félrenevelte, akkor gondolkozzon el, hogy nem lett volna könnyebb egy hálás felnőtt ebet magához vennie, akinek egyetlen vágya, hogy megfeleljen a gazdinak...
2011. jan. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak próbálgatja a határait! A nagy kutyáktól meg lehet hogy még fél. Na szóval lehet hogy csak azt próbálja felmérni mennyi hatalma van. Meddig mehet el.Én is ajánlom a kutya sulit. A legfontosabb (szerintem) hogy érzékeltesd vele meddig mehet el és hogy te vagy a "falka vezér"!
2011. jan. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért egy három hónapos és egy nyolc éves kutyánál nem ugyanaz a szitu, észnél legyetek!

Sózott az út?

2011. jan. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem sózott az út.
2011. jan. 2. 23:00
 9/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 49%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 13:11


Azért az nem úgy van ám, hogy ha kölyköt veszel magadhoz, akkor alap, hogy félre fogod nevelni, ha meg felnőtt kutyát akkor az lesni fogja minden kívánságodat. Egy kidobott kutyát, ha befogadsz hálás lesz, de ugyanannyi rá az esély, hogy kiállhatatlan lesz, mint egy kölyökkutyánál (ha úgy érzi ő a falkavezér, ő fog uralkodni, mindegy hogy kezdetektől veled van, vagy felnőtt korában került hozzád). Ugyanúgy húzni fog a pórázon stb. Szóval először szerintem mindenkinek olvasnia kellene a témában, meg alapból megérteni hogy nem egy ember, hanem egy kutya, és náluk mások a "szokások".

2011. jan. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!