Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie gazdik! Hogyan...

Border collie gazdik! Hogyan tudtok elegendő mozgást, szellemi és fizikai elfoglaltságot biztosítani kutyátoknak?

Figyelt kérdés
Egyike a kedvenc fajtáimnak,s bár már 18 múltam,nem érzem,hogy be,,merném"vállalni ezt a csodálatos fajtát.Bár hatalmas kertünk van,s-főleg tavasztól őszig-én is sportosabb életmódot folytatok,mégis attól tartok,nem tudnék neki télen-nyáron napi minimum három óra aktív elfoglaltságot biztosítani.Félek az időbeosztásomtól is,ugyanis ha felvesznek oda,ahová jelentkezem,bár nem leszek kolis de úgy gondolom,napi max két óra szabadidőm lenne,amit rá tudnék szánni.Persze,amíg tanulok,itt lenne mellettem,és egyébként is mindig van valaki itthon-többnyire ketten,hárman is.Agilityzni is szeretnék fennmaradó szabadidőmben,s a dog dancing felé is kacsingatok-jelenlegi,erdélyi kopó jelegű kutyusommal egészen ügyesen megy már egy-két dolog.Tudom,hogy nekem kell mérlegelni és érezni,hogy beleférne-e az időmbe,de kíváncsi lennék,a többi borderes hogyan oldja meg?Mostanára elég gyakori fajta lett,érdekel,hogy ki hogyan tartja.
2010. dec. 30. 13:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Bár szívem szerint akkor tartanék egy ilyen fajtát,ha minimum pár tíz hektár földem és egy nyájam lenne hozzá:)Az lenne neki csak az igazi boldogság!Nem szeretném,hogy ne érezze jól magát nálunk.
2010. dec. 30. 13:25
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok border colli gazdi de van egy kutyás képem és ezt csinálja egy border colli:

Kutyatánc: [link]

Vagy agility: [link]

2010. dec. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is elég érdekesen alakul a helyzet. Én elmentem egy tenyésztőket, aki bordereket és masztiffokat tenyésztett, masztiffot szerettem volna venni, de beleszerettem a border collie-ba. Pont akkor volt ott is egy alom, így el is hoztam egyet egy hét múlva 8 hetesen :)


Azóta velem éldegél. Igen, szerencse hogy 6 órában dolgozom, és a barátom éjszakás, így én elindulok reggel 7-kor, a barátom hazaér 9-re, és akkor leviszi egy jó két órára a Duna-partra futni, szaladni, sokszor pl leviszi a barátja farmjára, ahol a juhokat tudja terelgetni, imádja a kutya :) Ők hazaérnek kb 1 óra felé, a barátom alszik egész 6 óráig, míg haza nem érek, és akkor együtt fél 7 óra körül elvisszük a közeli mezőre a kutyákkal játszani, ahol jókat játszanak! Kb fél 9-kor elindulunk haza, a barátom 10-re jár dolgozni, addig letusol, eszik, és egy fél órát még otthon is játszunk a kutyussal.


Elég nehezen oldjuk meg, de nálunk ez szerencse kérdése - hétvégente pedig folyamatos pörgés van. Terelés, agility, játék, séta, minden róla szól. :)

2010. dec. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Kedves második válaszoló,akkor a ti bordereteknek jó dolga van:)Az biztos,hogy így,hogy terelőösztöneit is kiélheti és mozoghat is rengeteget,sokkal boldogabb is az élete.Bár látom,ti is rengeteget foglalkoztok vele:)

2011. jan. 1. 13:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ezzel a fajtával másképpen nem megy. Az életedet kell köréje építened, különben unatkozni kezd és keres magának elfoglaltságot.
2011. jan. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a lényeg a kreativitás :) Egy szimpla sétát, ha épp másra nincs időd, is fel tudsz dobni azzal, hogy feladatokat hajtasz vele végre különböző tereptárgyakon, engedelmes feladatokat kérsz tőle stb. És akkor máris tudod ötvözni a fizikai és szellemi elfoglaltságot.

De tény, hogy szerintem fontos lenne valami rendszeres és állandó elfoglaltságot választani, amikkel kiegészíted a sétákat és az otthoni foglalkozást(pl.klikkerezést). Legyen ez obedience, agility, terelés, frizbi.. Legalábbis én szimpla házi kedvencnek nem választanám ezt a fajtát, de ahogy olvasom, te is is tervezel agilityzni.


Plusz, ha tartasz ettől, akkor válassz picit nyugisabb kölyköt az alomból. Továbbá az almok között is nagy a különbség.

2011. jan. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!