Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sürgős! Volt már, hogy a...

Sürgős! Volt már, hogy a kutyád hisztizett kaja-ügyben? (Élelem-megtagadás. )

Figyelt kérdés

Nekem nyáron már eljátszotta néhányszor, de akkor nem volt gáz, hogy nem akar enni napokig...

De most először télen is. Tiszta gyagyás. De most veszélyes kivárni azt az időt.


Valami gyorsabb módszer nincs?

Azt találtam ki, hogy amikor belekóstolás után ellép az ételtől és csak néz, akkor már rakom is fel az asztalra, és egy darab "cic-cic"-re négy macska veti rá magát, ő meg végignézi, ahogy elfogyasztják helyette.

Ezt két napja csinálom, és mindig látom rajta a megdöbbenést, és elkezd kaja után szaglászni a földön, de ettől még nem jött meg a kedve, a következő etetésnél újra eljátssza, hogy nem kéri.


Nem tudtok egy gyors megoldást?


Nyáron a max. 2 hét volt, amíg újra meg nem jött az étvágya, ha ezt most újra megcsinálná, abba bele se merek gondolni...


2010. dec. 31. 02:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem etetném a macskákat az asztalon :D

Amúgy az én kutyám is ezt csinálja :[ A macskák esznek, a kutyám pedig csak néha bekap egy falatot, aztán vagy bámul rám, vagy elballag :[ Van amikor csak megszagolja, már elég sovány, úgyhogy én is várom a válaszokat

2010. dec. 31. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Csinált ilyesmit a kutyusom,hogy megtagadta a száraz táp elfogyasztását.Megszaglászta és otthagyta.Felvettem a tálát,másnap ugyanez.3-4 nap után ízletesen elropogtatta.Most is néha megcsinálja,de már csak 1-2 napig koplal.

Viszont a 2 hetes nálad az már elég durva.

A zsarolásos módszert néha én is bevetem.A fiú kutyám szokott fintorogni,kényeskedni és előbb enni,uh ha szórakozik,akkor szólítom a másikat,aki szinte már remegve várakozik az ajtóban.Erre a fiú felkapja a fejét és féltékenyen felfalja az ételt.

2010. dec. 31. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
49%

Ne vedd el tőle. Ha a macskák meg akarják enni, úgyis megtalálják.


Egyébként meg a gyári kutyakajákban lehet olyan anyag, ami káros az egészségére. Lehet, hogy azt érzi.

Nekem halt már meg macskám amiatt, hogy speciális étrendre lett volna szüksége, én meg a bolti kajával etettem, és kikészült a veséje. Mire annyira beteg lett, hogy észrevettük, már késő volt.

2010. dec. 31. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
54%

Szerintem változtass az ételén. Sok gazda van aki ugyan azt a kaját adja neki évekig. Gondolj bele, milyen szar lenne ha neked is ugyan azt kéne enned akár csak 1 hónapig.

Amúgy próbálkozz az alutasakos macskakajával, az én kutyám oda van érte. :D

2010. dec. 31. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Az állatorvosunk szerint aki hosszú életű kutyát akar, az változatosan kell, hogy etesse. Nálunk is a száraz táp az alap, de mindennap főzök/sütök hozzá csirke/kacsa farhátat, aprólékot, sertés vesét, májat, rizst, zöldségeket, ami éppen van (hetente a blökinek is bevásárolok és megy a fagyasztóban egy külön kosárba). Ezt aztán jól összekeverem a táppal és így kapja. Sosem fintorog, hanem szó szerint felporszívózza :=). A kutyák is szeretik az ízeket, zamatokat, érthető, hogy a tiéteknek is a fülén jön már ki az egyhangú étrend. Tudom, hogy vannak, akik pont az ellenkezőjére esküsznek, szerintem próbáld ki, hogy a kutyád melyik oldalon áll :=)
2010. dec. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Mit adsz neki enni?
2010. dec. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

ha egy kutya éhes, akkor eszik.

kivéve, ha valamilyen egészségügyi problémája van... (ennek érdemes utánajárni, illetve kanok tüzelési időszak alatt lehetnek annyira szerelmesek, hogy nem esznek)

a finnyázást meg nagyon jól elő tudja segíteni az aggódó gazdi, mikor mindenféle ínyencfalatot csap a kajához. nem mondom, hogy télen állj neki koplaltatni - most tényleg kell a kalória -, de érdemes az ilyenről leszoktatni teljesen, pontosabban rászoktatni arra, hogy megegye azonnal, amit elé raksz.


az pedig, hogy a kutya a változatos étrendtől lesz hosszabb életű... hát elég nagy hülyeség. a kutya kimondottan érzékeny az étrend változására, a monodiétát értékeli leginkább.

2010. dec. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Első: mindegyik kinti, macska is, kutya is, az étkezőasztalra én sem engedném fel őket :)


Szuka. Igen, igaz, hogy csak tápot kap, de a szárazat konzervvel szoktam keverni, az elég változatos (GranCarno minden íze).

Az is igaz, hogy egy múltbéli étrend-változás lehet az ok, mert amikor babesiosisos volt, az állatorvos azt mondta, hogy csirkét adjak neki rizzsel és kukorica olajjal. A kúrára egy hétre volt az első, hogy nem akart tápot enni.

Akkor még követtem el hibát, mert csirkét kezdtem keverni a szárazhoz, de az elmúlt 2 évben egyszer sem volt ilyen sikerélménye, mégis minden nyáron előadja.


Most nyáron váltottam le a korábbi konzervet GranCarnóra, mert az majdnem olyan, mint a főtt hús.

Házi kosztot ha akarnék, se tudnék neki adni, mert nem nagyon van főtt ebéd/vacsora, max. hétvégén.


Ma is próbálkoztam, jól lefárasztottam még az első petárdák előtt, kivittem a határba, a macskák etetését sóvárogva nézte, de amikor odaadtam az övét, akkor megint csak néhány harapást mutatott be.


Szerintem nem beteg, nem lázas, és ugyanolyan hiperaktív, mint mindig.


Azért azt a két hetet nem úgy kell elképzelni, hogy egyáltalán nem evett, csak volt, hogy a napi adag negyedét, vagy csak néhány falatot. (Igaz, így is 3 kiló lement róla.)

2010. dec. 31. 17:48
 9/22 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem tetszik neki a kaja próbálj ki más tápokat is.Az én kutyám is finnyás nem hajlandó megenni a pedigrét.
2010. dec. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

utolsó:


a pedgirét még jó, hogy nem eszi meg szegény kutya, az a tápok legalja... ha normális tápot keresel nézz körül a kérdések között (több mostani is foglalkozik a kérdéssel, többen is írnak példákat rá)

és finnyás kutya nincs. beteg kutya lehet, meg öreg kutya lehet, meg gyenge kezű gazda lehet. olyan, hogy válogatós kutya, olyan nincs!

2010. dec. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!