Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák ehetnek macskakaját?

A kutyák ehetnek macskakaját?

Figyelt kérdés

Nem áll szándékomban ezt adni a kutyámnak, csak olvastam pár válasznál hogy imádja egyeseknek a kutyájuk az alutasakos macskakkaját.

Szabad neki adni?

Nem lesz tőle baja?

Amugy nekem Yorshire Terrierem van, Royal Canin Yorkiknak való tápot eszik, szereti, és nagyon jó minőség.

Konzervet nem adok neki, csupa víz az egész, hústartalma szinte egyenkő a 0-val, és tudtommal a fogainak se tesz jót.

Szokott még kapni rizst (semmi fűszer) főtt husit, párolt zöldségekkel, ugygondolom ez így 'megfelelő'.

SZÓVAL CSAK KIVÁNCSISÁGBÓL, LEHET TÉNYLEG MACSKAKAJÁT ADNI A KUTYÁKNAK?

előre is köszi mindenkinek :)


2010. dec. 31. 08:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

*egyenlő


bocsi a hibákért siettem

2010. dec. 31. 08:11
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nyugodtan. Nem fog tőle nyávogni. :D De viccet félretéve, adhatod nyugodtan.
2010. dec. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Egyszer-egyszer lehet neki adni, de állandóan nem jó, mert más arányok kellenek a macseknak és más a kutyának.

Egyébként vannak jó minőségű konzervek, amik tényleg tartalmaznak mindent, amit a száraz táp is. Bár ezeknek az ára igencsak húzós. De a száraz tápoknál sem ér sokat az olcsó.

2010. dec. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Az én kutyusom cicánk maradékát is megszokta enni. Ha nem bír többet a macska, akkor lelöki a házáról a tányért, a kutya megmegeszi. Eddig még semmi baja nem lett tőle, és nagyon szereti. (Főleg azért, mert a macska is evett belőle.)
2010. dec. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
2010. dec. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4%
Nem csak macskakaját de még macskát is ehet. Semmi baja nem lesz tőle. Nálunk a 2 kutyám havont 4-5 macsekot eszik. Csak a szőrét meg a fejét hagyják meg.
2010. dec. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó, te beteg vagy ...


Persze, ehet. Csak ne állandóan, taurin van benne ami kell a macskának, de a kutya veséjét tönkreteszi hosszutávon.

2010. dec. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Akiteki ***** válasza:
100%

A macskáknak való tápban sokkal több a fehérje, mint a kutyakajában. Főleg a hosszú szőrű fajták lehetnek érzékenyek rá és bőrbajokat okozhat.

A cic nyugodtan eheti a kutyakaját, de fordítva nem egészséges.

2010. dec. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
46%
nekem van kutyám is meg macskám is de nagyon szereti a kutyám a macska kaját és mindig adunk neki semmi baja nincs tőle.
2010. dec. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
46%
Neked sem lesz semmi bajod a kínai ételektől.
2010. dec. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!