Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkshire terrier kényes...

A yorkshire terrier kényes kutya? Egy kis infót a gazdák adnának a kutyiról?

Figyelt kérdés
Vennék egy yorkshire terriert de nem igazán tudtam a netről jó infókat kapni segítenétek?
2010. dec. 31. 12:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1415028-adnat..


Minden kutyával sokat kell foglalkozni, nevelni, ápolni.

2010. dec. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Igen nagyon kényes kutya, 100.000ft alatt nem is szabad venni, és mindenképpen kemény kezű, kutyás tapasztalattal rendelkező gazdi kell. Számítani kell rengeteg kiadásra, jó minőségű táp, gyakori doki, kozmetikus látogatás... az ember jól elrontotta ezt a fajtát tehát még ha a legjobb, legdrágább helyről is veszed akkor is valószínű jó sok problémád lesz vele.

Ráadásul a karaktere sem egyszerű, nagyon értelmes de iszonyú erőszakos, akaratos kis terrorista. Ezért nem szabad kezdő kutyásnak ilyet bevállalnia, megkeserítik egymás életét.

2010. dec. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nekünk volt már 2 kutyánk és azok csak pár napig voltak itt mert mind kettőnek volt valami láb problémája uszkár és mopsz volt. Tehát úgy mondva kezdők vagyunk...
2011. jan. 1. 14:17
 4/20 anonim ***** válasza:

akkor ne terrierbe gondolkozzatok főleg nem yorkiban, uszkárhoz mit szólsz? egyik legokosabb, legkezelhetőbb fajta, nem véletlenül használják sokat terápiás kutyának.


Vagy még a schnauzer? bichon?

2011. jan. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Uszkárunk volt, de csak pár napra mert a lába 80 ezer ft.ba került volna így elajábdékoztuk :(
2011. jan. 5. 16:10
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Hát, ha ti ilyen gyorsan túladtok a problémás kutyán, akkor meg kellene gondolni, hogy tényleg akartok-e kutyát.

Közhely, hogy a kutya családtag sokak számára. Mondani könnyű.

De kérdés, ha beteg lesz, ha költözés van, ha életmód váltás, ha kis gyerek kerül a képbe, vagy új élettárs, akkor mi lesz. Akkor "csak egy kutya" jelszóval tovább lesz passzolva?

Igen, a kutya kényes és foglalkozni kell vele, pénzt költeni rá, takarítani utána, alapvető igényeit kielégíteni sokszor a saját időd kárára.


Már egyszer-kétszer túladtatok kutyán. Vajon az új kutya mennyivel lesz számotokra elviselhetőbb? Mert mindig van gond és probléma.

És van egy jó tanácsom: NEM KÖTELEZŐ KUTYÁT TARTANI!

2011. jan. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
Nekem van yorkim, könnyen tudtam tanítani, nagyon sok szeretetet ad, pedig extra mini amiről nem sok jót irnak általában, és gondolnak az emberek. Nagyon-nagyon kellemesen csalódtam! Imád játszani, kinnt lenni, egyáltalán nem kényeskedő! Uszkárom is van, valóban ők szinte a legokosabbak, de nagyon érzékenyek is. Nem tudom hogy érintette szegény kutyát hogy elváltatok tőle, mert beteg! Én ugy gondolom ha valaki képes ilyenre nem való neki kutya társ!Mert ők nem csupán állatok, vagy legalább is nem szabadna ezt gondolni és ugy viselkedni velük.
2011. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Extra mini yorki? olyan nem létezik.

Azért ne ítélkezzünk már ilyen gyorsan, nem ismerjük a sztorit

2011. jan. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Neveléstől függ, kényes kutya-e vagy nem.


Nekem rengeteg problémám van a két yorkimmal. Az egyik 7 hónapos, míg a másik 4 éves. A nagyobbik kutyám teljesen szófogadó, sokat jártam vele kutyaiskolába, míg sikerült elfogadtatni vele a rangsori felállásokat. Kis mérete ellenére a legtöbb kan yorki nagyon domináns, nehezen kezelhető, nekem a nagyobbik kan. Azt ajánlom, szukába gondolkozzatok, és az első tüzelése után máris ivartalanítsátok. Én a kicsivel már elő vagyok jegyezve ivartalanításra. A szukák sokkal könnyebben kezelhetők, és nem dominánsak, ami azért egy kezdő gazdi esetében előnyt jelent. Nem hiszem, hogy kezdőként rögtön egy problémás, domináns kannal szeretnél szenvedni, hogy normális kutyát kapj.


Az etetése nagyon könnyű, a lényeg, hogy prémium tápot kapjanak, mint jobb esetben minden kutyának kéne. A nagyobbik kutyám Acana Lamb & Apple-t eszik, a kisebbik pedig Acana Puppy & Juniort. Később nála is átváltok a Lamb & Apple-re, teljesen jó táp, csak ajánlani tudom az Acana és az Orijen összes tápját.


A szőrükkel nagyon sokat kell foglalkozni. Mind a kettőnek naponta kell fésülni, ami kb kutyánként 15 percet vesz igénybe, és kell hozzá egy jó fésű :) Én a lakásom tisztán tartásának érdekében 4 naponta Furminator nevezetű aljszőrkiszedő fésűvel is átfésülöm mind a kettőt, így nem hullik a szőre. 2-3 havonta látogatást teszünk a kutyakozmetikusnál, ahol fürdetésen és szőrvágáson, fültisztításon, karomvágáson esik át mind a két kutya :)


Nem óvom a kutyáim mindentől, nincsenek karanténba zárva, hogy nehogy megbetegedjenek. Mind a kettőnek van ruhája, sétákkor természetesen rajtuk van. Mindennap kb 1 óra intenzív mozgást igényel ez a fajta, mi a közeli kutyatársasághoz szoktunk csatlakozni, ott mindig megtalálják a hozzájuk méretben-temperatumban illő társat, és eljátszanak velük.


Nagyon makacs fajták, de ha kellő motivációval tudod őket tanítani (pl jutalomfalattal), akkor viszonylag gyorsan megy a tanulás. Kutyaiskolát javasolni szoktam mindenkinek, én is járok mind a kettővel, a kicsivel most fejeztük be a kutyaovit, most szeretnénk menni alapfokú tanfolyamra.


Kutyasulik közül a tüköriskolákat javasolnám, mi egy vidéki klikkerrel tanító iskolába járunk, de otthon kezdtük el a klikkerezést.

2011. jan. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A terrierek általában makacs fajták. És mint minden fajtatiszta, pláne ha túltenyésztett, bizony kényes.

Patkányfogásra tenyésztették, más állatokkal ha nem együtt nevelkedett, problémás. Sokat ugat.

Szőrzete naponkénti gondozást igényel.


Nem hiszem, hogy elhamarkodottan ítélkeznék, mikor úgy vélem, a kérdezőnek nem való semmilyen kutya.

Végső soron mind problémás, ha azt vesszük, hogy a gondoskodás problémát jelenthet egyeseknek.

2011. jan. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!