Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges hogy itthon tanítsa...

Lehetséges hogy itthon tanítsam vhogyan agilityzni a kutyimat? Ha igen, pontosan hogy?

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem igen mert én is ezt szeretném kiprópálni, de kellenek hozzá akadályok... Amúgy a szlalomot, libikókát stb. biztos meg lehet, és ha nem gond ajánlanék egy könyvet amibe ezek benne vannak, az a címe, hogy 101 kutya trükk, én is ezt használom ha valamit nem tudok, és nekem bevált, küldök róla képet, hogy ha úgy gondolod felismerd: [link]

De az Alexandrába is meg lehet venni..

Remélem segítettem.

2010. dec. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem lehet. állatfelszerelési üzletekben lehet is kapni akadályokat.
2010. dec. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én már csináltam és igen elég hozzá 1 hosszú bot és két vödör

először szoktasd meg a kutyussal azt hogy átmegy a bot felett és ami kor már meg szokta akkor csináld vele vendesen csak légy türelmes és vigyázz hogy ne terelje el semmi a figyelmét

amikor rájött hogy mit akarsz vele akkor már nagyon jól fogja csinálni

az enyém átugrott 2,6 métert

2010. dec. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Az agilitynek tökre nem az a lényege elsősorban, h a kutya tud-e szlalomozni, át tudja-e ugrani az akadályt vagy át tud-e menni a pallón. Az agility lényege az ami két akadály között történik: a vezetés technika.


Az agility nem feltétlenül az akadályok tanulásával kezdődik, hanem alapozással.

A kutya tanuljon meg a testjeleidre dolgozni, fordulni - feléd, tőled el, szűken vissza, hátad mögött kerültetést, fa kerültetéseket.


Tudd motiválni, őrüljön meg azért h veled játszhat, dolgozhat. Utána kezdd csak el tanítani az akadályokat. Először csak ugró és kúszó. A léceket ráérsz feltenni, először csak tudja h a két akadályszárny között kell menni, érezzen rá, h itt is a testeddel irányítod, de úgy h neki közben figyelnie kell az aksikra is.

2010. dec. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
13.48_as: gratulálok, erről beszélek - az agility nem erről szól. Nem arról szól, h át tud-e ugrani a kutyád egy botot -> mert ha nincs semmilyen mozgásszervi baj akkor át tud. Az agility ennél sokkal összetettebb.
2010. dec. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bogi0505 ***** válasza:
Szerintem is lehetséges, mivel én is kiképzem rá. Én az akadályt úgy csinálom, hogy két tégla felé egy falécet, vagy valami hosszú rudat rakok. Alagutat viszont nem tudok felépíteni, de karikának jó a bicikli kerék.
2015. márc. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!