Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák tudnak sírni?

A kutyák tudnak sírni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:

nem igazán

de a miénknek is szokott váladékozni a szeme

mi be szoktuk kamilla teázni és reggelre már jobb lessz

2010. dec. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
tudnak a macskák és kutyák is. személyes tapasztalat.
2010. dec. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A klasszikus sírásra, amivel az ember az érzelmeit fejezi ki, nem képesek.
2010. dec. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Akiteki ***** válasza:

Nem!

Ha valami irritálja a szemüket, akkor könnyeznek, de ennek semmi köze az érzelmeknek, amik az embernél a sírást kiváltják. Úgy tudom, az emberen kívül még néhány főemlős képes sírásra.

2010. dec. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Úgy, mint mi nem.

De pl. nyüszítenek, amikor a gazdi beadja őket a menhelyre és nem jön értük. Vagy simán csak szomorúan bekuporodnak a sarokba, és néznek hatalmas nagy boci szemekkel.

2010. dec. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sírni nem tud , de ha valami inritálja a szemét könnyezik.Azért a 2 nem ugyan az.
2010. dec. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a sírás alatt a szomorúság érzésének kifejezését érted, akkor igen. Azt szoktuk sírásnak nevezni a kutyáknál, amikor magas, vékony hangon vonítanak.

Az enyém akkor sír, ha elmegyek otthonról, vagy amikor komisz kölykök dobálják. Esetleg, amikor nem veszem észre, hogy elfogyott a vize.

De könnyezni, azt csak a szemük betegsége esetén tudnak.

2010. dec. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 AudioTherapy válasza:
27%

Biztos lehetsz benne, hogy tudnak. És abban is biztos lehetsz, hogy ezt az érzelmek is kiválthatják. Leírom a személyes tapasztalatomat:


Egyik nap a kutyám megfeledkezett magáról és amikor hazaértem, ugrált rám. Sáros lett a drága szövetkabátom, ezért nagyon megdorgáltam és később sem foglalkoztam vele. Több bocsánatkérést is elutasítottam. Órák múlva leültem elé és sokáig néztem rá. Egy idő után periodikusan könnycseppek folytak mindkét szeméből. És a klasszikus sírás miatt jelentkező szipogás is egyértelműen megfigyelhető volt. Világos volt az, hogy elszégyelte magát. Tudta, hogy rosszat csinált és annyira bántotta a dolog, hogy sírás lett a vége.


A kutyáknak igenis vannak érzelmeik és sírni is tudnak!


Tessék sok Csányi Vilmost olvasni!

2013. dec. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Persze hogy a kutyáknak is vannak érzlmeik de a sírás mint az embernél nincs az eszköztárukban. Szerintem nem szabad a kutyákat magunkhoz hasonlítani, magunk mellé emelni. Lehet a család teljes értékű tagja persze. Csak ne felejtsük el hogy ők állatok és nem emberek. Teszem azt azt látom hogy potyognak a könnyei a kutyámnak jaj szegény biztos szomorú valamiért, babuzsgatom szeretgetem bíróbálok rá jönni mi nyomja a kis szívét de csak nem javul csak potyog a könnye. Megfordul a fejemben hogy elviszem állat orvoshoz hátha beteg. Ő meg elhord a sárga földig mert majdnem elvesztettem a kutyám a szeme világát mert teszem azt elfertőződött a szeme és ez csak mind azért mert magamhoz hasonlította a jószágot.
2019. jún. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!