Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az amstaffokkal milyen sportot...

Az amstaffokkal milyen sportot lehet csinálni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Bármit.

Amit szoktak: súlyhúzás, ŐV -> IPO

De ismerek, frizbizős, agilityzős staffit.

De szerintem még a canicrosst és az obediencet is élveznék. Ez utóbbi nagyon-nagyon hasznos és kötelezővé tenném minden kutyatartónak :o)

Hajrá!

2010. dec. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az obedience sportot biztosan élvezné minden kutya, nekem is nagyon tetszik, csak sajnos a mostani kutyámmal nincs lehetőségem ilyenre járni, nagyon sok mindent csinálunk. Itt a honlapjuk: [link]


Egyébként lehet velük ÖV-zni (Örző-védő), súlyt huzatni, esetleg frisbeezni is, ha már kifejlett, lehet hogy azt is élvezné. Persze a frisbee-nél csak hobbi szinten gondoltam :)

2010. dec. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már beszéltem egy kutya kiképzővel, nem lehet velük vizsgát tenni túl "veszélyesek" pedig nem is!!
2010. dec. 31. 17:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Milyen vizsgát? Ki volt ez a hozzá-nem-értő kiképző??

Vannak egyes vizsgák amik törzskönyvhöz vannak kötve - de olyan nincs h nem lehet mert "veszélyes egy fajta"...

2010. dec. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt a baromságot!! Ugye dobtad is azt a kiképzőt?!!

Amúgy mindent lehet velük csinálni, sport szempontjából nagyon előnyös a testalkatuk. Amit még nem említettek, az agility, pedig azt is lehet, és élveznék is.

2010. dec. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom milyen kiképző lehet, de gondolom nem pozitív megerősítéses kutyaiskola. Hát, most erre nem tudok mit mondani.. teljesen kiakadtam. Dobd azt a kiképzőt nagyon gyorsan, nem ért a kutyákhoz! Egy amstaff ugyanolyan kezesbárány tud lenni, mint akár egy labrador. Nevelés kérdése. És pont, hogy te nevelni szeretnéd, kutyaiskolába hordani.. és elküld ezzel. Hát ez nem kiképző, max. annak mondja magát.


Én azt tudom neked ajánlani, hogy mindenképpen pozitív megerősítéssel dolgozó kutyaiskolába menj a kutyádat tanítani vagy akár később sportolni (ÖV, súlyhúzás, agility, frisbee stb) Az ÖV-t például ezekben a kutyaiskolákban sokkal jobban tanítják, a zsákmányösztönüket fejlesztik, ösztönkiélés stb, és nem egy bottal verik (lásd: hagyományos módszerrel dolgozó kutyaiskoláknál) a kutyát, hogy támadjon, és ezt használják ki.. förtelmesek ezek a sulik.

Néhány jó kutyaiskolát tudok neked ajánlani.


Népszigeti Kutyaiskola: [link]

Őrmezői Kutyaiskola: [link]

Alfa Kutyaiskola: [link]

2010. dec. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi nektek!!!! OKSI!!!!!!!!!!!!!!! Dobobom!!!!!!!
2011. jan. 4. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!