Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy fiatal labrador-beagle...

Van egy fiatal labrador-beagle keverék kutyám. Ha pórázzal sétálunk akkor elhúz, és ha póráz nélkül akkor elszalad csalogatnom jutalommal de nem jön. Megmondanád hogy tanítsam meg hogy ne húzzon el engem vagy ne szaladjon el?

Figyelt kérdés
eléggé forgalmas helyen lakunk
2010. dec. 31. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
labrador beagle keverék az cuki aranyos.én is akarok olyan cuki keverék kutyát.A te kutyád fél a zajoktol menekül jutalom faltot csináld gyakorlatot vele az udvarotkon márha van ott póráz nélkül lehet. az utcán csak sok év múlva lehet póráz nélkül sétáltatni ha szépen megy nem megy el tőled ha igen visszajön szavadra
2010. dec. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Mindenképpen azt mondom, keressetek fel egy nagyon jó kutyaiskolát, lehetőleg pozitív megerősítéssel dolgozót, ilyenek pl a Népszigeti, Őrmezői, Alfa kutyaiskola. Ezek mind nagyon jó sulik, csak egy eszközre van a tanításhoz szükséged: a klikkerre. Ezt minden állati üzletben lehet kapni, a Fressnapfban is, AlphaZoo-ban, ZooDom-ban is van. Az ára általában 500 forinttól kezdődik egészen 1000 forintig. Nekünk az 500 forintos van, és teljesen jól működik :) [link]

A klikkertanításról pedig itt olvashatsz bővebben: [link]

Nagyon sok hasznos információt megtudhatsz itt! ;)



A pórázon való sétálást már elég hamar meg kellett volna tanulnia, csodálkozom is, hogy egy labrador-beagle keveréknél nem lehetett volna, hisz mind a két fajta egész könnyen tanítható. A módszer a következő: ha a kutyával mész, és elkezd húzni, csak simán állj meg, és ne menj tovább. A kutya is meg fog állni, te meg elindulsz kb 3 mp múlva. Aztán ha megint húz, megint megállsz. Ezt addig játszod el, ameddig nem fog húzni, hisz rá fog jönni, hogy csak akkor álltok meg, amikor húz, és akkor így nem haladtok. És ő is szeretne haladni :) Elég egyszerű módszer, itt is a határozottság a legfőbb dolog, na meg az, hogy dícsérd meg akkor, amikor nem húzza a pórázt. Aztán a kutyaiskolában meg fogjátok tanulni a láb mellett való menetelést pórázon és póráz nélkül is.



A behívást is nagyon egyszerű neki megtanítani. Ha elszalad, azt azt jelenti, hogy nem kötődik hozzád annyira, hogy veled maradjon. Először inkább a kötődéseteken kéne dolgozni. Sokat játszani, trükköket tanulni (erre is jó lehet a klikker), sétálni vinni, sokat gyakorolni, sok együtt töltött idő, közös programok, és fog hozzád eléggé kötődni. A behívás is nagyon egyszerű: hívd oda magadhoz, guggolj le neki, kedvesen szólj hozzá, és amikor odajön, akkor adj neki egy finom jutalomfalatot. És ezt játszd el naponta többször, egy idő múlva meg fogja tanulni.


Ha pedig elengeded (sose félj elengedni, hisz akkor nem fog megbizonyosodni, tudja-e már a feladatokat) kipróbálhatsz több 'visszacsalogatási' trükköt:

- kezdj el futni az ellenkező irányba, a kutyát hívva

- mutass fel neki egy jutalomfalatot, erre rá kell hogy kapjon :)

- guggolj le, mikor hívod, mert az nekik sokkal barátságosabb testtartás

És még itt a gyk-n sok ilyen behívásos trükköt tudsz olvasni.


Nem tudom, milyen jutalomfalatot használsz, de jó lehet pl: a virsli, párizsi, máj, csirkefalatok, tápszemcse stb. Az fontos, hogy míg az otthoni tanuláshoz lehet, hogy elég motiváció neki a tápszemcse, míg magas ingerkörnyezetben (pl ha elengeded magadhoz) a legütősebb falatokat kell használnod. Ilyen a csirke máj főve, vagy a csirkefalatok. Erre tuti rá fog harapni :-)

2010. dec. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért húz el mert ő a falkavezér. Érd el nála, hogy téged tekintsen annak. Olvass utána vagy kérdezz meg egy ezzel foglalkozó embert.
2010. dec. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!:)Kifogom próbálni a klikkert a kutyaiskolát és az összeset amit írtatok.
2011. jan. 1. 10:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 5 és fél hónapos a németjuhim, de már egy ideje tud láb mellett jönni és ha hívom azonnal fut oda hozzám. :)

Nem kellett komolyabban tanítanom, vettem egy hosszú flexi pórázt (de még nagyon nagyon régen) azon engedtem, hogy menjen, aztán néha megálltam és szóltam neki: "Ide hozzám". Széttártam a karomat és leguggoltam. :) Ő meg futott mint az őrült. :D Sok sok dicséret ilyenkor és jutifali. :)


Mostmár azt is tudja, hogyha el van engedve és lohol előre mint az őrült, azt mondom neki, "lassssan", akkor fékez a tempóján. :)


Lábhozt pedig úgy tanítottam meg neki, hogy odahúztam magam mellé, feltekertem a pórázt a kezemre, és hajtogattam neki, "láb". Azóta tudja mit kell olyankor csinálni. :) Nem mondom, hogy néha nem csalinkázik ki egy kis szaglászásra, vagy kötözködésre, de egyenlőre a lényeget elértem nála. :)


Próbáld ki!

2011. jan. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

11:45 vok, flexi helyett vehetsz hosszú valamit is, amire felcsatolod a kutyát, a lényeg, hogy bírja a kiképzést. :)


És ami a lényeg, nyugalom és sok sok szeretet. :)

2011. jan. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xnorkax ***** válasza:

Húz, mert nem tisztel téged falkavezérként. Először rendezni kell az erőviszonyokat, azt itt hosszú lenne leírni. Ha forgalmas helyen laktok inkább ne ott engedd el, csak nyugodt helyen.

És az elsőnek szól: hülyeség, hogy egy kutyát csak sok év múlva lehet póráznélkül sétáltatni. Az enyém még csak nyolc hónapos, de profin megyünk póráz nélkül ;D

2011. jan. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem fajtiszta labradorom van, ugyan ez: ha elengedem, rohangál, ha pórázon tartom, húz. Ezért mi el szoktuk engedni, van a házunk mögött egy hatalmas rét, mert kint élünk vidéken, kiszaladgálja magát, de ha valami van, szigorúan szólítjuk a nevén és rohan vissza. : d
2011. jan. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!