Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A golden retriever alkalmas...

A golden retriever alkalmas egy 4 éves, ovis korú gyermek, és egy 12 éves felsős lány mellé? Kint lehet tartani? A szőrével mennyit kell törődni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Barátságos kutyus. Akkor válaszd, ha nem a házőrzés a fő cél, és gyakran vannak vendégeid. Gyerekszerető kutyák:beagle, basset hound, cocker spániel, breton spániel. Lehet kint is tartani, de mivel rövid szőrű, kell neki ház is.
2011. jan. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tehát: Lehet kint tartani, de néha be is kell mennie? Vagy hogy?
2011. jan. 1. 09:28
 3/14 anonim ***** válasza:
gyerekszerető kutya rövidszörű kutyák télen a meleg kibélelt kutyaházba vannak vagy ha szobatiszta akkor lakásban vagy kazán pincénben lehet hidegkbe
2011. jan. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy gondoltam a kinti tartását, hogy egy jó meleg, puha vacok.
2011. jan. 1. 09:49
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha úgy neveled kitűnő gyerek mellé...
2011. jan. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A goldi alapból családi kutya, tehát jó lenne, ha bejárhatna a lakásba, de kint is kell neki csinálni kutyaházat, és csak akkor válassz ilyen kutyát ha ki tudod elégíteni a mozgásigényét. Ja, és gyerekek mellé csak akkor vegyél kutyát - hiába kérik és ígérgetnek mindent - hogyha te is akarod, mert elképzelhető hogy később rád marad a sétáltatás, és minden kutyás dolog.
2011. jan. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értem... És nevelni kell? Mert a labradort azt kell, különben -írta a könyv- szilaj istencsapása lesz :D
2011. jan. 1. 10:07
 8/14 anonim ***** válasza:
36%

Édes istenem!!

Ne haragudj meg, de szerintem ne vegyél kutyát!

Nagyon kezdő lehetsz, ha ilyet kérdezel.

Igen, nevelni MINDEN kutyát kell, ez különösen fontos, ha gyerekek mellett él.

2011. jan. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Hűha...

A Goldi és a labrador természetükben nagyon hasonlóak. És igen, nevelni MINDEN kutyát kell!!!!! (Ez nem a kutya verését jelenti, hanem elsősorban a tanítását. Bocs, hogy ilyen szájbarágós vagyok, de mivel ilyen nyilvánvalót kérdeztél, úgy érzem, muszáj)

A golden nagyon jó kutya gyerek mellé, jól nevelhető. Nagyon emberközpontú, ezért én mindenképpen beengedném a lakásba, mert neki nem az a lényeg, hogy hol van, hanem az, hogy Veletek lehessen. (Ha most úgy döntenél, hogy remetének állsz és kiköltözöl az erdőbe, ő ott is jól érezné magát, csak veled lehessen.)

De a hozzászólásodból ítélve először olvass sokat utána a kutyatartásnak/nevelésnek, aztán ismerkedj meg több tenyésztővel, (Ahol olcsón hamar rád akarják sózni a kutyát, onnan ne vegyél! Ott vegyél kutyát, ahol nagyon kukacosnak tűnik a tenyésztő, láthatóan bele akar látni, hogy hova kerül és ott milyen dolga lesz) és jó, ha keresed más kutyások társaságát is, két okból: egyrészt a kutyádnak is kell a kutyatársaság, másrészt egy tapasztalt kutyás fog tudni segíteni a kezdeti nehézségekben is.

Ja és a kérdésed vége: a golden szőrével kell törődni, aki az elején rövid szőrűnek írta, az valószínűleg keveri a labradorral.

Hű, remélem, nem döntesz meggondolatlanul....

2011. jan. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja és még egy: hiába van kerted, akkor is kell vinni sétálni! Ez egy rossz magyar beidegződés, hogy a kerti kutyát nem viszik sétálni... sajnos. A jóközérzete, a mozgás és a lelkivilága (igen, van neki!) is igényli, hogy rendszeresen sétáljon.
2011. jan. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!