Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktathatnám le róla?

Hogy szoktathatnám le róla?

Figyelt kérdés

Van egy féléves keverék kiskutyám, aki tündéri aranyos, de egy gond van vele: Ugat.

Kint tartjuk a kertben egy elkerített részen, van kutyaháza, teletömve ronggyal, van vize, játékai és mégis, ha kint van egyedül akkor megállás nélkül ugat, ha kikiabálok az ablakon, kb 1 percre abbahagyja, majdújra rákezdi. Sokat vagyunk vele, mindennap járunk sétálni, mégis csinálja. Múltkor annyira felidegesített, hogy kiengedtem a helyéről és egyedül volt kinn a nagy kertünkben, de ez nem volt túl jó ötlet, mert elég virgonc kiskutya és mindenfelé bemászkált és megevett dolgokat, amit nem lett volna szabad neki. :P

Mit lehet ilyenkor csinálni? A múltkori után már nem merem egyedül kinnthagyni és félek, hogy a szomszédok is kiutálnak.

Tud valaki segíteni? Megköszönném :)


2011. jan. 1. 12:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy engedd ki az udvarra, ha a múltkor attól elhallgatott. :)

tegyetek el mindent amit nem kéne szétrágnia aztán mehet. :)


Nálunk sincs már se garázs se kert (3 felnőtt kutyával és egy kölyökkel... hogy lenne), mert a kutyát szétpusztították, de hát istenem. :) A kölykök már csak ilyenek, és egyébként is vagy kutya vagy kert. :D

2011. jan. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kölyökként persze, hogy megrág mindent. Viszont ne csodáld, hogy bezárva ugat. Unatkozik. Talán időt kellene rá szánni, hogy többet legyen szabadon felügyelettel. Akkor rá is lehet szólni, ha nem jót csinál.
2011. jan. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Elkerített helyen? :O

Hát persze hogy ugat! Neki nagy tér kell, hogy rohanhasson ahogy kedve tartja.

Fogadd meg a tanácsom, engedd szabadjára!

2011. jan. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Csak gondold magadat a helyébe ... körbe raknak minden finomsággal, játékkal egy viszonylag kis helyen vagy bezárva. Te ott boldog tudnál lenni? Szerintem nem, mert egy jó szóra mindenki vágyik :) Ahogy a többiek is leírták a kutya unalmában ugat. A legnagyobb gondja, hogy nincs mit tennie. Feladatot kell neki adni! Nem tudom milyen fajták keveréke, de valami elfoglaltságot kitalálhatnál neki. Nagyon fiatal kutyusod van, most kell neki érdekes feladatokat tanítani,és a legfontosabb: Veled együtt csinálja ! Minden kutya attól lesz boldog, ha van értelmes feladata, amit a gazdi közösen csinálhat :) Munka végeztével fáradtan összerogyhat a gazdi közelében vagy a házikójában és egy jó nagyot aludhat.
2011. jan. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, sajnos csak most jutottam géphez :P

Igaz amit írtok, így ma meg tegnap egyedül is kint volt, de így még csak rosszabb. Bemászott a virágoskertbe és mindene sáros lett, megevett egy fél gumikesztyűt(fogalmam sincs honnan vette), és összeugrálta a házunkat. Gondoltam unatkozik, így kimentem hozzá, de amíg kint álltam, már nem akart semmit csinálni csak rágta a gumicsontját, játszani se akart, se semmit csak feküdt, de mikor bementem megint rosszalkodni kezdett. Hétvégén reggel is annyira ugatott már olyan fél nyolc fele, hogy egy szál pizsamába kimentem és kiengedtem, majd mikor egy óra múlva utánamentem már megint csupa sár volt, szóval nem tudom mit csináljak. :P

2011. jan. 18. 14:51
 6/13 anonim ***** válasza:

A jelek szerint mikor magára hagyod, akkor tombolja ki magát és a jelenlétedben teszi a kis ártatlant, közben téged nagyívben lesz@r.

Röviden-tömören: Irány a kutyaiskola! Kerül, amibe kerül. Addig itt nem lesz változás, míg munkára nem tudod fogni. Szakember segítsége nélkül itt nem jutsz előre,és távolról nem lehet csodát tenni.

2011. jan. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ha egy kutya megállás nélkül ugat akkor ott akár az idegrendszerével is baj lehet.
2011. jan. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
3 szó még egy kutya akivel nem unatkozik
2011. jan. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Gondolom, akkor van a legtöbbször kiengedve, ha ugat. Na, ezt szépen lerendezte magában, hogy ugatok, kiengednek. A kiskutyák bizony kitartóbbak, mint gondolná az ember. Csak akkor engedd ki, ha éppen nem ugat.Szerezz neki marha csontot, azt a csípő ízületest. Vágasd félbe és add oda neki. Egy időre lefoglalja.

Az udvaron a szabad-nem szabad megtanulása veled kell, hogy történjen. Aki kiskutyát vállal, tudnia kell, amíg felnő, a tanuláshoz, szabályok megtanulásához idő kell, amit veled tölt el kint.

2011. jan. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Mental821 válasza:
szerintem engedd had futkározzon,én is probáltam el keriteni az enyémet de attol rosszabb lessz.Idövel le szokik a rágcsálásrol,rongálásrol csak idösödjön.Meg jegyez magának 1 utat amin közlekedik és az az övé.
2011. jan. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!