Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van esély rá hogy ne féljen...

Van esély rá hogy ne féljen ettől?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hós njm. Tegnap előtt az utcabéli hülyegyerekek bedobtak hozzá egy petárdát. Nagyon megijedt. Szilveszterkor nagyon félt, kaparta az ajtót és nyüszített, be kellett engedni a házba. Most már mindig félni fog a tüzijátéktól? Vagy meg tudom tanítani hogy ne féljen?
2011. jan. 1. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Szegényke!

kan v. szuka? Általában a szukák rosszabbul viselik ezt és nehezebb is őket visszaszoktatni. :S


Ha láttad, hogy bedobálták miért nem mentél ki és küldted el őket a francba?


Sajnos 8 hónaposan amilyen rossz élmény éri a kutyát, az örökké benne marad.:S


Mindjárt megkeresem hol találtam erre megfelelő oldalt és beszúrom neked, hátha tudok segíteni.

2011. jan. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fogod tudni már megkedveltetni vele ezt az iszonyúságot, amit ő átélt.


A lényeg az, hogy amikor ő nyugtalan, te légy magabiztos, így nagy eséllyel átragad rá a magabiztosságod. Érezze, hogy te nem félsz, tök nyugodt vagy, akkor nagy eséllyel ő is az lesz/marad.


Amikor durrogtatnak, legyél kint vele, jutalmazd meg, amikor normálisan, nyugodtan viselkedik. Ezzel a nyugalmat jutalmazod. Ha sír, nyüszög, ne foglalkozz vele, nyugtasd meg. Esetleg játsszatok kint a durrogásokban, akkor meg is szokja a hangokat, és nem fog tőle félni.


Az én nj-m 10 hónapos, őt sem érdekelték a durrogtatások, de azért beengedtem magunkhoz, 3:00-ig velünk is aludt, aztán kiment a helyére már a csöndben aludni :)

2011. jan. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

13:59 vagyok


[link]


[link]


[link]

2011. jan. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

14:02es jót írt (én is ezt alkalmaztam), de ne nagyon ajnározd, ha épp meg van rémülve.

Inkább maradj nyugis, mert ha ajnározod, akkor azt fogja csinálni, hiszen így kiváltja a törődést. :)


De amit küldtem azokba le van írva, remélem megnyugszik szegény.. :(

2011. jan. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Velünk is ez volt,hülye szomszéd gyerek petárdával szórakozott a kutyánkkal és azóta minden szilveszterkor bent van mert annyira fél,kaparássza az ajtót és olyan félelem van az arcán:(
2011. jan. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szegény!

A gyerekekkel van a legtöbb gond, mert ők még ezt nem érzik át. :S

Tegnap én is belegondoltam, hogy miért is mondta nnó anyu, hogy ne tülköljek a macska meg a kutya arcába, mert nem szeretik.. de hát gyerek voltam, nekem tetszett (persze petárdával sosem dobáltam volna meg őket).


Mostmár (hogy egy kutyám a szilveszter miatt halt meg) én is belátom a dolgokat!

Az ilyen gyerekeket én úgy felpofoznám, hogy megemlegetné!

2011. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mikor már megvolt a kisebbik kutyusom és még panelházban laktunk, az ablakból megláttam, hogy kisgyerekek egy kutyát kínoznak, durrogtatnak körülötte. Fogtam magam, felkaptam egy kabátot, és papucsostul rohantam le. Szándékosan fapapucsban mentem, ugyanis nem kis tereveim voltak vele. 2.emeleten laktunk, de 20mp alatt lenn termettem, és eszeveszetten rohantam feléjük. Akkor tudatosítottam, hogy hárman vannak fiúk, de mind kisebb nálam. Ott röhögcséltek, észre sem vettek. Fogtam az egyik papucsos, de mivel futás közben próbáltam levenni, el is estem. Tulajdonképpen nem is baj, mert még dühösebb lettem az új gatyám miatt. :D Felálltam, és odadobtam (tiszta erőmből) a lábbelit. Az egyik ifjoncot jól hasontaláltam vele, a másik kettő meg rémülten fordult felém. Fogtam a másikat is, és nekidobtam a másiknak, de az mondjuk nem sikerükt olyan jól. Neki a bordáját találtam el, de ő már számított rá, úgyhogy vmennyire sikerült védekeznie. Éna futástól, dobálózástól már eléggé kifuladtam, úgyhogy a harmadikhoz már csak odacammogtam és egy szép káromkodássorozat közepette tökönrúgtam. Nem kell mondanom, hogy ordított a szerencsétlen. Időközben a másik kettő fölkelt, és egyik sírva elfutott, másik meg vhova elbújt...nem figyeltem hova, és ez elég nagy hiba volt. A kutya meg volt kötözve, és vér csurgott róla!!! Gyorsan kiszabadítottam, és már utolsó erőmből vettem őt fel. Nagyon helyes kis labrador volt :). Első látásra beleszerettem. De ahogy elnéztem a vért, megint dühös lettem, visszaszereztem az egyik papucsom, de a másik sajna nem lett meg :/ Mikro rohantam visszafele a kis köcsög elgáncsolt. A kutyus épségben, és kevésbé értünk földet. Véghorzsoltam a kezem, és ez nagyon nem tetszett. A fiú elfutott, úgyhogy nem volt esélyem utánamenni. Felrohantam, mind a kettőnket elláttak, és pár nap múlva már egy új gazdi vigyázott a kis Pajkosra :).

Tudom,hihetetlen, de én büszke vagyok magamra :D

Én így viseltem, de nem mindenki borul ki ennyire. Védd a kutyád, de nagyon!

2011. jan. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A labradornak nagy szerencséje van. Egyébként a kutyám kan, a kölykök meg pár évvel fiatalabbak nálam. Igazából nem voltunk itthon amikor bedobták. De megtaláltuk a maraványát a petárdának, meg láttuk a kutyát ahogy remegve ül az ajtóban. Basszus olyan ideges lettem, de nem merek semmit csinálni az előző kutyánkat nagy valószínüséggel ők mérgezték meg. A miénk, mivel nagytestű hónapokig szenvedett, lefogyott, el kellett altatni. Mindkét szomszédunknak kistestű kutyája volt, ők másnapra elpusztultak... Nem értem miért jó ez nekik. idióták
2011. jan. 1. 18:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Mekkora szemetek!

És tudod az a gusztustalan, hogy ez bárkivel megeshet, miközben nincs itthon! :S Szerencsére mi normális utcában lakunk, de az nem jelenti azt, hogy valaki nem jár erre, akinek nem tetszik a kutyám ábrázata...:S

2011. jan. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!