Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél a kutyám a tüzijátéktól?

Fél a kutyám a tüzijátéktól?

Figyelt kérdés
éves a kutyám. Eddig sohasem félt a tüzijátéktól. Aug 20.-án is eggyütt néztük,tavaly szilveszterkor is pont éjfélkor sétáltunk vele, és abszolút nem félt. De idén elmentünk vendégségbe, falura, és mi magunk tüzijátékoztunk. A kutyusom nagyon megijedt ugy szedtem össze egy fa alól remegve. Hiába bíztatgattam, hogy semmi gond remegett mint a kocsonya. Amit elötte sosem csinált. Mit csináljak vele? Nem szeretném ha így élné le az életét.
2011. jan. 1. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Jaj szegény.. :( Na látod, én is pont ettől tartok, hogy később valami hasonló történik az enyémmel is. :(


Kiváncsi vagyok a válaszokra.

2011. jan. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyilván félt. Lehet, hogy amikor nem a közvetlen közelében tűzijátékoznak, akkor nem mutat félelmet, ellenben ha a közelében, akkor igen.

Nincs szám az év előtt, de gondolom, már felnőtt kutya lehet. Én a régi kutyámmal nem tudtam mit csinálni, vihartól nem, de tűzijátéktól rettentően félt.

A mostani kutyám érdekes, ő kiskorában nem félt egyiktől sem, és kb. egy éve(2 éves kora óta) nagyon fél mindkettőtől. Ha bent van, nem annyira, de szerintem ha kint kéne lennie ilyenkor, szívrohamot kapna.

tudsz-e ezzel így felnőtt korában mit csinálni? Nem hiszem.

2011. jan. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Doruss ***** válasza:
Szerintem ezen nem lehet segíteni. Valószínűleg messziről nem fél, lehet, hogy úgy gondolja, hogy a gazdi megvédi, de ha maga a gazdi csinálja a tűzijátékot, akkor nem tetszik neki. (Ez csak az én gondolatmenetem, nem biztos, hogy ez az oka..) De valószínűleg messziről jobban bírja, mint teljesen közelről.
2011. jan. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ezzel nem tudsz semmit kezdeni. Nekem két kutyám van, azonos fajtájúak, az egyik meg sem rezdül a tűzijáték és vihar esetén, a másik pedig elkezd reszketni, lihegni és fel-alá mászkál a lakásban. Állítolag ők sokkal hangosabban hallják ezeket a zajokat, még a fürdőszobában sem nyugszik meg. Őt az idén leszedáltuk (Sedalin géllel), ezt az állatorvos ajánlotta. Így végigaludta a szilvesztert, észre sem vette a durrogást.
2011. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
elöször arra gondoltam én is, hogy azért félt mert a gazdi csinálta a tüzijátékot. De ha belegondolok akkor nem kellene minden hangfelkeltéstöl félnie amit a gazdi csinál
2011. jan. 1. 18:48
 6/8 anonim ***** válasza:

az én kutyám ettől fél :D

http://www.youtube.com/watch?v=hpRsBvUi6co

2011. jan. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azok a hangok, amik egy ilyen tűzijátéknál érik a kutyát, fájdalmasak a számára.Nyilván közelről erősebb a hatása.Ráadásul idegen helyen voltatok, nem a megszokott otthoni környezetben.

ha egyik évben nem reagál a kutya rosszul a durranásokra, messze nem jelenti azt, hogy következő évben sem fog.

2011. jan. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A kutyusom nagyon megijedt ugy szedtem össze egy fa alól remegve. Hiába bíztatgattam, hogy semmi gond remegett mint a kocsonya."-pontosan így sikerült rögzítened az élményt, a félelmét - nem tudatosan de arra biztattad, hogy féljen...-nem mutathatunk erős érzelmi megnyílvánulást amikor a kutyánk fél, mert ezzel csak az adott tudatállapotában erősítjük meg!

A megoldás deszenzibilációs tréning-újra fokozatosan hozzá kell szoktatni a hasonló zajokhoz...megfelelő természetes reakciókkal válaszolni a kutyus esetleges félelmére.

[link]

az örökbefogadott lövésfélő vadászkutyumat itt rakták rendbe kb 3 óra alatt,úgyhogy én ajánlom nagyon!

2011. jan. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!