Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyám túleteti a kutyát! Mit...

Anyám túleteti a kutyát! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

A kedves anyám nem képes felfogni, hogy nem jó ha a kutya gurul. Hiába én etetem esténként, mindig ad neki pluszban kaját. Ez a mennyiség elég is ahhoz, hogy el legyen hízva.

Nővérem és az állatorvos is mondta, hogy kicsit vissza kéne venni az etetésből, de nem érdekli. Szerinte még mindig sovány...


2011. jan. 1. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
beszélj vele az állatorvossal
2011. jan. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Zárd el az ennivalót! És tényleg nem jó ha a kutya túlsúlyos.Hogy hogy nem érti meg anyád??? Beszélni kéne egy szakembernek is a fejével!
2011. jan. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

patthelyzet.

egy bizonyos kor fölött sajnos nem meggyőzhetők az emberek. én nagyanyámmal csináltam végig ezt a cirkuszt, csak az segített, hogy elvittem onnan a kutyát. kaja elzárás jó ötlet lehet, de szerintem kipótolná ő házikosztból...

annyit tehetsz még, hogy legalább Te nem adsz neki (bár felteszem a mama-féle etetés nem éppen a kiegyensúlyozott étrendet elveit követi).

2011. jan. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Adjál a kutyának fogyasztó tablettákat.
2011. jan. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én simán összevesznék vele kegyetlenül. Azért már vegye fel a szemüvegét és nézze meg, hogy malacot vagy kutyát lát maga mellett? Nem kegyetlenségből, de simán hozzá vágnám : Mikor akarja levágni? Vagy így akarja szép lassan a halálba küldeni a kutyát? Vegyen inkább egy jó szemüveget magának, és felejtse el rendszeresen feltenni. Biztos az olvasó szemüvege miatt látja mindig olyan soványnak a kutyát.
2011. jan. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy amilyen makacsul állítja ő (nyilván jogosan), hogy kövér a kutya, olyan makacsul hiheti a kedves mama, hogy nem. ennek az eredménye sok veszekedés, ajtócsapkodás (vagy durvább, családja válogatja) és ha kiabálós oldalról közelíti meg a dolgot könnyen lehet, hogy a vége az lesz, hogy anyuka stikában fogja etetni a kutyát. már rég elhoztam nagyanyámtól a kutyámat (azóta már el is pusztult szegény), de a mama még mindig felemlegeti nosztalgikusan, hogy igen, ő mindig etette - még akkor is, mikor megkértem, hogy ne. inkább hazudott. utólag nem hisztizek rajta, csak a szemem szórt villámokat.


ész érvekkel történhet itt egyedül előrelépés. bemutatni kegyetlen részletességgel a szívbetegségek, cukorbetegség, diszplázia, és egyéb izületi bántalmak okozta fájdalmas felnőtt/öregkort, amit a kövéren tartással garantálni fog a kutyának.


amúgy szerintem nem a kutyás témák között van a helye ennek a kérdésnek, hanem pl. a család kategóriában. hátha másnak vannak jó ötletei szülőnevelésre. vagy konkrét szakembert megkérdezni, hogyan lehet az ilyet kezelni (már nem a kutyát, az embert). mert az én tapasztalataim szerint kb. sehogy. sajnos...

2011. jan. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!