Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Semmi opk nélkül agresszívvá...

Semmi opk nélkül agresszívvá vált a kutyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
1,5 éves szuka keverék kutyám van. Jónevelt volt/van, kisebb incidenseken kívül semmi baj nem volt vele, hirtelen megvadult. Vagyis rosszul fogalmaztam, csak akkor vadul meg, ha a "tiltott helyre" bemegy, és onnan ki akarom vinni. Többször szökött be az utóbbi időben a házba, és nem lehet rárakni a pórázt hogy kivigyem, mert egyből vicsorog, nyüszít, odakap. Ilyenkor egy hurok szerű valamit rakok a nyakára, és csak így lehet kivinni. A mai eset volt az eddigi legdurvább azt hiszem. Beszökött a garázsba, ahova néha beszoktuk engedni, főleg ilyen időben melegedni, nem volt hajlandó kijönni. Általában egyszeri hívásra kijön, de most még kajára sem volt hajlandó kimászni. a pórázát sem tudtam rárakni az említett okok miatt, egy kampószerhosszú rudat próbáltam a nyakörvébe beleakasztani, de majdnem nekem ugrott, így otthagytam aludjon ott. Ebben az baj, hogy az ő akarata teljesült, és alul maradtam vele szemben. Etetéseknél én vagyok a főnök, ha kell 20 percet is képes szobrozni a tálja előtt, amíg azt nem mondom neki, hogy tied.Hetente 3-4 alkalommal viszem kiadós sétára, ahogy az időm engedi. Labdázni is szoktam vele sűrűbben. Mielőtt valaki a szilveszteri petárdázásra fogná az esetet, annak elárulom hogy imádja. Felhúztam a garázst, ha fél betudjon menni, de mihelyst elkezdődött a lövöldözés kiszaladt, és ámulva nézte a villódzó fényeket. Másrészről szilveszter előtt kezdődtek a gondok.Helyreszeretném hozni a kettőnk kapcsolatát, mivel nagyon sokat jelent nekem. Korábban is voltak vele hasonló gondok, de azt sikerült helyrehozni. A kutyát másfél éve a halál torkából mentettük ki, egy bekötözött szájú zsákban dobták bele a vízbe. Kérlek titeket, segítsetek!
2011. jan. 1. 21:48
1 2
 1/14 anonim válasza:

szia!

Nézd meg a linket!

[link]

Ők nagyon jók!


Lehet még próbálkozik, hiszen még nincs 2 éves, most próbálgatja a határokat!

2011. jan. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Oszlassunk el egy tévhitet: Egy kutya nem lesz ok nélkül agresszív, ez az emberekre jellemző. Ami biztosan látszik, hogy a kutyád kicsit másképpen gondolkodik a falkasorrendről. Az ő szemében te alatta vagy, mert nagyon sok esetben igyekszik téged helyre rakni. Javaslom olvass el pár cikket a falkavezérséggel kapcsolatban. Biztosan dominancia gondok vannak nálatok, és csatlakozom az előttem szólóhoz.
2011. jan. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 hell-ikon ***** válasza:

Jobb tanácsom nincs, mint hogy ezzel mindenképpen szakemberhez kellene fordulnod...

Semmiképpen se egyedül próbáld megoldani a dolgot, mert többet árthatsz, mint amennyit használsz.

Részletesebben nem tudok segíteni, de talán jár még erre valaki, aki tud még hasznos linkeket adni az első válaszolón túl.

2011. jan. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem írtad, mekkora a kutyád. Az, hogy egy hosszú rúddal akartad kirángatni, egyértelműen azt jelzi, tartasz tőle.

Valami okának lennie kellett, hogy behúzódott oda, ahová be szoktátok engedni és nem akart kijönni. Ez, persze, nem azt jelenti, hogy ha te azt mondod, kifelé, akkor ne menjen ki.

nincs mit szépíteni rajta,simán félsz a kutyádtól, ő meg kihasználja.

2011. jan. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 zsuzsabazsa ***** válasza:
Az egyik válaszolónak igaza van, hogy ok nélkül nem lesz agresszív. De lehet ezer oka is nem feltétlen a falkavezérség. Először az okot kell megtalálni utána lehet keresni rá valami gyógyírt. A gazda nem biztos, hogy látja vagy éppen nem látja azt amit egy szakember.
2011. jan. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom, a petárdáktól fél és azért nem akar kimenni.

Nomeg, tél is van. Ti meg csak kint akarjátok tartani.


Egyébként szerintem semmit nem neveltétek. A kutya meg ivarérett lett és az akaratát akarja érvényesíteni.

Ti meg tapasztalatlan kutyások lehettek, akik azt hiszik, elég a kutyának enni meg inni adni és időnként ráköszönni.

Foglalkozás, séta, kutyasuli.

Ha nem akarjátok, akkor inkább adjátok oda másnak.

2011. jan. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 capsread ***** válasza:

Az energia levezetéshez az, hogy labdáztok kevés. Neki új élmények kellenek, és nem heti három séta. Következetesen minden nap sétálni kell vele.

Amúgy a gond az, hogy meghátrálsz. Tudom, hogy ijesztő, ha vicsorog, morog támad, de ha te akkor hátralépsz, azzal teret nyer veled szemben, és ezt úgy érti, megengedheti magának ezt a viselkedést. Ha morog, és felé mész, sarokba szorítod, meghátrál? Mert akkor ez nem agresszió, csak félelem - gondolom attól hogy kiviszed. A másik. Ha ráadod a pórázt, izeg mozog, ugrál és próbál szabadulni? Mert akkor ne vezesd ki addig, amíg nem nyugszik meg. Tartsd addig a póráz szerű izét, amíg le nem nyugszik.

Enni gondolom kint kap, és nem a házban. A másik gond lehet, hogy úgy érzi, a házban ő a vezér. Tegyél rá pórázt, és vidd be a házadba, de a következő módon. Amikor az ajtó elé érsz, nyisd ki azt, de tartsd a pórázt, hogy a kutya ne menjen be a házba. Ezután fektesd le az ajtóban, és csak akkor engedd bemenni, ha te úgy gondolod. Várakoztasd az ajtóban. Ha be akarna szökni, egy erőteljes mozdulattal rántsd vissza - a póráznál fogva, és szólj rá, hogy nem.

Ha ez sem válik be, nem ártana egy kiképzőt hívnod, aki személyesen is meglesi az ebet, és orvosolja a gondokat.

2011. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Miénkkel is ez volt a gond. Eladtuk.
2011. jan. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

[link]

itt segítenek!

2011. jan. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

22:17 - remélem, rajtad is túladnak, ha problémás leszel.

Hiszen csak egy teher, akivel baj van.

Tudod, az embernek nincs két lelkivilága!

2011. jan. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!