Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák fekete fehéren...

A kutyák fekete fehéren látnak? Mi az a patkányos kutya?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem látnak fekete-fehéren, csak néhány színt más színnek látnak, mint mi. Itt egy oldal, itt olvashatsz a látásukról, és vannak képek is, amelyben összehasonlítják a mi látásunkkal az ő látásukat: [link]


A patkányos kutyát én nem nagyon értem, miért patkányos a kutya neve, de gondolom, vadászkutyákról van szó. Vadászkutyák a vizslák, stb.

2011. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%

Sárga-kékben látnak,nem?

Hallottam már mindkettőt.


Valószínűleg patkányOZÓ kutyára gondolsz: az a kutya, aki patkányt fog, bemegy a legkisebb zugba is, beássa magát, csak hogy elfogja. Főleg tacsik kö9zt van, kisméretű kutyók közt. Az enyém is patkányozna, ha lenne náélunk patkány.

2011. jan. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fekete-fehérben látnak a kutyák, csak egyes színeket kevésbé, vagy egyáltalán nem érzékelnek annyira mint az emberek.


Amúgy a patkányozó kutyák azok a terrierek, akiket patkányölésre, patkányfogásra tenyésztettek ki. Ilyenek például a west highland white terrierek, a yorkshire terrierek és így tovább...

2011. jan. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Akiteki ***** válasza:
85%

Nem, a kutyák nem látnak fekete-fehérben. Csak halványabban érzékelik a színeket, mint mi. Kb. 50 kérdés volt már itt ebben a témában, keress rá.

A patkányozókutyára még mindig nem kaptunk választ a másik kérdésfeltevőtől.

Az én kutyám is fogott patkányt tavasszal. Akkor a husky is patkányozókutya?

2011. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9%

13:52 ne játszd a hülyét, érted te, miről van szó.

A patkányozókutya az, ami "hivatásos" :) patkányfogó. Idomítva van arra, hogy akár élethalálharcot vívjon a patkánnyal. A husky nem az, a husky egy díszkutya.

2011. jan. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én is erre gondoltam nem hallotam ilyen kutyárol akit patkányt fog. Kutya vadakra őrzésre patkányokra nyestek elfogásukra jó.
2011. jan. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:
38%

Díszkutya, de legalább okos. Nem úgy, mint egyes válaszolók.

És még a patkányt is megfogja:))

Nem hiába imádom őket.

Egyébként egy kis fejtágítás, hacsak nem vízzel telt: a husky eredeti hazájában a "working" csoportban van. gyk: dolgozó.

2011. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Drága 14:35

Egyes válaszolók tényleg érdekesek, pl a díszkutyát negatívként értelmezik. Sajnos ezellen nem lehet mit tenni.

Nekem is van egy husky-m is amúgy, tudok róluk ezt-azt, de azért köszi.

2011. jan. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

13:04


Köszi a linket, nagyon tetszett a cikk :)

2011. jan. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!