Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg igaz ez? Mit tegyek?

Tényleg igaz ez? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos njm, tavasszal lesz ivartalanítva, mert közben lett egy szukánk is. Igaz hogy az ivartalanítástól megváltozik a kanok személyisége? Úgy értem, most eléggé domináns, ha ivartalanítjuk, alárendelt lesz? Most olvastam ezt egy könyvben. Mit tegyek? Inkább a szukát ivartalanítsuk?
2011. jan. 2. 13:12
1 2
 1/12 Tibi1602 válasza:
Ha ivartalanítod nem lessz domináns,tovább fog élni meg majd jól meghízik ha nem mozgatod rendszeresen,ha nemakartok kiskutyát csak ebben az esteben ivartalanítasd!Mert am meg aknok és a szukák jól kijönnek egymással (általában)
2011. jan. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Nem lesz alárendelt, csak nem fog erős dominanciát mutatni a kan kutyák irányába, könnyebben fogsz bírni vele, és e mellett jó sok betegségtől megvéded. A személyisége nagyban nem változik meg, de nyugodtabb lesz.


A szukát is kell ivartalaníttatni, hisz ha a te kutyáddal már nem tudnak szexuális kapcsolatot kialakítani, más kutyával még könnyen lehet baj..


Ha bírsz a kan dominanciájával, halaszd későbbre az ivartalaníttatást, de a szukát mindenképpen ivartalanítsátok! Később a kant is lehet, de szerintem őt még nem szükséges, esetleg ha lesznek nagyobb balhéi, akkor el lehet rajta gondolkoztatni. De a szukát mindenképpen.

2011. jan. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Am attól, hogy ivartalanítom nem hízik meg. Ja de igen bocs, akkor igen, ha a kutyának az jelenti a mozgást, amíg ivaros, hogy kilómétereket lohol egy tüzelő szuka miatt.... Nem, nem akarok, kiskutyákat, bár nagyon aranyosak, semmi kedvem fél 5-kor kelni a kölykök nyüszítésére, és nem is akarom tovább szaporítani a kutyákat, elegen vannak így is a menhelyen
2011. jan. 2. 13:31
 4/12 anonim ***** válasza:
Mindkettőt ivartalaníttasd és nem lesznek problémáid.
2011. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Akiteki ***** válasza:

Szerintem is mindkettőt. Már csak a betegségek megelőzése miatt is.

És ha a Te kanod nem is, egy arra járó még átáshatja magát a kerítés alatt.

Változik a viselkedésük: Mindkettő nyugodtabb és könnyebben kezelhető lesz.

2011. jan. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
nekünk van egy lány kutyánk. És mivel nem voltak ilyen problémák, mint nálatok nem ivartalanítottuk. De 10 éves korában méhgyulladása volt amibe majdnem belehalt és ivartalanították. Szóval ha nem pároztatjátok nagy eséllyel kialakulhat a méhgyulladás.
2011. jan. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha pároztatják, akkor is ugyanúgy lehet méhgyulladása, és ugyanúgy lehet rákos megbetegedése.

Én is mindkettőt ivartalaníttatnám, mindenkinek könnyebb lesz.

2011. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ivartalanitás azért jó mert nem lesz annyira erősen dominán nem szökik el és jobban lehet tanitani sétáltatni kis kutyákat megakadályozod ami jó olyan mint a nőnknél az abortusz jól cselekszel büszke vagyok rád
2011. jan. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A legjobb mindkettőt ivartalanítani. Úgy hallottam, most éppen van valahol ivartalanítási akció, keress rá a google-ban.
2011. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi mindig a szukákat ivartalaníttattuk.

Mert lehet hogy az én kanom már nem tudna kölyköket csinálni, de a másé igen. :)

Jelenleg két ivaros kan (a legjobb barátok) és két ivartalanított szuka él nálunk. :)

Mindenki a legnagyobb nyugiban. :)

2011. jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!