Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám pocos és hogy még...

Kutyám pocos és hogy még egyszer ne forduljon elő fogamzásgátló injekcióra gondoltam majd ha meg ellett, csak nem tudom menyibe kerülhet, jól jönne néhány tipp hogy milyet írassak neki?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ne injekcióztasd, hanem ivartalanítsd!


az újabb és újabb hormon injekciók egyrészt nagyon nem tesznek jót a kutyának, másrészt ha összeadod, hamar kijön belőlük egy ivartalanítás ára. ami viszont végleges művelet. a google-n keresve találhatsz ivartalanítási akciókat is.

2011. jan. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Énis csak azt tudom javasolni, mint amit az első írt. Ivartalanítsd!
2011. jan. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt javaslom, h még most ivartalaníttasd! Semmi szükség még 5-8 gazdira váró kiskutyára, akik a későbbiekben továbbszaporodnak. Egy ivartalanítás mérettől függően 15-25 ezer forint. Egy alom kiskutya felnevelése ennek legalább a kétszerese. Valamint egy fogamzásgátló injekció 6-8 ezer.


Ezt olvasd át figyelmesen - de az nagyon jó h próbálsz a fogamzásgátláson gondolkodni:

[link]

2011. jan. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás. Lehet, hogy egyszerre soknak tűnik (20-30ezer Ft), de csak egyszeri költség és hosszú távon sokkal kifizetődőbb, ráadásul rengeteg betegségtől megóvod a kutyádat (pl. emlő- vagy méhdaganat, méhgyulladás stb.). Ezek az injekciót teljesen összezavarják a hormonháztartást, szerintem nem is lehet hosszabb ideig alkalmazni.
2011. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás garantáltan nem fog többe kerülni, mint a kölykök oltásai, ami kötelező. Meg a chip, ami szintén kötelező. Vemhesen is lehet ivartalaníttatni, sőt nagyon ajánlott. A jelenlegi helyzetben gazdikat még a fajtatiszta kutyáknak is nehéz találni...
2011. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem létezik fogamzásgátló injekció a kutyáknak! Hányszor kell még leírni!!!

Ivartalanítás.

2011. jan. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyes állatorvosok hülyítik a gazdikat mindenféle csodainjekcióval.

Ezek az injekciók a kutya életét is megrövidítik,míg az ivartalanítás egy csomó későbbi betegséget megelőz.

Gondold át,szereted-e annyira a kutyádat,hogy meghosszabbítsd az életét!

Példa:6 éves collie szuka,emlőrákos csont és tüdő áttéttel.

Egyszer ellett, "egyszer minden kutyának ellenie kell"-tévhitből.

A gazdi most veri a fejét a falba,miért nem ivartalaníttatta a kutyáját már sokkal előbb,és miért engedte elleni.

Ha ivartalanítva lenne,még élhetne.

2011. jan. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
1, létezik kutyának fogamzásgátló , 2 azt is tudom hogy a legegyszerűbb ivartalanítani de ha azt akartam volna akkor nem kérdeztem volna a gyógyszerekről vagy az injekcióról.nem akarom ivartalanítani mert fajtiszta és még akarok tenyészteni csak most sajnos olyan anyagi helyzetben vagyok hogy nem tudok olyan helyet biztosítani neki ahonnan ne szökne ki és sajnos egy teljesen más fajta kutyátol lett kölyke
2011. jan. 7. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!