Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusom (havanese) belelépett...

Kutyusom (havanese) belelépett valamibe és felszakadt a talp párnácskájának egyik része. (bővebben lent) (? )

Figyelt kérdés
Nem valószínű, hogy annyira fáj neki, mert abból vettük csak észre, hogy vérzik és később sem nyüszített vagy ilyesmi. Mikor észrevettük, természetesen lefertőtlenítettem Betadine-nal, és be is kötöztem neki. Állatorvos ismerős azt mondta, hogy akkor vigyem orvoshoz, ha nem kezd el hámosodni 1-2 napon belül. Mással történt már ilyesmi? Hogyan tudnám elősegíteni a gyógyulását?
2011. jan. 2. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:

vigyázz rá nagyon, mert a talp kötözéseket szeretik hamar felszedni a kutyák...


aloe vera cuccok! First spray, aloe krém, nagyon gyorsan hegednek tőle a sebek.

2011. jan. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Kötözd be + Neogranormon lehet használni náluk is.
2011. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne nagyon erősen kötözd be, mert a végtagjaiban könnyen elszorul a vér, és annak nagyon rossz vége lehet, talán sose tud majd arra a lábára ráállni. Én is egyet értek az elsővel és a másodikkal is, vannak erre nagyon hatékony krémek. Remélem segítettem. Jobbulást a kutyinak!
2011. jan. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Akiteki ***** válasza:

Én semmiképp nem kötném be, csak a sétához.

A kötés alatti párás melegben imádnak szaporodni a bacik.

Ha dagad, gennyesedik, meleg vagy piros a seb környéke, akkor mindenképpen orvos, mert elfertőződött.

2011. jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hell-ikon ***** válasza:

Az első hozzászólóval és Akitekivel is egyetértek.

Aloe vera a sebre, kötözni nem kötözném a sebet ha nem muszáj mert friss levegőn könnyebben gyógyulnak a sebek.


Ha bekötöd huzamosabb időre bepállhat aztán elkezd gennyesedni, büdösödni, szóval semmiképpen nem lesz jó hosszú távon.

2011. jan. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
oké, nem kötözöm be neki. De mi van, ha folyton le akarja nyalni, amit ráteszek?
2011. jan. 3. 12:02
 7/8 hell-ikon ***** válasza:

Az Aloea verától nem lesz semmi baja, ha lenyalja.

(emésztési panaszokra is szokták használni, bár tény, hogy nem first aid sprayt:))

2011. jan. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én a first-öt a torkomra is rá szoktam fújni, mikor nagyon fáj :D

mondjuk ettől függetlenül nem tudom, hogy így belsőleg ajánlják-e (nekem még nem volt bajom tőle, de azért egy kiskutya más eset)

2011. jan. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!