Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mudi tényleg olyan ugatós...

A mudi tényleg olyan ugatós amilyennek mondják?

Figyelt kérdés
Tudom ha eleget mozogtatják, meg lefárasztják nem valószínű hogy ugatni fog egy kutya, de nem tudom ez a mudi esetében is így lehet mert ilyet még nem mondtak.Csak azt hogy hűű ugatós.Köszi a válaszokat előre is!
2011. jan. 2. 21:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%

Nem véletlenül olyan ugatós. Neki az a "fegyvere" a juhoknál. Míg a border collie a szemével igazgatja a nyájat, addig a magyar fajták (puli,mudi,pumi) hanggal és éles fogaikkal teszik ugyanezt. Alapvetően a magyar juhászkutyák mindegyike ugatósabb a többi fajtához képest.

Ezen lehet, sőt kell is segíteni (nevelni).

2011. jan. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudom fáj egyeseknek beismerni de minden kutyának lesz valami rossz tulajdonsága ha nem megfelelően kezelik. Csak a másik nem ugatni fog hanem rágni, a harmadik meg harapni vagy tudomisén... A mudi valóban szeret ugatni, és? Más kutya meg futni szeret a harmadik meg ásni... Vehetsz más kutyát is de annak is lesz valami dolga amit jobban szeret mint a többi... Ettől még egy NORMÁLIS mudi nem ugat folyton csak akkor amikor kell. Már elnézést de nem kell hülyének nézni azt a kutyát. A birkákat ugatással tereli gondolom ezért (is) szeret ugatni a fajta, de könyörgöm nem olyan h*lye hogy mindent birkának nézzen és egész nap ugasson. Legalábbis jobb helyeken. Ez az álatalánositás amúgy is olyan butaság... Akik ezt mondják azoknak valszeg sosem volt még ilyen kutyájuk és, vagy még a kutyakiképzési tehetségük sem jó, sőt sokan még csak nem is találkoztak élőben ilyen kutyával esetleg csak egy-két rosszul nevelt példánnyal.

3 mudim van és nem az isten háta mögött élek mégsem zavartak még senkit... Szinte mindenhol vannak itt ugatós kutyák a legkülönféléább fajtából de egyik sem mudi. Miért lenne a mudi más?

2011. jan. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen az utolsó válaszoló jól megmondta. :D Én is erre gondoltam, de tudni szerettem volna ki gondolja még így, ha így gondolja.Amúgymeg minden kutya ugat valamilyen szinten fajtától függetlenül...A mudi lehet jobban, de ha lemozgatják akkor energiáját nem az ugatásra fogja valószínűleg fordítani, főleg ha az agyát is megtornáztatják trükkökkel.Nem így van? :D Úgyhogy az utolsóval teljes egyetértésem. (Y) :D
2011. jan. 2. 21:36
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Mindig ez a poszt jut eszembe a mudiról: [link]


Nyilván nem épp jól nevelt egyed akiről szó van, de nagyon vicces a poszt szerintem.


Ez amúgy ugyanolyan dolog, minthogy a pitbullok agresszívek, a foxik ásnak, és a beagle-ök szöknek. Nyilván megfelelő nevelés mellett egyik sem igaz, viszont elég kevesen tudnak megfelelően nevelni egy kutyát.

2011. jan. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Hányszor fogod még belinkelni ezt a sületlenséget csakkitti? oO A sok átlag ember azt hiszed majd megérti hogy ez csak egy kutya? Fenét! Majd az összesről ezt gondolják anélkül hogy ismernék mert ezt olvasták. Nem tudom mire jó ez...

Ja és amúgy szerintem egyáltalán nem vicces ez a blog, hacsak te nem tartod viccesnek ha egy kutya szenved. Mert egy boldog kutya nem így viselkedik.

Ja és nem magadból kell kiindulni. Tudjuk hogy neked vannak nehézségeid a kutyákkal de azért nem kell úgy beálltítani mintha szinte lehetetlen küldetés lenne kutyát nevelni.

2011. jan. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
*bocs, kutyáDDal
2011. jan. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem nincs már problémám a kutyámmal, kiválóan megvagyunk, köszi :)



Azért ez a kutya nem szenved, ismerem a családot, erős túlzás azt állítani, hogy szenved. Az volt a kérdés, hogy tényleg olyan ugatós-e a mudi, szerintem ehhez kapcsolódik ez a cikk. Most érted, akárhogyis nézzük, az a kutya ugatós. Mint ahogy a jack russel ugrálós, a vizsla futós, stb. Lehet ezzel vitatkozni, de nálunk a parkban ha lent van bármilyen pásztorkutya, akkor általában nagy a hangzavar, a mudinak meg még a hangja is éles. Annyira meg csak nem lehet megnevelni, hogy játék közben csendben legyen. Vagy ha igen, az már erősen ösztönkorlátozás, ami majd máshol kijön. Igenis fajtajellemzője az ugatás. Értem, hogy szuper fajta, kiváló munkakutya, és ti maximálisan elfogultak vagytok irányába, de akkor is ugatós. Én a bulldoggal vagyok elfogult, mégsem kérdőjelezem meg, hogy röfög, fingik, és esetenként lusta, sokszor kőfejűek és dominánsak. Minden fajtának vannak jellegzetes jó és rossz tulajdonságai.


Azt, meg hogy kevesen tudnak kutyát nevelni nem nehéz belátni. Elég ha lemész egy parkba, ahol sok a kutya. Egészen minimális köztük az aki nem balhézik, nem hágja a másikat, behívható, stb. A legtöbb gazdi meg céltalanul sipítozik. És ha az ezen az oldalon lévő kérdéseket megnézed, abból sem az derül ki, hogy olyan nagyon értenék az emberek, hogy mit miért csinál a kutya.

2011. jan. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Hm akkor az én mudijaimnak nagyon erős akarata lehet mert még sosem hallottam őket játék közben ugatni. Pedig hidd el nálam átlagosabb gazdát nem találsz. Nem vettem nekik birkanyájat, és nem járunk naponta 5 órát sétálni, játékaink 10 évesek mert annyira óvatosan használják őket hogy nem kell újítani stb. Mégis megvagyunk normálisan. És még mindig azt mondom, hiába nem hiszik egyesek, hogy 10 évesen kaptam az elsőt és totál egyedül neveltem. Ugyan ez csak egy kivétel? De akkor a blogos is csak egy kivétel.

Ki mondja meg hogy mi a rossz tulajdonság? Csak hozzád képest rossz de másnak meg nem. Egy vélemény nem lesz szabály. Én is tudom hogy vannak dolgok amiket más emberek nem szeretnének a kutyáimban. De az ugatás nálam nem tartozik ezek köze mivel egyszerüen nem látom hogy többet ugatnának mint más. Pedig volt elég kutya akihez viszonyíthatok.

És még mindig azt mondom: nem borzalmasan nehéz dolog kutyát nevelni. Az hogy a parkban sok a neveletlen kutya nem ezt jelenti. Pusztán csak azt hogy nem próbálták még helyesen nevelni mert nem tudják hogyan kell vagy nem is tudják hogy nevelni kell akkor meg minek érdekelné őket hogy mi a módja? A fejem teszem rá hogy a legtöbb ember és kutya ha komolyan gondolná akkor kisebb nagyobb mértékben normálisan meg tudná nevelni a kutyáját gond nélkül...

A blogos kutyáról: komolyan azt állítod hogy egy állandóan ugató, embereket harapó idegbeteg kutya boldog? Ilyet nem boldogságból csinál a kutya. Ezek szerint a gazdáknak és a kutyának más a véleménye arról hogy mitől lesz boldog... Hiába alapvetően adottak a körülmények a boldogsághoz ha a neveléssel valami mégis rossz... De persze könnyebb a fajtára fogni meg a kutyára mint beismerni hogy: egy b*rom állat voltam... Most kezdjem sorolni?: Igen, aki mindenkit imádó, cuki gyerekdajka (bár sok ilyen mudit ismerek), társaság lelke, nyugi kutyát akar az gondolkodjon előre. Aztán el sem hozok olyan kutyát akinél úgy kezdenek ahogy az állítólagos tenyésztő a látogatáskor... Vagy ha igen akkor azonnal sürgősen elkezdem gyógyítani mert nyilvánvalóan nem normális és nem egyszerüen csak ilyen mer' mudi. Estébé. Ezt neked kell magyaráznom? Eddig úgy láttam kommentjeid alapján ezeket te is tudod.

Szóval még mindig azt mondom, hogy miért lenne olyan h*lye egy kutya hogy ugatós legyen amikor jobb dolga is van? Amelyiknek nincs, az ugat, de az ugat akkor is ha akármi más fajta.

2011. jan. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Meg azért ugye nem gondolod komolyan hogy hitelt adsz valakinek aki egy mondattal elintéz több mint fél tucat fajtát? Egyszerüen a logikának mond ellen hogy egy átlag ember mint ő ilyen megállapításokat vonjon le ennyi fajtából és ennyi kutyából. Bocsáss meg de nem tudok nem h*lyének nézni egy olyan embert aki egy darab elrontott kutyából közli hogy 2 kivételével minden magyar kutya elcs*szetett és ne vegyenek olyat... Egyszerüen józan eszü ember felelőtlenül cselekszik ha ennyiből itél.
2011. jan. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%

Némi szókiforgatást érzek, bár lehet, hogy nekem torzak az érzékeim. Írtam én bárhol, hogy boldog???


Nem szenved=boldog???


Mindegy, értelek. Én az én kutyámmal egy évet kinlódtam, mire odáig eljutottunk, hogy legalább parancsra ugat :) Amúgy nincs egy hangja se, csak ha valamitől iszonyatosan megrémül. Nála tuti ugatósabbak :)


És azt sem írtam, hogy ez rossz tulajdonság, csak azt, hogy jellemző.

Alapvetően egyetértünk, és azt is elhiszem, hogy neked ösztönösen ment a mudinevelés, ismerek olyan embereket, akik még eggyel közelebb vannak a természethez ösztönszinten, mint az átlag városi ember, és ezért ösztönösen jól megy nekik a kutyatartás. Sőt olyat is ismerek, akinek az első 5 kutyájával semmi gond nem volt, aztán a hatodik fogott ki rajta, tehát ez egyed jellem kérdése is.


Ami neked nem sok ugatás, az nekem biztosan sok lenne, mert én nem szeretem az ugatós kutyákat. Te ezzel vagy elfogult, én meg azzal.

Csak azt nem értem, miért jut mindenkinek az eszébe a mudiról (amúgy puliról, pumiról is) az ugatás elsőnek. Ezt csak kitalálták viccből az emberek, aztán elterjedt?

2011. jan. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!