Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örző-védő munkára melyik...

Örző-védő munkára melyik fajta a legalkalmasabb ezek közül:bordeauxi dog, cane corso, rottweiler?

Figyelt kérdés
Szeretném,ha egyik fajtát se hurrognátok le,hanem civilizált válaszokat adnátok.Nem provokálásként kérdezem.Köszi előre is a válaszokat.
2011. jan. 2. 22:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

sorrendet mondok, mert alapvetően mindhármat fel lehet rakni karra...


rottweiler

corso

bordeaux-i dog

2011. jan. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi Első,valahmi ilyen stilusu válaszokra gondoltam.Pl. sorrend.Anélkül,hogy valamelyiket mocskolnánk..Mert tényleg mind a három jó az efajta munkára.
2011. jan. 2. 23:04
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb a rottweiler, utána a cane corso. De őszintén abban semmi rossz ha megmondom azt ami szerintem igaz: a b. dog szerintem nem alkalmas erre, legfeljebb az ijesztő kinézete lehet hasznos. Szerintem nem egy kifejezett munkakutya inkább olyan divat hogy milyen extrém a kinézete. Legalábbis a mai formájában biztos nem, régen lehet. Sportra én tuti nem alkalmaznám de nem biztos hogy te arra éretted.
2011. jan. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az a véleményem, mint az elsőnek. Volt már 2 rotim, most egy cane corsom van. Talán a rotik kicsit elszántabbak voltak, inkább "munkakutyásak", folyamatosan figyelték az eseményeket. A corso mindamellett, hogy szintén alkalmas erre, nagyon őrzi a területét, iszonyú kényelmes fajta:) Szeret pihenni, lustálkodni a melegben. Az enyémnek már sok, ha egésznap kint kell lennie.


A boerdauxi dog szerintem nem igazán alkalmas ÖVre. Túl jámbor, nyugodt fajta. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

2011. jan. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az ilyen vélemények vagy megállapitások,mint a tiéd,Második,helyén valók és a jóérzés határán belül vannak.Én azt nem akarom a válaszok közt olvasgatni,hogy ilyen agressziv az egyik,vagy igy öli meg a gazdáját a másik,vagy idegbeteg kutyák stb.
2011. jan. 2. 23:25
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem létezik.Három válasz, véleményleirás és még egyik sem támadja a másikat,a vélemények megfogalmazása is civilizált.KÖSZI.
2011. jan. 2. 23:35
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Rottweiler
2011. jan. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
és ne parázz már, nem mindig vannak idióta válaszok :)
2011. jan. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Én is a rotira tippelek. :) De én a bordeux-i dogoról nem is tudtam, hogy ennyire nem érdekli az ÖV. Mostmár ezt is tudom. :)

Szerintem a cane corso is jó ilyenre, de én mindenképp a rotinak adom a voksom. :)

2011. jan. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Normális kérdésre lehet normális választ adni. Nem harcikutyázol vagy a szomszédgyereket akarod megetetni vele, akkor miért ne válaszolna mindenki normálisan? Az örző-védő munka egy nagyon jó munka a kutyának, ha ugy csinálják ahogy azt kell :)

Az első által felállított sorrenddel 100%ig egyet értek.

2011. jan. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!