Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtunk az út szélén csongrá...

Találtunk az út szélén csongrád megyében egy palotapincsit, hazahoztuk, mikor kivettük a kocsiból akkor láttuk hogy nem tud a hátsó lábaira állni. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Kihívtuk az állatorvost,el van törve a kutyus lába,nekünk van 2 gyerkünk nincs pénzünk arra hogy meg műtessük,viszont szeretnénk megtartani.Azt mondta a doki h igy is össze fogneki forrni.De humánus ez?A pincsmentők elvinnék és meg gyógyítanák,de akkor nem kapnánk vissza.
2011. jan. 3. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ha most "összerakjátok" a kutyus lábát az nem kerül sokba és a kutyus sem fog élete végéig három lábon grasszolni.

Viszont ha később kell eltörni az nagyon sokba kerül és az sem biztos, hogy használni fogja (tapasztalat).

Kérlek vigyétek el, hogy jó legyen neki, szerintem a pincis mentők is segítenének, ha megkérnétek őket.

Az pepdig szép gesztus, hogy megtartjátok! Bár mindeki ilyen lenne!

2011. jan. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

SZIA!


Nagyon kedves volt toletek hogy haza vittetek de ha nincs penzetek a gyogyitaara akkor inkabb adjatok a fajta mentoknek es a tappancstol fogadjatok orokbe kutyust 270 kutyus varja a gazdit kicsik es nagyok de azt ugye tudjatpk hogy az oltaok dragak es ha beteg orvoshoz kell vinni....

Ezzel szamoljatokes azzal is hogy ha elutatzok a kutyust is vinni kell vagy addik valakit meg kerni hogy vigyazzon ra. Szoval ha nincs penzetek az orvosi kezelesre akkor az oltasokra hogy lesz ?

nekunk ket kutyusunk van egy tappancsos es egy torzkonyves fajta tiszta staff. a vedo oltasuk decemberben 16 ezer volt.

szivtam a fogam nem is kicsit....

inkabb nem vettem magamnak uj csizmat elovettem egy regit azt hordom... pedig utalom. szoval tudok e majd aldozatot hozni ket gyerek mellett is ????

Gondold vegig...

A kutyusnak nagyon fajhat a laba... legalabb annyi kezelest adjatok neki hogy fajdalom csillapitot kapjon. ( ne emberit bele halhat) vagy kerd a tappancs segitseget hatha tudnak az orvosi kezelesben segiteni... vesztenivalotok nincs

2011. jan. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Hűha! Nagyon drága nálatok az oltás, én 4 kutyát 13.000ért + féreghajtó oltattam be tavaly (2010.májusában). :S


Úgy látszik ezt is orvosa válogatja... :S

2011. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
kap fájdalom csillapítót,még este,kihívtuk az álatmentőket,ma pedig a dokit,és mindegyik adott.
2011. jan. 3. 12:53
 5/10 A kérdező kommentje:
olyan édes nagyon sajnálom szegényt.van mégegy kutyusunk tudom hogy költségekkel jár,és a tartását válalnám is de a gyógyítását nem tudom.de megszeretnénk tartani.:(
2011. jan. 3. 13:01
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Akkor nincs választási lehetőséged, oda kell adnod. Ugyanis ha megtartod, akkor kötelességed megfelelő állatorvosi ellátásban részesíteni, különben bűncselekményt követsz el. Mi lenne, ha a másik kutyádnak is eltörne a lába? Akkor azt is hagynád szenvedni? Van autótok, tegyétek le két hónapra, és a megspórolt benzinpénzből megvan a műtét ára.
2011. jan. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vannak alapítványok, ahol segítenek az ilyen helyzetekben. Pl. a Rex segített már nekünk, amikor az utcánkban a gyerekek találtak egy törött lábú kölyökmacskát és persze azonnal hozzánk hozták (mindenki tudja már, hogy mi vagyunk a környék noé bárkája). Orvos megvizsgálta (vizsgálat+rtg 10ezer) és közölte, hogy műtét 45-50ezerért vagy a kismacska örökre sánta marad. Elvittük még 1-2 orvoshoz, de ők is ennyit mondtak. Ennyi pénzünk nem volt, hívtuk a Rexet, ők elvállalták önköltségi áron. A megállapodott időben elvégezték a műtétet (fémeket kellett a cica lábába ültetni), majd amikor fizetni akartunk, elénk toltak egy könyvet, hogy írjuk alá, hogy megtörtént a műtét és vigyázzunk a cicára. A mai napig hálás vagyok nekik! Máskor pedig a sokadik talált cica ivartalanításába szálltak be ugyanígy, amikor találtam neki gazdit, de az ivartalanítást nem tudtam volna kifizetni. Szóval, én megértelek kedves Kérdező. Igen, mindig felkészültnek kell lenni egy esetleges hirtelen állatorvosi kiadásra, mégis, nem mindenkinek sikerül, ettől függetlenül még nagyon jó gazdái lehetnétek ennek a kutyusnak. Hívd fel a Rex alapítványt, hátha tudnának segíteni!
2011. jan. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a fajtamentők meggyógyitják, akkor utána gondolom örökbeadják. Miért nem lehet a megtaláló a gazdija? Ő ezt a kutyát szereti, és nem ugy van, hogy ezt odaadom, és hozok helyette egy másikat. Egy ilyen műtét árát nem lehet összehasonlitani az oltás árával. a XIII. ker. Kisállatkórháztól kérj segitséget, náluk van alapitvány is erre a célra. Próbáld meg, hátha.
2011. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oda adtam a kutyust a menhelyes hölgynek,elvitte röntgenre tegnap.3 helyen törött a csontja,már meg műtötték ma regel 1 szer,de még vár rá műtét.A saját költségükön meg műtik,de nem tudom visszakapjuk e,ha nem akkor is tudom hogy jót tettem,mert nem hagytam az út szélén,és nem hagytam szenvedni.De nagyon szeretném visszakapni!!Úgy néz ki hogy tényleg elütötték!!
2011. jan. 4. 15:17
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja, budapestre vitték,ott műtötték meg.Amúgy mi székesfehérvár mellett lakunk.
2011. jan. 4. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!