Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkínzás, szabálytalan...

Juan1088 kérdése:

Kölyökkínzás, szabálytalan csonkolás. Fel lehet az ilyet jelenteni?

Figyelt kérdés

[link]


Nézzétek meg a fenti linket, az egy dolog, hogy fajta standard nem engedi a német boxer farokcsonkolását, továbbá Magyarországon törvény tiltja, hogy megnyomorítsák a kölyköket, de ez azért túlzás. Szerencsétlen kölyköknek tőből leszedni a farkát.


Kérdés: Fel lehet-e ezt az illetőt valamilyen módon jelenteni, hogy ne folytathassa áldásos ténykedését?


2011. jan. 3. 13:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a standard alapján a boxernek vágják a farkát, na de nem ennyire! :S

Szegény kutya hogy fogja így megértetni magát, nincs farka konkrétan... :S

Azért egy minimális farkincát hagyhattak volna neki.

Kérdés, ezt vajon orvos vagy "otthoni szakértő kéz" barmolta össze?


Borzasztó...

Sajnos nem tudom, hogy valaki foglalkozna-e ezzel.. a mi állatvédelmünk egyenlő a nullával. :S

2011. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%

Ismerősöm 40 éve boxert tenyészt,aranykoszorús mestertenyésztő,de Ő már nem csonkít kutyát.

Nem véletlenül.Ehhez képest sok kiállítást nyernek a kutyái,az egyik pl.több mint negyvenszeres győztes volt.

2011. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
20%

Magyarországon semmiféle törvény nem tiltja a kutyák fül- illetve farokcsonkolását.

a standardet nem ismerem, de bőven látok még kiállításokon farokcsonkolt kutyákat, úgyhogy abban sem hinném, hogy így szerepelne.

2011. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Elnézést, rosszul fogalmaztam, törvény valóban nem tiltja, csak jogszabály:

[link]

5. oldal


A standard pedig teljesen egyértelmű:

[link]

6. oldal


Ezzel szemben még indulhatnak vágott farkú kutyák, amennyiben a korrekciót 2008 előtt hajtották végre, illetve az adott ország jogszabályaiba nem ütközik.

2011. jan. 3. 13:47
 5/25 anonim ***** válasza:
51%
Dehogy lehet feljelenteni. A boxer standardjában igenis szerepel a vágott farok. Tele vannak a kiállítások is vágott farkú boxerekkel. Igaz, nyugaton már egyre inkább elterjedtek a hosszú farkú változatok (kiállításokon is), de itthon még mindig előnyben részesítik a vágott farkú egyedeket.
2011. jan. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Ez sem igaz!

Nagyon-nagyon sok csonkított kutyát vert meg a kiállításon a tönkre nem tett boxer.

2011. jan. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
13:50, egy kommenttel feljebb ott a hivatalos FCI standard, ezután dőreség olyat állítani, hogy igenis szerepel benne a vágott farok. Emeld ki nekem akkor azt a részt, ahol szerepel, hátha csak én olvastam rosszul valamit.
2011. jan. 3. 14:07
 8/25 A kérdező kommentje:

[link]

magyarul is

2011. jan. 3. 14:08
 9/25 anonim ***** válasza:
31%

fülvágott kutyám van (ül mellettem és röhögve üzeni, hogy nem érzi magát tönkretettnek), volt már, hogy előrébb sorolták a füle miatt, és volt, hogy hátrébb. bár ez utóbbi csak egyszer fordult elő...


a kérdésre visszatérve, kötve hiszem, hogy emiatt egy állatkínzásos feljelentés megállna.

2011. jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
31%

Vannak országok ahol tényleg tiltják pl. Anglia, Svédország, Dánia és olyanok is ahol nem. Ilyen Magyarország, Németo., Franciaország is. Több tenyésztő is vágatja a mai napig.


Mellesleg nem kell erről úgy beszélni mintha egy életre szóló traumát okoznának ezzel a kutyának és nem élhetne teljes életet. A brutális megcsonkítás az, ha valaki egy felnőtt kutyának tőből levágja a lábát és az orrát. De csak mondom, még ezekkel az esetekkel sem foglalkozik senki, nemhogy azzal, hogy valaki levágatta a boxer kölykök farkát... Kimennének a helyszínre és látnának néhány (látszólag) teljesen egészséges, jól táplált, játékos kutyát. Őszintén, szerinted ki foglalkozna ezzel?

2011. jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!