Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyám legyen?

Milyen kutyám legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kutyát szeretnék, elsősorban olyat ami házban is tartható, van 1 nagy kertünk ahol sokat szaladgálhat, de nem szeretném nézni ahogy -10 fokban télen is kint álldogál, tehát ilyen felesben lenne, kint bent amikor akar.

Sok kikötésem külsőségekre nincs, a kedvenceim a nagy termetű hosszabb szőrű okos kutyák, de ugyanúgy elfogadnék egy kis ölebet, és egyébként is menhelyről tervezem hozni, tehát sok választási lehetőségem nem lesz. A legfontosabb az, hogy jól tanítható legyen.

Legyen játékos, nagy az életkedve, de azért bírjon ki egy kis időt nélkülem is. Iskolába járok, és van sok különórám, bár máshoz gondolom nem kötődne annyira, de azért többnyire lenne otthon mellette valaki, legalább egyedül nem érezné magát. Én meg minden szabadidőmet kész lennék vele együtt eltölteni.

Egyébként volt már kutyám, de ő már az öregebb korban volt amikor nekem több elfoglaltságom lett mint egy kisgyereknek, így konkrétan leszarta :) Szegényt már sétálni se lehetett elvinni, nemhogy labda után futtatni :)


2011. jan. 3. 13:30
 1/10 anonim válasza:
Golden retriever!
2011. jan. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem Beagle van és ugyan úgy kint-bent ahogy írtad. Nagyon okos is és könnyen tanult meg mindent. Ilyenkor hidegben nálunk van panelbe, de amúgy mamámnál van kint. Fent nálunk mindig csak a kőre pisil, de oda is csak akkor ha látjuk rajta, hogy kell neki(nagyon mászkál össze-vissza) és ha olyankor nem visszük le csak akkor pisil fent. Kakálni csak lent szokott. Ja és még fent is szoktuk hagyni egyedül ha nagyon muszáj és áldott jól viselkedik. Kb. ennyi. Ha kérdésed van írj nyugodtan
2011. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha elmész egy olyan menhelyre, ahol a kutyák egy része ideiglenesben van, tehát jól ismerik, akkor fognak segíteni neked. Keresgélj, menj ki párszor sétáltatni, beszélgess az önkéntesekkel, és meg fogod találni az álom kutyut.
2011. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Most így hiába javasolnánk bármilyen kutyát neked majdnem, hogy édes mindegy. Amúgy is minden kutya más, lehet az enyém tündéri meg jól nevelt de xy-é neveletlen, nem tud vele mit kezdeni... és amúgy is ha menhelyről szeretnél akkor lehet felsorolunk itt neked 10 fajta kutyát és lehet 1-2 hónapig sem lesz a menhelyen olyan. Jobb ha elmész és kinézel egyet magadnak.

2011. jan. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

egy golden retriever keverék kölyök például éppen van :) majd megnézem személyesen is, aztán meglátjuk

én csak ötleteket kérek

2011. jan. 3. 13:52
 6/10 anonim ***** válasza:

bár rövidszörű, szerintem a vizsla a legjobb megoldás. ők nagyon okosak, gyönyörű kutyák, ha szukát választasz, akkor még a nevelés is sokkal egyszerűbb. nem egygazdás, elvan a család tagjaival.

Golden retriever nagyon jófej kutya, de kintre való. ha beengeded, az pusztít, nem nagyon lehet egyedül hagyni, szétrág mindent.

Beagle hát nem is tudom, szerintem nem tartozik a legértelmesebbek közé és szétszed mindent.

2011. jan. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 15:10 -el. Magyar vizsla.
2011. jan. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy magyar vizslának hihetetlen mozgásigénye, és energiája van. Azt csak olyan embernek érdemes javasolni, aki rendszeresen fut, túrázik.
2011. jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Komolyan kezdem az itteni vélemények alapján hogy az én beagle-mel van baj meg pár ismerősömével :S

Foglalkozni kell vele meg nem rá hagyni dolgokat és akkor igen is értelmes kutya és nem szed szét semmit a lakásban akkor sem ha egyedül van, stb.

2011. jan. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hol laksz? Mert engem is érdekelne a golden.
2011. febr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!