Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sogoromeknak van egy kis...

Sogoromeknak van egy kis kutyajuk, (pincsi), masodjara karmolja meg masfel eves kislanyomat, hogy kezeljuk ezt a dolgot hogy ne legyen harag?

Figyelt kérdés
Eloszor otthon vettuk eszre,karacsony utan a hasa volt megmarva,masodjara tegnap amikor a sogor lanya olbe vette a gyereket a kutya a keze utan kapott.
2011. jan. 3. 15:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem fogjátok tudni harag nélkül megúszni.


a kutya nincs megnevelve, rangsorban a vendég gyermek fölött állónak hiszi magát, és ezt ki is mutatja. Megbízhatatlan. Én ezzel a kutyával egy légtérben nem hagynám a gyermekemet, és ezt jól meg is mondanám a sógornak. A haragszomrád itt a legkisebb probléma. Legközelebb, ha a torka után kap, és bekerül az esti Hírekbe, hogy megint kutyatámadás volt, akkor mi lesz? Vigye el a kutyáját kutyaiskolába!

2011. jan. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és érdemes lenne ezt a kérdést az Állatok/Kutyák topicban is kiírni, ott sokkal több a kutyához értő ember, mint itt.
2011. jan. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ne az érdekeljen, lesz-e harag. Az a legfontosabb, hogy a kutyától a gyerekeket távol kell tartani.

Ha legközelebb mentek, nyugodtan kérd meg, hogy zárják be valahová, amíg ott vagytok.

Ha nem akarják, kérdezd meg, hogy akkor ugye vállalják a felelősséget, ha a gyereket megharapja, te meg látleletet vetetsz és feljelented őket?


Szerencsétek volt, hogy eddig nem történt baj.


Az is komoly gondok forrása lehet később, ha a kislányod eztán félni fog a kutyáktól, és mindig megijed (esetleg kiabál, hadonászik), ha egy a közelébe kerül.


Nem hagynám többé, hogy a kutya a gyerek közelébe kerüljön, az biztos.

2011. jan. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, nem kell összeengedni a gyerekkel. A kutyának nem mondhatod hogy ne, mert úgysem érti. Az én lányom is tele lett macskakarmolással karácsonykor, az unokatestvére kölyök macskájától. Inkább igyekeztem távol tartani tőle, mert ha nagyobb sebet ejtett volna rajta csak magamat okolhattam volna érte, mert nem vigyáztam rá.
2011. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok: majd elfelejtettem.

Van egy fiú ismerősöm, őt is egy kiskutya harapta meg kb. ennyi idősen, de soha nem tudták helyrehozni az arcát, a száját és az orrát örökre letorzította. Egyrészt nincs barátnője, nagyon gátlásos lett, másrészt mindenféle-fajta-méretű kutyától halálosan retteg.

2011. jan. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem akartam a kutyas topikba irni mert ott a sok kutya manias meg jol kiosztott volna....A kislanyom imadja a kutyakat,neki minden allatot ugy hivnak hogy vau-vau,meglepeteskent ert minket a dolog,mert a kutya szeliden viselkedett eddig.Persze megbeeljuk a dolgot veluk,remelem megertik,legjobb lenne betanitani valahogy hogy tudjon visekedni...
2011. jan. 3. 15:16
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: ne menjetek hozzájuk látógatóba! Ha nem nevelik meg a kutyát, akkor mindig ez lesz, így nem kell kockáztatni egyik félnek sem. A karmolásról aligha lehet még nevelésseé sem leszoktatni, a harapás meg sok egyéb dologtól függ. Mennyi idős a kutya? 6-8 hónapos koráig MINDEN kölyökkutya harap, az teljesen normális. Ha felnőtt, akkor lehet azért, mert fél a hirtelen mozdulatoktól, kalimpálástól, kapálózástól, szőrbe markolástól stb...amiket az ilyen korú gyerkőcök csinálnak. Ettől nagyon sok kutya fél!! Ha zajos, visít, hisztizik a gyerek, lehet attól is fél...mindenképp tisztázni kell, hogy dominancia (rangsor) vagy félelem kérdése, a félelmen lehet változtatni, ha elkerüli, békénhagyja a kislány a kutyát, ha dominancia, nehezebb ügy...

23L

(3 kutyával, 4 éves kisfiúval)

2011. jan. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A kutya egyidos a kislanyommal(masfel eves),a gyerek nem szokta piszkalni,simogatja,mondogatja neki hogy vau-vau,szoval nem bantja a kutyat es nem is orditozik mellette,csendes baba.
2011. jan. 3. 15:42
 9/15 A kérdező kommentje:
Remelem hogy harag nelkul oldodik meg a dolog mert nagyon jo viszonyban vagyunk veluk.
2011. jan. 3. 15:44
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát akkor valószínűleg dominancia...Azért írtam, hogy ne menjetek hozzájuk, mert akkor lehet, hogy "észbekapnak"!
2011. jan. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!