Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám (2éves kan) domináns...

A kutyám (2éves kan) domináns más kutyákkal. Kutyasuli segíthet, vagy csak az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Amikor meglát egy másik kutyát, tök mind1 hogy az mindegy hogy a másik kan vagy szuka, morog,acsarkodik, támadna. A tenyésztőtől olyan feltétellel vettük, hogy ő még fogja használni tenyésztéshez, tehát társtulajdonosságban van a kutya, és így nem ivartalaníthatjuk. Mindenképpen megyünk vele kutyasuliba rehabilitációs foglalkozásra, hogy kineveljék belőle a dominanciát.

Ennek lesz eredménye, érdemes beíratni, vagy csak az ivartalanítás maradt hátra?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. jan. 3. 17:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha találtok olyan sulit, ahol póráz nélkül van a képzés, és megtanítanak kezelni az ilyen necces helyzeteket, akkor fog segíteni a suli. De ők nem fogják kinevelni belőle a dominanciát, csak maximum neked megmondani, hogy mit kell tenned, és ellátni tanácsokkal.


Hova akartok suliba menni? Ha van a környéketeken Tükör-iskola, akkor mindenképpen azt ajánlanám, tapasztaltak domináns kutyák csoportba illesztésében.


És az én kutyámon az ivartalanítás egyáltalán nem segített, szemben a sulival, ami viszont gyakorlatilag megoldotta a problémát.

ugyanúgy domináns amúgy, de mostmár nem bunyóval fejezi ki, sokkal békésebb, és árnyaltabb kommunikációs eszközöket szerzett :)

2011. jan. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem van kutyakiképző végzettségem, de inkább csak segítőként veszek részt a rehabilitációs foglalkozásokon is, mint a többin.


A tapasztalatom az, hogy nem minden kutyánál sikerül a dominanciát lecsökkenteni. De hogy teljesen eltűnik a dominancia, olyannal még nem találkoztam. A legfőbb tapasztalatom az, hogy mivel a rehabos foglalkozásokon megszokja azt a közeget, társaságot, ugye az oktatók kezelik a fennálló problémákat, a kutya a foglalkozásokon teljesen normálisan, nyugodtan viselkedik, eljátszik a kutyákkal. Ámde a foglalkozásokon kívül idegen kutyákkal ugyanúgy fennáll a dominancia, és nem lehet kezelni. Többféle módszer van, egyik sem segít teljesen.


Én azt mondom, a biztos az az ivartalanítás, és mellette a rehabilitációs foglalkozás egy darabig. Próbáljátok meg először csak a foglalkozásokra elhordani, plusz idegen kutyák közé is, hogy lássátok a változásokat. De ha nem segít, sajnos csak az ivartalanítás maradt.

2011. jan. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én nem ivartalaníttatnám (semmiképpen sem), akkor inkább kutyasuliba leszoktatnám róla (bár jelzem, nem mindegyik szokik le erről a tulajdonságáról). :)

Engem ez sosem zavart, megelégedtem azzal, ha kutyasuliban normálisan viselkedett a többiekkel, de hogy kint az acsarkodik, az nem okozott problémát. :)


Suliba mindegyik kutya angyal, de az utcán szerintem vissza fog térni a "jó" szokása. :)

2011. jan. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem, a közelben nincsen tükörsuli sajnos, ide vinnénk:


[link]


Mit gondoltok erről a suliról?

2011. jan. 3. 17:15
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem így elsőre nem annyira szimpatikus ez a kutyaiskola, szerintem túl sok mindenben akarnak ők segíteni.


De el kell menni, meg kell nézni egy foglalkozást, először kutya nélkül (!!), és ha tetszik, jónak tartod, akkor elmehetsz kutyával is. Meglátod, majd milyen hatással lesz a kutyádra ez a kutyaiskola.


Nekem még az nem tetszett, hogy az egyik képen az oktató igencsak meg szeretné verni a kutyát.. nekem nem szimpatikus ez a képzés.

2011. jan. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ha a gazda alapjában véve gyenge a kutyához akkor a kutyasuli javíthat rajta vagyis a gazda megtanulhatja,hogyan kell kordában tartani egy domináns kutyát.Ott még felnőhet a kutyához.
2011. jan. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Barbi003 válasza:
1.Ha sétáltatod a kutyát ne hagyd hogy ő vezessen ha nem éreztesd vele hogy te mész elől 2.Soha ne fogad úgy hogy felhergelődjön 3.Sétáltathatod úgy is hogy közbe mondjuk görkorcsolyázol úgy megy utánad és nem lesz ideje más kutyákkal törődni szerintem fogadd meg a amit tanácsoltam mert én nekem a kutyám ugyan ilyen volt és én is ezeket alkalmaztam és bevált.
2011. jan. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Alapjában véve nagyon jó kutya, engedelmesen megy mellettem, sohasem húzott, mindíg én megyek ki először a kapun és sétánál is én "vezetek", nagyon jólnevelt addig amíg meglát egy másik kutyát.

Egyébként attól félek, hogy görkorival simán elrántana, közepes testű kutya, elég nagy erő van benne, de azért köszi a választ mindenkinek, mindenképpen elmegyek megnézni egy edzést kutya nélkül, és ha azt látom hogy durvák a kutyával keresek másik helyet :)

2011. jan. 3. 17:33
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha a csoportos oktatás során végig pórázon vannak a kutyák, az a szocializációnak csak illúziója, éppúgy, mint a kézben tarthatóságnak.


Javaslom inkább ezt a sulit: www.ormezokutyasuli.hu

Az autópályáról könnyen és hamar megközelíthető, és biztos nem okoznak csalódást. Pláne, hogy már látjátok a bajt!


Milyen fajta kutya?

2011. jan. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha a csoportos oktatás során végig pórázon vannak a kutyák, az a szocializációnak csak illúziója, éppúgy, mint a kézben tarthatóságnak.


Javaslom inkább ezt a sulit: www.ormezoikutyasuli.hu

Az autópályáról könnyen és hamar megközelíthető, és biztos nem okoznak csalódást. Pláne, hogy már látjátok a bajt!


Milyen fajta kutya?

2011. jan. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!