Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászkutya +? kis...

Német juhászkutya +? kis termetű fajta?

Figyelt kérdés
Olyan kis termetű fajtát akarok, ami nem eszik sokat, könnyen tanítható, nem igényel sok szőrápolást és mozgékony.
2011. jan. 4. 10:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. jan. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
??? Nem ???
2011. jan. 4. 10:57
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan összerakhatod őket. :) Nálam vígan élnek négyen! :D

Egy ivaros kan németjuhász, egy ivartalanított szuka tacsi keverék és két csivava (ivaros kan és ivartalanított szuka) :)


Mindenki veszett mód mozgékony (kivéve a tacsit, mert 15 éves már és három lábú)

Vagy valami tacsi keveréket szerezz mellé, mert azok elég mozgékonyak és nem is esznek sokat. :) Vagy valami szoba cirkálót (pl csiva)

2011. jan. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

koszi a választ. csivavát akarok én is, mert régen nekem is volt és imádtam őt, csak nem vagyok benne biztos mert elég kicsi és törékeny fajta főkként kölyök korában, és hát nem annyira mozgékony.

Te hogy oldod meg: amíg a németjuhásszal játszol,mozogsz addig a csivavák?

2011. jan. 4. 11:06
 5/16 anonim ***** válasza:

Én viszem a csiviket is magammal, ha sétálni megyünk. :)

Ugyanúgy bírják a tempót, 2-3 órát simán lesétálunk. :) Mennek-futnak, intézkednek. :D

Mindenki kutyasulis, tehát bátran el merem őket engedni a réten szaladgálni. :)

2011. jan. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

koszi. Azt hiszem csivava lesz.

Egyszerre jársz velük kutyasuliba vagy hogy van ez ha két vagy több kutyád van??

2011. jan. 4. 11:24
 7/16 anonim ***** válasza:

Hát elmesélem a mi kis történetünket. :D


Volt egy németjuhász-stafford keverékem, vele kezdtem el suliba járni, nagyon sokáig. Aztán pár évvel később meg vettem a kan csivavát, mikor eljött az ideje, akkor vele is eljártam suliba (persze nem egyszerre, mert addigra a németjuhász keverék már mindent tudott). :) Aztán a csivava is kijárta a sulit, utána jött a szuka csivavám (ő 6 évesen került hozzám, de az előző gazdija megtanította póráz nélkül sétálni), vele nem jártam suliba. Közben meghalt a németjuhász keverékem és megvettem a németjuhászomat (most 6 hónapos), vele jövő héten kezdek suliba járni, de ő már tudja, a "hozzám", "lábhoz", "ül", stb. "parancsokat". :)


Így egyszerűbb volt, mert míg az egyik suliba járt, addig a másik már kijárta, és tudta a dolgokat. :)


Mivel még kölyök a németjuhi, nagyon mozgékony, majd nem mindennap megyünk sétálni, és mikor meglátják a csivik, hogy megyünk, már meg vannak kattanva. :D Imádják! :D Bár három kutyával érdekesen nézek ki.. :D


Sajnos a tacsi keveréket se suliba se sétálni nem tudom vinni, mert három lábú és nem akarok benne kárt tenni.. :S


Én ezt így oldottam meg. :)

2011. jan. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Aha. Köszönöm sokat segítettél.
2011. jan. 4. 11:37
 9/16 anonim ***** válasza:

Szívesen! :)

Sok sikert az új jövevényhez! :)

2011. jan. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Miért pont csivava? szerintem nj mellé kicsit strapabíróbb kutyus kellene, akivel játszhat és nem kell attól félni hogy egy pacsival agyon nyomja. Nekem is van kicsi és nagy kutyám és én (ez az én személyes tapasztalatom, természetesen nem szent írás) pont azt tapasztalom hogy nem jó ekkora méret különbség, a kicsi nem éri fel a nagyot, nem tudja tartani vele a tempót, a nagy meg néha átgázol rajta, fellöki. Ha meg kutyás társaságba megyünk szét izgulom magam, mert a nagyon őrjöngenek, játszanak és eltapossák a kicsit.

És a csivava nem igazán akvtív, és bár nem eszik sokat, de érzékeny a szervezete ezért a drága prémium táp jobb, nem éppen könnyen tanítható és nagyon hullik a szőre.

Miért nem választasz egy kicsit testesebb ebet, pl. törpe snaci, tibeti terrier, lhasa apso, uszkár, spániel, vagy jack russel...

2011. jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!