Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha 14 hetes koráig Buddhának...

Ha 14 hetes koráig Buddhának hívták a gazdái a kutyát átnevezhető még?

Figyelt kérdés
Most került hozzám, más néven szeretném hívni, de persze csak a Buddhára figyel... Azért hamar megszokja az újat? Mex-nek szeretnénk hívni...
2011. jan. 4. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Akár 14 évesen is megszokik új nevet.

Ennyi az össz gondod a kölyökkutya tartással?

2011. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szerencsére igen, más gond nincs...

Csak nem akarom összezavarni a kutyát ezért kérdeztem...

2011. jan. 4. 16:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg fogja szokni az új nevét.
2011. jan. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy jött be, hogy a nevet elkezdtük átírni. Ilyen módon, pl Buddha-Buddhax-Budhax-Budax-Buax-Muax-Max-Mex.


Nagyon hamar meg fogja szokni, nálunk Pipo volt a kutyus neve, és simán át tudtunk ezzel a módszerrel menni a Liza névre. :) Nagyon jó módszer, eleinte meg kell szoknod, hogy most éppen mi a neve, de mi két hét alatt simán áttértünk a másik nevére, úgy, hogy nem kellett megjegyeznie újat, a hangzás után ment. Kb 2-3 napig hívtuk az akkori nevén, mindig felírtuk a bejárati ajtó elé egy cetlire, hogy éppen most mi a neve a kutyusunknak, és amikor kimentünk, akkor tudtuk :)

Szóval én ezt tudom ajánlani, de azt mondják kölyökkorban könnyebben megtanulja a nevét. Nekünk 3 éves volt Pipo, aki Liza lett :)

2011. jan. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
Az én kutyámat egy bizonyos helyről kobozta el az önkormányzat. Akkor volt másfél éves és az volt a neve: Bódi Guszti. Szinte azonnal Rex-re váltottam.
2011. jan. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem egy befogadott kutyával volt dolgom, akinek nem tudtam a nevét. Egy-két nap alatt megszokja az új nevét, főleg ha kajával van összefüggésben.
2011. jan. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, még átnevezhető, jót írtak a többiek.
2011. jan. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!