Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha sokat dolgozok, akkor hogy...

Ha sokat dolgozok, akkor hogy lehet kutyával foglalkozni?

Figyelt kérdés

Reggeltől majdnem délutánig-estig dolgozok.

Esélytelen, hogy felneveljek egy kölyök kutyát? Nincs más, aki otthon maradna vele, talán rokonomnak oda tudom adni, aki tud rá napközbe vigyázni, de ez mennyire jó a kutyának?

Van más is, aki sokat dolgozott, és meg tudta oldani, hogy eleget foglalkozzon egy kölyök kutyával?


2011. jan. 4. 17:16
1 2
 1/16 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Ezt nem mindenki csinálja amit én. Munkahelyet kellett váltanom a kutyáim miatt.Csak azért, hogy több időt tudjak velük tölteni. Egyébként szinte lehetetlenség megoldani úgy egy kutyatartást főleg kölyökkel kezdeni, ha ilyen hosszú ideig dolgozol.
2011. jan. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Én suliba járok reggel 8-tól egészen du. 4-ig nem vagyok itthon..sőt van mikor több. Két kutyám van és nincs panaszuk :D

2011. jan. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

Ezt úgy szokás megoldani hogy az első napokba szabit veszel ki, 3-4-5 napot otthon töltesz vele amíg megnyugszik, megszokja az új helyet.

Persze az ideális az lenne ha nem kellene egyedül lennie túl sokat de ezt a legtöbb dolgozó ember nem tudja megoldani tehát bizony ki kell bírnia 7-8 órát egyedül. Az elején ez szobatisztaság szempontjából problémás, mert egy kiskutyának pici a hólyagja, hamar megtelik. Na meg sír, rág, rombol tehát az első pár hónap biztos nehezebb ha ennyit egyedül hagyod, de majd megszokja. Esetleg választhatsz idősebb kutyát, 1-2 éveset aki már érettebb és tudja kontrollálni magát. És ilyen munka idő mellett bölcsebb dolog nyugis kutyát választani aki elszundikál otthon és nem szedi szét a házat unalmába. Bichon, uszkár, törpe snaci, bulldog, tacskó, mopsz, lhasa apso vagy valami keverék. Érdemes menhelyről hozni, ott elmondják melyik kutya felel meg neked.

2011. jan. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy kölyköt becsülettel nem tudsz ilyen (amúgy normális) munka mellett felnevelni. Esetleg, ha úgy időzíted, hogy az első pár hétben szabin tudj lenni, mondjuk egy hét szabi, és utána még ekét hét félnapozás, vagy ilyesmi.


Én is melóhelyet váltottam a kutya miatt, mert az előző helyemen kiszámíthatatlanul kellett túlóráznom.

Most jó dolgom van, mert ha tudom előre, hogy sokáig bent leszek, akkor be hozom a kutyát. De az enyém már felnőtt, és simán csendben elfekszik egész nap az asztalom alatt egy megfelelő reggeli séta után.

2011. jan. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 zsuzsabazsa ***** válasza:
0%
2011. jan. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 kisnita ***** válasza:
37%

Szia!

Két lehetőség van. 1. Vagy olyan kutyát veszel ami már felnőtt, meg vannak a kialakult szokásai, szobatiszta, stb. 2. Vagy kölyök kutyát veszel és legalább két hetet otthon vagy vele még megszokik, de ez még mindig rizikósabb mint ha felnőttet vennél. Ha felnőttet veszel akkor úgymond már "készen" kapsz egy kutyát, nem te alakítod ki a napi rutinját és a szokásait, de ettől függetlenül még élete végéig tanítható lesz. A kölykökkel az első fél évben rengeteg baj van. Ha csak azt vesszük, hogy kb 3 hónapos koráig 2 hetente járni kell oltatni, de ez csak a legkevesebb. Szóval meggondolandó.

Én az első saját kutyámat még akkor vettem meg amikor suliba jártam és a gyakorlatért kapott ösztöndíjat gyűjtögettem rá össze. Nem csak a szokásos szempontok alapján kerestem tenyésztőt hanem az is szempont volt, hogy a nyári szünetem elején tudjam elhozni a kicsit, hogy mire vissza kell mennem suliba addigra már azért összeszokjunk valahogy. Május végén lefoglalóztam és június első hetében meg a kutyust akkor volt 9 hetes és így eléggé sokat tudtam vele foglalkozni. Ahogy elkezdődött a suli pár nap alatt megszokta, hogy nem vagyunk otthon és nem is volt ez neki baj. Reggel fél 7 kor felkeltem, 7-től 7:30.ig kint séta, 7:40-essel mentem suliba, 2-3 közt otthon voltam 4-ig séta és este még 2x kivittem egy-egy kisebb sétára. Ha gyakszin voltam akkor 9-re v 10-re kellett mennem és este 6.-ig voltam. Reggel nagy séta, fél 5 kor ment haza a párom ő is kivitte sétálni és este még én 2x. Így megoldható volt. Mikor elkezdtem dolgozni ebédszünetben hazajártam sétáltatni. (a közeli boltban dolgoztam)

Nálunk akkor kezdődtek a gondok amikor megszületett a kisfiam mert a kutyára már nem jutott elég idő és féltékeny volt a gyerekre, mindig ki kellett zárni mert kárt tett volna a gyerekben. Úgyhogy eladtuk. Azóta megint vettünk kutyákat, felnőttek, kinti kutyák. Direkt olyan helyről választottunk ahol gyerekek közt voltak és így nincs gond. Most hogy már nagyobb a gyerek van időm a kutyákra is és nincs féltékenykedés sem. A mai napig sajnálom hogy eladtam az első kutyámat mert nagyon szerettem többször is megfordult a fejemben, hogy visszavásárolom, de a párom nem engedi, mert félti a gyereket tőle. :( Sajnos nagyon elrontottam a nevelését és azért lett ilyen. Tudom, hogy én tehetek róla:(

2011. jan. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem igazán kellene neked így kutya. Munka mellett még van az embernek más elfoglaltsága is általában. Ha odaadod valakihez nappalra, számold ki, hogy az ott eltöltött idő sokkal több, mint amit te tudnál vele lenni.
2011. jan. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
én ajánlom a fiatal kutyákat nem azt mondom hogy felnőttet hanem kb 8hós- 1 év körüli :D
2011. jan. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 IGCM ***** válasza:
62%

Ne vállalj így kutyát.ennyit nem leeht egyedűl egy kutya :((

Főleg nem picinek.Nagyon rossz lenne neki.

2011. márc. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
Ez tipikusan az az eset, hogy nem kötelező kutyát tartani, és a saját "önzőségedet" nem helyezheted előbbre egy kutya érdekeinél. Várd meg amíg nem egyedül leszel erre a feladatra. Mérlegelj! Mert ennek csak a kutya inná meg a levét....
2011. márc. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!