Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 éves németjuhász mellé...

10 éves németjuhász mellé kölyök németjuhász?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 10 éves németjuhász kutyánk, és arra gondoltam, hogy szeretnék mellé egy kölyköt. Kan kutya, és sok évig volt mellette egy idősebb szuka, azonban ő elpusztult pár éve. Szerintetek mennyire lehetséges, és hogyan csináljam? Ha van konkrét tapasztalatotok ezzel kapcs. azt is megoszthatnátok!

Köszi előre is!


2011. jan. 5. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Előre nem lehet tudni, miként reagálná le a kicsit.Lehet, megfiatalodna mellette, de , lehet, idegesítené a nyüzsgő kölyök. Figyelni kell a reakcióit és, ha az utolsó lenne, csak akkor összeengedni őket, amikor figyeled, a többi időben elkülöníteni őket. Idővel a kicsi komolyodni fog, az öreg is hozzá szokhat.
2011. jan. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként kutyákkal hogy viselkedik? Neked mennyire fogad szót? Szerintem ezek a legfontosabb kérdések.
2011. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6 éves fiú németjuhász mellé jött kölyök németjuhász. Tényleg ismerned kell a kutyádat. Mi tudtuk, hogy az idős kutyánk egy akaratgyenge, befolyásolható teremtés. Ezért nálunk csak szuka jöhetett szóba, mert semmi esetre sem akartuk azt, hogy a kölyök ivarérettség után esetleg terrorizálja az addigra idős kutyát és nekünk bejött. Ennek 1 éve, és működik a falka :)

Sok sikert hozzá!

2011. jan. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz gond, ha elég körültekintőek vagytok, és ismered a kutyádat.

Nálunk a 7 éves tacsi mellé jött egy kölyök.

Az "Öreg" eddig is kattant volt, így egész nap játszanak, szétburítják a lakást, annyira. Néha látok csak féltékenységet az "Öregen".

Kicsit félek az ivarérettségtől, lévén mindkettő kan, az idősebbik annyira nem domináns, de a kicsivel lesz még gondunk...

2011. jan. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem lesz gond, ha a kölyök szuka, és volt már kutya társasága az öregnek

ha még nem volt társasága és ugyanolyan ivarú a kölyök akkor biztosan szét fogja tépni

2011. jan. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát, hogy mennyire ismerem? Ezt nehéz megmondani, ugyanis az elmúlt három éve nagyon nehéz volt a zajszennyezés miatt. Három éve felszedték az egész betont előttünk, és újra megcsinálták. Az nagyon hosszú és hangos munka volt. Tavaly a velünk szembe lévő házat újították fel, az se volt semmi. És idén tavasztól novemberig feléptíttek a szomszédban egy háromlakásos ikerházat, ez akasztotta ki a legjobban. Alig másfél hónapja hagyták abba a munkálatokat, és most már úgy látom, megint normális, de előtte nagoyn ki volt fordulva magából. Nem fogadott annyira szót, és nem is nagyon játszott. Nagyon játékos volt. És most újra az.

Más kutyákat megugat, de amikor tényleg imserkedésre kerül a sor akkor csak szaglászik meg ismerkedik. A szomszédban van egy ősi ellensége, vele egyszer csúnyán összeverekedtek. Jó nagy bernáthegyi:D De egyébként nem nagyon volt kutya-konfliktusa.

2011. jan. 5. 17:16
 7/8 anonim ***** válasza:

14:13-as vagyok! Én még azt tanácsolom (nekünk ez bejött már párszor) hogy amikor hazaviszed a kis jövevényt, akkor mindkét kutyát vigyétek ki valahova. Rét, erdő, tér bármi, ami egyik kuytának sem a biztonságos otthoni terület. Esetleg el lehet menni sétálni, persze a kölyök pórázon, a nagy szabadon. Ilyenkor össze szoktak barátkozni, mert az öreg kutya nem védi a területet, mert nem az övé!

MAjd írj, hogy hogy döntöttél!

2011. jan. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó ötletnek tűnik, azon a linken is volt, amit az első válaszoló berakott. Egyelőre még csak körvonalazódik, még kiszemelt kutya sincs, csak a lehetőségeket latolgatjuk. De mindenképp ez lesz, amit mondtál, köszi szépen!
2011. jan. 6. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!