Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan létezik, hogy lelőnek...

Olyan létezik, hogy lelőnek egy kutyát mert harapós?

Figyelt kérdés
De nem ok nélkül harap meg valakit.
2011. jan. 5. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Igen , a vad kutyákat lelőheti a helyi vadász , de csak ha arra a hatóság is engedélyt ad !
2011. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
A helyi vadász akkor is lelőheti, ha úgy látja, hogy a kutya hajtotta a vadat. Hogy tényleg hajtotta-e az mindegy. Elég ha úgy látja.
2011. jan. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Mi lenne az ok? Mert ha a saját udvarára bemenőt harapja meg az még menthető. De közterületen nincs ok, mert a szájkosár elő van írva pórázzal együtt.
2011. jan. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Igen, falun gyakran előfordul. Hamis kutyát le kell lőni. Ez az elv él a köztudatban. Sajnos sok ismerős kutya efféle csúfos végéről hallottam már. Volt egy, amelyik a gazdáit soha nem bántotta, viszont bárki mást megharapott aki bement a portára és a szomszéd feljelentette a gazdát, aki meg hagyta, hogy lelőjék a kutyát, ami számomra érthetetlen. De hát itt nem annyira ragaszkodnak az emberek a kutyához, "csak házőrző".
2011. jan. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát volt,hogy a postást harapta meg (de kajak nem tudom, hogy hogyan..) Meg volt, hogy a családomból valakit. Ha rálépünk erősen a lábára pl akkor szokott harapni. Közterületen még nem történt.
2011. jan. 5. 16:10
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor talán itt lenne az ideje , hogy megneveld.Ha már a családtagokra is támad a kutya , tt valami nagyon nem jó , vidd el kutyaiskolába , vagy hívj szakembert mielőtt a kutya megharapna még valakit.
2011. jan. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem meg a postás ne menjen be hozzátok egyedül, ha mégis be kell mennie, akkor a kutyát zárjátok addig el.

Ha a kutya jutott ki az utcára az is a Ti hibátok és nem a kutyáé.

Kérdezzétek meg a postást, hogy hogyan történt az eset.

Az utóbbi amit írtál, arról se a kutya tehet. Tessék odafigyelni hogy hova léptek, és nem a kutyán tapicskolni. Nem lábtörlő.

Akkor van baj, ha pl. leszídod, és neked megy. Ám az se a kutya hibája hanem a gazdájáé, mert ennyire, ilyenre nevelte. Foglalkozni kell vele, és odafigyelni.

Ne vedd bántásnak amít írtam.

2011. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
De az sem normális h azért harap mert a lábára lépsz , én is léptem már a kutyám lábára véletlenül , de eszébe se jutott hogy megharapjon , felvisított és annyi volt.
2011. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
a kérdezőnek 1 nem ivartalnitott neveleten kutyája van,kutya azért ilyen mert drágaa kérdező felelőtlen meg oltani nevelni kell csak nyüszit a mienk is
2011. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

1kan -nak.


Azért azt figyelembe kell venni, hogy minden kutya más. Más az egyénisége, és máshogy reagál egy egy hírtelen ért fájdalomra.

Nekem nj.-m volt. Éppen aludt amikor a keresztlányom rálépett a farkára. Véletlenül.

Ráugrott a csajszira ILLYEDTÉBEN, de nem bántotta. Soha senkit nem bántott családon belül, főleg a gyerekeket.

A kérdező kutyája hevesebben reagálhatott, de biztos vagyok benne, hogy nem szándékosan harapott hanem illyedtében.

2011. jan. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!