Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai Bulldogom fél éves...

Amerikai Bulldogom fél éves és nem tűri a pórázt mit tegyek?

Figyelt kérdés
szeretne velem jönni akárhová és én magammal is vinném de ahogy rékerül a póráz földhöz veri magát és hisztizik ha kiviszem az utcára ott meg csak maximum huzni tudom :S léci segitsetek már szinte mindent megpróbáltam most azon gondolkodunk állatorvoshoz hogyan viszük el ha nem tudjuk pórázra teni :s
2011. jan. 5. 15:23
 1/9 A kérdező kommentje:
a nyakörvet birja az mindig rajta van egész nap csak a póráz a baj
2011. jan. 5. 15:25
 2/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
Gondolom kertes házban laktok. Mit értesz azon, hogy mindent megpróbáltál?
2011. jan. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
másik kutyával együtt séta nem ment:S jutalom falat a jutalom falat próbáltam szokatni hogy rajtahagyom a pórázt de csak játszik vele
2011. jan. 5. 15:28
 4/9 A kérdező kommentje:
am igen kertes házban lakunk
2011. jan. 5. 15:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Ilyet az én előző kutyám is csinált.

Két lehetőség van:

1. nem bízik bennetek

2. nem próbáltatok meg mindent. :)


Ha bízik benned egy kutya, akkor - ha nem is azonnal - idővel tuti el fog menni veled sétálni. :)

Én drasztikus módszert választottam, húztam magam után (persze ha háton fekszik, akkor nem tudod). Ha lefeküdt, felállítottam és mentem vele, ha megint lefeküdt, megint felállítottam, és így tovább. Idővel rá fognak jönni, hogy a séta jó dolog. :)

Vigyél jutifalit, hogyha mégis moccanna, akkor adj neki belőle és dicsérd. :)

2011. jan. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Wawa

Én azt csinálnám, hogy nem indulnék el egyből nagy sétára, hanem rátenném a pórázt stb és csak a kapun

kívül üldögélnék vele, míg el nem kezd szagolgatni.


Ha már nyugodtabb és érdeklődéssel szagolgat, akkor kicsit távolabb mennék stb stb.

Szép fokozatosan szoktasd hozzá.


Ha ezt eljátszod miden nap erőltetés nélkül, egy hét múlva le sem vakarhatod magadról, ha mész sétálni :-)..

2011. jan. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

15:51es vagyok. :)


Jut eszembe, a mostani kutykát úgy szoktattam hozzá a pórázhoz (bár ő nagyon sosem ellenkezett a séta miatt), hogy itthon ráraktam a pórázt és a kertben sétáltunk (bár ő akkor olyan 2-2,5 hónapos volt). Akkor neki sem tetszett, inkább ugrándozott, mint sétált, meg rágta a pórázt. :)

Aztán mikor először ki lehetett menni sétálni akkor már úgy jött, alig várta, hogy mehessen! :D


De te kölyökként nem vitted ki? Már rég megszokta volna, meg sem tudnád már állítani. :)

2011. jan. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
kiskorában kivittem még mikor hozzámkerült már akkor szokatam és kb 3 hónapos korára már a pórázt elviselte ha a másik kutyánkat vittünk magunkal de sajna már nem lehet egyszerre vini őket mert a másik kutyánk nagyon picike és ennek a mocsoknak az a játéka hogy rálép ráfekszik csipkedi ...játszana vele csak nagyok a méretbeli különbséged a másik kutyánk max3-4 kiló a buldog sztem 40kg+ na meg sokat nem voltam itthon és kb most van az hogy most egy darabik kb tavasz végéig ithon leszek most kéne még ráállitani a feladatra a kutyát az a kiülök a kaupba ötlet az teccet szerintem ki is prbálom . halotam még hogy a hámot próbáljam meg de az meg szerintem elég drága mulatság lenne mert nyakörvet is havonta vesszük:S
2011. jan. 6. 01:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet venni állítható hámot. :) Vegyél olyat, amelyik most jó a kutyudra akkor, ha legkisebbre van állítva. :)

Utána meg had nőljön! :)


Tescoba láttam heveder hámot, szerintem az jó lenne neki. :)

2011. jan. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!